PDF Drukuj Email
piątek, 28 kwietnia 2017 00:00

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Coroczny temat i program związany jest z ważnym dla środowiska i przyrody zagadnieniem. Tegoroczne obchody poświęcone zostały tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.

Edukacją społeczności uczniowskiej w naszej szkole zajęli się uczniowie z klasy V-tej, zaprezentowali program słowno-muzyczny pod hasłem: ,, W kierunku natury”, który przy ciekawej oprawie multimedialnej wzbudził duże zainteresowanie oglądających. Ogłoszono również konkurs fotograficzny pt. ,, Martwe drewno”, który ma pokazać, że martwe drewno wcale nie jest martwe, ponieważ tętni na nim życie.

Dziękuję wszystkim za czynne włączenie się w obchody Dnia Ziemi. Do zobaczenia za rok.

nauczyciel przyrody: Anna Szejdewik


 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848