PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 marca 2014 13:54

W dniach 5 i 6 marca 2014 r. do naszej szkoły zawitało mobilne Obserwatorium Astronomiczne w ramach działań w projekcie Fascynujący Świat Nauki i Technologii. W środę, przed południem w sali gimnastycznej stanęła dmuchana kopuła, w której uczniowie mieli obejrzeć zjawiska atmosferyczne w kosmosie. Dla młodszych uczniów przygotowano film o małej gwiazdce, która poszukiwała swoich planet. W tym celu odwiedzała różne inne gwiazdy. Starsi uczniowie mogli obejrzeć film o układzie słonecznym i jego wpływie na zmiany na Ziemi. Ponieważ do projekcji użyto specjalnego projektora, obraz zapełniał całą kopułę, dając wrażenie trójwymiarowości. Widzowie mogli odczuwać wrażenie poruszania się wraz z obrazem. Samo wejście do kopuły było nie lada przeżyciem, dzieci określiły ten moment jako teleportację. Na stołach obok kopuły były rozstawione przyrządy do obserwacji otoczenia. Przez teleskop można było obejrzeć nasze Słońce. Mamy nadzieję, że inne działania związane z realizacją projektu przyniosą nam równie niezapomniane wrażenia.

 

Joanna Fudali - szkolny koordynator projektu

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848