WARSZTATY POETYCKIE Z ANNĄ TLAŁKĄ PDF Drukuj Email
wtorek, 02 kwietnia 2019 00:00

Nasi podopieczni oraz ich rodzice znają zapewne Panią Annę Tlałkę jako nauczycielkę oraz animatorkę zajęć artystycznych w naszej szkole, natomiast zaskoczeniem i niespodzianką dla wielu było pojawienie się jej w roli autorki i pasjonatki poezji.

Dnia 2 kwietnia 2019 roku chętni uczniowie klas IV-VI mieli okazję wziąć udział w warsztatach poetyckich pt. „Kiedy spełniają się marzenia”.

Pani Anna od wielu lat spełnia swoje marzenia tworząc poezję. Jak przyznała odkąd pamięta lubiła czytać książki, zwykła także zapisywać złote myśli różnych pisarzy, by potem godzinami nad nimi rozmyślać. Dziś już sama jest autorką trzech tomików wierszy, ma na koncie szereg nagród, między innymi: III miejsce w Ogólnopolskim konkursie poetyckim „Krajobrazy słowa”, Nagrodę Główną Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla, I nagrodę w ogólnopolskim konkursie poetyckim „Fotografia”.

W trakcie warsztatów prowadząca przybliżyła uczniom swoją sylwetkę twórczą oraz zaprezentowała swoje młodzieńcze wiersze. Aby zachęcić uczestników do podejmowania prób pisarskich odczytała także wiersze młodych twórców z różnych stron Polski.

Przyszedł czas na ćwiczenia warsztatowe i słuchacze ośmieleni już przez Panią Anię ochoczo zaczęli ujawniać swoje talenty. Okazało się, że nasi uczniowie mogą pochwalić się nie lada wyobraźnią, a to już pierwszy krok do rozpoczęcia przygody z tworzeniem poezji. „To dobre, radosne i twórcze spędzanie wolnego czasu, a także wspaniały sposób na wyrażanie siebie” – zachęcała Pani Ania.

Na pamiątkę spotkania poetka obdarowała wszystkich widokówką ze swoim wierszem oraz autografem.

Dziękujemy Pani Annie Tlałce za podzielenie się swoją pasją z naszymi uczniami i własne świadectwo na to, że marzenia się spełniają J

Katarzyna Suchodolska – nauczyciel bibliotekarz

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848