Działania profilaktyczne
Spotkanie z policjantem w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” PDF Drukuj Email
wtorek, 11 czerwca 2024 12:26

We wtorek 11.06.2024r. Do naszego przedszkola został zaproszony Pan Policjant, który wyjaśnił dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Omówił jak powinniśmy się zachowywać na plaży, w wodzie czy basenie. W raz z dziećmi zaprezentował pozycję tzw. „Żłówia” w razie ataku groźnego psa, dzieci chętnie przyjmowały zalecaną pozycję. Pan Policjant przestrzegł dzieci przed obcymi osobami, które mogą mieć złe zamiary wobec najmłodszych. Dla dzieci była to cenna lekcja wiedzy o postępowaniu w czasie wakacji. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!:)


Karolina Wawrzkiewicz- nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
BEZPIECZNE FERIE 2024 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 stycznia 2024 00:00

Międzysemestralna przerwa określana mianem ferii zimowych to, zaraz obok wakacji, popularny szczególnie wśród dzieci i młodzieży termin wypoczynku. Trwające dwa tygodnie ferie zimowe  (od 15 stycznia do 28 stycznia 2024 w województwie opolskim) są świetną okazją do relaksu oraz spędzenia czasu w gronie najbliższych. Może być to okres odkrywania własnych możliwości - pełen nowych przygód, zabawy i doświadczeń oraz radości wynikającej z przyjemnie spędzonego czasu, jednak, aby tak właśnie było należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa o czym 8 stycznia 2024 uczniom klas 1-3 przypomniał policjant z  Komisariatu Policji w Korfantowie – Pan  Marcin Dyk. Dzieci w trakcie spotkania miały okazję przypomnieć sobie o zasadach, których przestrzeganie pozwoli im na uniknięcie pewnych zagrożeń oraz zapoznać się z przykładami BEZPIECZNYCH form aktywności, których wykonywanie niewątpliwie umili im ten wolny czas.
Życzymy wszystkim – zarówno uczniom jak i rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły,  udanych, radosnych, a przede wszystkim bezpiecznych ferii!


Beata Swaciak-Sroka Pedagog szkolny
Katarzyna Duś-Walczak Kierownik grupy wiekowej

Więcej…
 
Spotkanie uczniów klasy IIIb z pedagogiem szkolnym PDF Drukuj Email
środa, 20 grudnia 2023 08:44

W dniu 20.12.2023 roku uczniowie klasy 3B aktywnie  uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pedagoga szkolnego w czasie których wzmacniano rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych ,, Słowa, które wznoszą w górę". W czasie zajęć uczniowie wskazywali na kartach pracy dobre myśli o sobie, dotyczące pozytywnej samooceny. W myśl zasady: Im więcej dobrych rzeczy o sobie myślisz, tym lepiej i pewniej się czujesz.

Więcej…
 
Pociąg pełen emocji zajęcia z pedagogiem szkolnym PDF Drukuj Email
wtorek, 19 grudnia 2023 16:25

W dniach 18 i 19.12.2023 uczniowie klas IIIb i Ib podczas spotkania z pedagogiem szkolnym wzięli aktywny udział w zajęciach emocjonalno-społecznych pn. Wsiądź do pociągu pełnego emocji Relacje koleżeńskie -to ważna sprawa.W trakcie zajęć uczniowie nazywali wagony w których zamieszkują różne emocje towarzyszące nam w dniu codziennym takie jak Smutek, Radość, Lęk, Złość. Wszystkim pasażerom przyglądał się Konduktor Empatia.Zadaniem uczniów było narysować,napisać lub opowiedzieć o czym mogą myśleć lub mówić pasażerowie poszczególnych wagonów.

Więcej…
 
WCZESNA PROFILAKTYKA – PROGRAM ,,CUKIERKI” PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2023 16:16

W dniach 7 i 8 grudnia 2023 roku w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie odbyły się warsztaty profilaktyczne dla dzieci przedszkolnych z grup: ,,Wiewiórki” i ,,Zajączki”.
Dzieci z naszej placówki zostały objęte Programem Wczesnej Profilaktyki ,,Cukierki”. Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak pt.: ,,Cukierki”. Bajka oraz program powstały jako element współpracy fundacji Homo Homini z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Celem programu jest:
•    Przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych;
•    Rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia;
•    Kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi;
•    Nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych;
•    Rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do personelu pedagogicznego, technicznego jak i innych osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie przedszkola.
Podczas zajęć prowadzonych w grupach przedszkolnych wykorzystano metody aktywizujące. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w ciekawych zabawach. Bardzo często używały słów ,,dziękuję, od obcych nie biorę!”.
Mamy nadzieję, że udział w programie ,,Cukierki” będzie miał pozytywny wpływ na decyzje podejmowane przez wychowanków przedszkola.


Anna Mariowska, Teresa Kowalska – nauczycielki przedszkola  

Więcej…
 
Europejski Tydzień Autyzmu w grupie Wiewiórki PDF Drukuj Email
wtorek, 05 grudnia 2023 00:00

Dnia 5 grudnia z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu w grupie Wiewiórki przeprowadzono zajęcia w oparciu o bajkę „W Grupie Różniaków”.  Historia opowiada o dziewczynce i jej pierwszym dniu w nowym przedszkolu. Dzieci chętnie wysłuchały historii Ktosi i z zaangażowaniem opowiadały o swoich odczuciach. Potrafiły trafnie wywnioskować, co zrobić aby w ich sali taki gość, jak bohaterka opowiadania poczuła się dobrze. Dzięki czytanej historii, utwierdziły się w przekonaniu, że każdy z nas pomimo różnic w zachowaniu i wyglądzie  pragnie mieć przyjaciół. Zabawy grupowe pokazały, że pomimo tego, iż ktoś jest naszym przyjacielem jest odrębną jednostką lubi inne dania czy kolory. Wiewiórki, dzięki przeprowadzonym zajęciom  poznały i potrafią rozpoznać zachowania, które nie wynikają ze złej woli rówieśników, tylko ze specyficznych trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami czy dostosowaniu się do panujących zasad.
W Pozytywnej Kronice Misia Uszatka nie zabrakło również wzmianki o obchodzonym Europejskim Tygodniu Autyzmu. Rodzice mogli zapoznać się z definicją zaburzeń ze spektrum autyzmu, typowymi objawami oraz drogą diagnozy.


Katarzyna Ołota - olifrenopedagog, terapeuta zajęciowy

 
Europejski Tydzień Autyzmu 2023 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 grudnia 2023 09:12

W dniach 1 - 7 grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. W obchody zaangażowana jest cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Jeśli masz pytania Terapeuci placówki zawsze służą pomocą

Europejski Tydzień Autyzmu pdf

 

Więcej…
 
Program profilaktyczny „CUKIERKI” PDF Drukuj Email
czwartek, 30 listopada 2023 07:40

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie  Przedszkolu im. Misia Uszatka w dniach 7,8 grudnia 2023 roku w dwóch grupach przedszkolnych Wiewiórki i Zajączki zostaną przeprowadzone warsztaty profilaktyczne w ramach Programu profilaktycznego ,,CUKIERKI”
TERMINARZ WARSZTATÓW:
07.12.2023 GRUPA WIEWIÓRKI godz. 9:00-11:15
08.12.2023 GRUPA ZAJĄCZKI godz. 9:00-11:15

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI 2023 PDF Drukuj Email
czwartek, 23 listopada 2023 14:59

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzimy corocznie 16 listopada 2023 r.. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie ubrani byli na zielono. To ważne święto, które przypomina nam o znaczeniu akceptacji i zrozumienia innych. Bez względu na to, jak różni jesteśmy, wszyscy zasługujemy na szacunek. Dlatego warto poświęcić ten dzień na naukę i rozmowy o tolerancji i różnorodności.

Opiekun SU, Kierownik grupy wiekowej

 
"KAŻDY ŻYCZLIWY, BĘDZIE SZCZĘŚLIWY!" PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2023 18:46

21 listopada 2023 r. społeczność Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie obchodziła Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, niezwykle wartościowe i piękne święto. Celem nadrzędnym tego święta jest zachęcanie wszystkich ludzi do bycia miłym, szczerym i życzliwym w stosunku do innych. Głównym elementem obchodów była MARSZ ŻYCZLIWOŚCI. Rozdawaliśmy uśmiech i papierowe serduszka napotkanym ludziom. Odwiedziliśmy również instytucje publiczne Urząd Miasta i Gminy i Gminny Dom Kultury. Serduszkami oraz uśmiechem wychowankowie naszego przedszkola obdarowali również pracowników socjalnych OPS-u, którzy tego dnia obchodzili swoje święto. Pełni entuzjazmu i radości wróciliśmy do naszej placówki, zostawiając na ulicach Korfantowa miłe wspomnienia.

Dorota Wilk - nauczycielka wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 2023 PDF Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2023 16:51

„Małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności!”
Każdy z nas potrzebuje odrobiny życzliwości, o czym niestety zapominamy w natłoku codziennych spraw i obowiązków. Dlatego też, podczas obchodów dzisiejszego dnia, chcieliśmy podkreślić jak ważna dla każdego z nas jest potrzeba szacunku, uprzejmości, serdeczności, słyszenia i wypowiadania miłych słów. Przedszkolaki rozmawiały dziś o tym, czym ta życzliwość w ogóle jest, dlaczego jest ważna i jak okazywać ją innym.  
Grupa BIEDRONEK Z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie wybrała się z młodszymi koleżankami i kolegami na spacer ulicami Korfantowa. Dzieci niosły ze sobą serduszka z wypisanymi na nich hasłami, na przykład ,,Jesteś ważny” ,,Jesteś wyjątkowa”, ,,Cieszę się, że jesteś”, które rozdawały przechodniom, a w zamian otrzymywały uśmiechy i miłe słowo od mijanych osób.
Dzień Życzliwości to dobra okazja, aby przypomnieć sobie, że miłym dla innych powinno się być nie tylko ,,od święta” lecz każdego dnia.


Adrianna Gajewska, Teresa Kowalska, Anna Mariowska, Katarzyna Ołota – nauczycielki przedszkola

 

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 2023 W SZKOLE PODSTAWOWEJ PDF Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2023 00:00

21 listopada 2023 r. w Podstawowej Szkole im. Wojska Polskiego w Korfantowie pamiętaliśmy o Dniu Życzliwości. Od samego rana każdy był uśmiechnięty i w dobrym humorze. Żółte odcienie naszych ubrań rozjaśniały szkolne korytarze. Każdy starał się być miły i uprzejmy, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Dzieci stworzyły łańcuchy życzliwości, które przypominają nam że życzliwość jest ważna i potrzebna każdego dnia.

Opiekun SU, Kierownik grupy wiekowej

 

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W GRUPIE „WIEWIÓREK”, „ZAJĄCZKÓW” I „BIEDRONEK” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 listopada 2023 08:08

20 listopada 2023 r. to wyjątkowy dzień kiedy uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i ich prawa. W ramach tego przedsięwzięcia w grupach Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie, dzieci starszych odbyło się szereg zabaw i zajęć uświadamiających dzieciom ich prawa. Dzieci miały sposobność oglądania prezentacji UNICEFU – o prawach dzieci i przeprowadzono burzę mózgów nt. „Co to są prawa dziecka”. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania praw.

Anna Mariowska, Teresa Kowalska, Adrianna Gajewska – nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
”TROSKA O DZIECKO JEST PIERWSZYM I PODSTAWOWYM SPRAWDZIENEM STOSUNKU CZŁOWIEKA DO CZŁOWIEKA!" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 listopada 2023 00:00

W poniedziałek, 20 listopada 2023 r. w Podstawowej Szkole im. Wojska Polskiego w Korfantowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia w każdej klasie wychowawca przeprowadził pogadankę na temat praw dzieci, tworzone były notatki, plakaty, wyświetlane były filmy. Oglądane filmy i wykorzystane materiały edukacyjne pochodziły ze strony UNICEF Polska. Samorząd uczniowski przygotował gazetkę tematyczną na korytarzu. A dlaczego to taki ważny dzień? Ponieważ każde dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać.

Opiekun SU, Kierownik grupy wiekowej

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848