PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 00:00

16.04.2018r. w Głuchołazach odbył się finał powiatowy w piłce nożnej chłopców. Osiem najlepszych drużyn z powiatu, które reprezentowały swoje gminy zostały podzielone na dwie grupy. Nasza szkoła trafiła na Łambinowice, Nysę nr 1 oraz Otmuchów.

 

 

Wyniki z fazy grupowej:

Korfantów – Łambinowice – 7:0

Korfantów – Nysa nr 1 – 3:2

Korfantów – Otmuchów 1:1

Z pierwszego miejsca w grupie awansowaliśmy do półfinału, tutaj czekała drużyna z Paczkowa. Po emocjonującym meczu padł remis 2:2. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które skuteczniej wykonywali nasi piłkarze, ostatecznie wygrywając 3:1.

W finale trafiliśmy na szkołę sportową z Nysy nr 10. W pierwszej połowie mecz był wyrównany
i z wynikiem 2:2 schodziliśmy na krótką przerwę. Natomiast w drugiej części spotkania to dominacja naszych chłopaków, którzy po bardzo dobrym meczu ograli faworytów turnieju 5:2.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 miejsce – ZSP Korfantów

2 miejsce – SP 10 Nysa

3 miejsce – SP Paczków

Ogromny sukces, który zagwarantował nam historyczny awans do półfinału wojewódzkiego (jesteśmy w najlepszej szesnastce szkół województwa opolskiego). Kolejny etap odbędzie się 26.04.2018r. w Opolu, a naszymi przeciwnikami będą szkoły z Opola, Brzegu i Namysłowa. Trzymajmy kciuki!

ZSP Korfantów:

Kasprzak Tymoteusz, Dziony Patryk, Dziedzic Michał, Kot Kamil, Juzwa Cezary, Niewiadowski Krzysztof, Bogonowicz Mateusz, Sobolewski Jakub, Świtała Oliwer.

Opiekun – Grzegorz Żabiński

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848