Doradztwo zawodowe
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 stycznia 2024 00:00

Jak wygląda praca Policjanta? Czy jest trudna? Jakie ma plusy i minusy? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z zawodem Policjanta poznały dziś dzieci z grup ,,Biedronki”, ,,Zajączki” i ,,Wiewiórki”. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa o tym, jak wygląda jego praca, jakie zadania ma policja, jak wygląda dzień pracy policjanta. Pan Policjant z cierpliwością odpowiadał  również na pytania naszych Przedszkolaków.
Spotkanie to niewątpliwie przybliżyło dzieciom zawód Policjanta i być może zachęciło do zostania w przyszłości jednym ze stróżów prawa.

Opracowała Adrianna Gajewska

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
wtorek, 12 grudnia 2023 00:00

W dniu 12.12.2023r. w grupach ,,Wiewiórki”, ,,Zajączki” i ,,Biedronki” odbyło się spotkanie z Panią Agnieszką, która jest intendentką w Przedszkolu. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu - ,,Poznajemy zawody”. Dzieci miały okazję poznać bliżej zawód Intendentki oraz dowiedzieć się w jaki sposób układa się tygodniowy jadłospis dla dzieci. Pani Agnieszka zaprezentowała również różne zdrowe produkty, z których przygotowywane są śniadania i obiady. Dzieci obiecały, że już będą zjadać wszystkie posiłki w przedszkolu.

Opracowała: Teresa Kowalska, Anna Mariowska

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 grudnia 2023 00:00

Dziś dzieci z grup ,,Wiewiórki”, ,,Zajączki” i ,,Biedronki” odwiedziła Pani Pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda zawód pielęgniarki, a także utrwalić i wzbogacić swoją wiedzę na temat dbania o zdrowie.
Największe zainteresowanie wzbudziła torba Pani Pielęgniarki, a zwłaszcza jej zawartość. Dzieci miały okazję posłuchać bicia swojego serca za pomocą stetoskopu, zmierzyć sobie ciśnienie i poćwiczyć zakładanie opatrunku na swoich kolegach i koleżankach.

Opracowała: Adrianna Gajewska

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 listopada 2023 19:31

27 listopada 2023 r. dzieci z grup Misiów i Pszczółek przedszkola w Korfantowie odwiedziła pani pielęgniarka. Spotkanie było zupełnie inne niż dotychczas. Dzieci dowiedziały się wszystkich tajemnic tego trudnego zawodu oraz poznały zawartość tajemniczej czerwonej torby z białym krzyżem ratującej życie. Dzieci były zachwycone  że same mogły zamienić się w pielęgniarkę i pielęgniarza. Bandażowanie rączek okazało się nie lada wyzwaniem. Najwięcej śmiechu było podczas robienia zastrzyków oraz osłuchiwania przez stetoskop. Dzieci obiecały pilnie się przykładać by w przyszłości móc z dumą nosić biały kitel i nieść pomoc potrzebującym.

Patrycja Bąba - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 24 października 2023 00:00

 W Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z policjantem Komisariatu Policji w Korfantowie. 23 i 24 października w ramach doradztwa zawodowego odwiedził nas pan Marcin Dyk. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali jakie są kryteria przyjęć do służby w Policji. Dowiedzieli się również jak wygląda praca w biurze, a jak w wydziale Kryminalnym czy też Dochodzeniowo – Śledczym. Pan Marcin przypominał dzieciom, że funkcjonariusze nie tylko przeciwdziałają łamaniu prawa, ale także pomagają obywatelom w przypadku klęsk żywiołowych. Zawód policjanta jest zaliczany do tak zwanych zawodów zaufania publicznego, dlatego funkcjonariusze powinni cechować się wysokimi standardami etycznymi i moralnymi. Pytaniom nie było końca, a nasz Gość na wszystkie cierpliwie odpowiadał.

Dodatkowo można było przymierzyć takie elementy wyposażenia policjanta jak: kamizelka taktyczna, tarcza obronna, pałka teleskopowa, pałka szturmowa, kajdanki. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki z wielką radością i chęcią pozowali do zdjęć w nowej roli.

Dzięki takim spotkaniom uczniowie mają okazję bliżej przyjrzeć się pracy funkcjonariusza policji i na pewno niejedno dziecko zapragnie zostać w przyszłości stróżem prawa.

Opiekun grupy wiekowej
Katarzyna Duś-Walczak

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
niedziela, 22 października 2023 09:17

Terminarz spotkań

W dniu 23.10.2023 poniedziałek

8:00 – 8:45 klasa Ia

8:55- 9:40 klasa IIIb

9:50- 10:30 klasa IIa

10:50-11:35 klasa IIb

W dniu 24.10.2023 wtorek

10:50- 11:35 klasa IIIa

11:45-12:30 klasa Ib

Zapraszamy

 


Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848