PDF Drukuj Email
czwartek, 26 kwietnia 2018 00:00

Po wygranych eliminacjach gminnych i powiatowych, udaliśmy się 26.04.2018r. do Opola na półfinał wojewódzki. Tam czekała nas rywalizacja z bardzo mocnymi szkołami z Opola, Namysłowa i Brzegu. W tym gronie nasza szkoła w teorii miała niewielkie szanse, jednak praktyka pokazał, że w sporcie nie ma rzeczy nie możliwych. W pierwszym pojedynku trafiliśmy na gospodarzy z Opola i po zaciętej rywalizacji remisujemy. W kolejnych meczach z Brzegiem i z Namysłowem odnosimy zwycięstwa, sprawiając ogromną niespodziankę
w całym turnieju.

Nasze wyniki:

ZSP Korfantów – SP 2 Opole 0:0

ZSP Korfantów – SP 1 Namysłów 5:0

ZSP Korfantów – SP 2 Brzeg 2:1

Do awansu zabrakło bardzo niewiele. Razem z Opolem zdobiliśmy 7 punktów, jednak Opole miało lepsza różnicę bramek w ostatecznym rozrachunku. Nie przegraliśmy meczu, straciliśmy tylko jedną bramkę, a mimo to nie udało się awansować do ścisłego finału.
Pocieszające jest to, iż w końcowej klasyfikacji jesteśmy na 5 miejscu w województwie
w piłce nożnej chłopców.

Końcowa klasyfikacja półfinału wojewódzkiego:

1. SP 2 Opole

2. ZSP Korfantów

3. SP 2 Brzeg

4. SP 1 Namysłów

ZSP Korfantów:

Kasprzak Tymoteusz, Dziony Patryk, Dziedzic Michał, Kot Kamil, Juzwa Cezary, Niewiadowski Krzysztof, Bogonowicz Mateusz, Sobolewski Jakub, Świtała Oliwer, Kalicun Dominik, Raczek Tomasz.

Opiekun – Grzegorz Żabiński

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848