PDF Drukuj Email
środa, 02 kwietnia 2014 00:00

2.04.2014r. odbyta się kolejna wycieczka realizowanego przez naszą szkołę projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii". Tym razem odwiedziliśmy pracownie eksperymentalne w RCRE w Opolu, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznać się z różnorodnymi przyrządami oraz nowoczesnymi technologiami.

Dzieci z klas IV-VI w mieszanych grupach odwiedziły siedem pracowni, w których pod opieką animatorów samodzielnie wykonywały proste doświadczenia, korzystały z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wielozmysłowo poznawały wiedzę.


W INSTRUMENTARIUM mogły zagrać na instrumentach akustycznych i elektronicznych, np. na perkusji, gitarze elektrycznej, keyboardzie. Zobaczyły instrumenty nietypowe m.in. zakli­nacz deszczu, fleksaton, wywoływacz burzy.

W MATHEMETRUM - obejrzały wiele ciekawych pomocy matematycznych i mogły zmierzyć hałas w klasie, odczytać temperaturę na termometrze Galileusza, porównać na różnych wagach ciężar niektórych produktów.

W SENSORICUM poprzez zabawę w piratów uczyły się kreatywnego myślenia, współdziałania, zaufania do siebie, doskonaliły pamięć.

W OPTICUM animator wprowadził dzieci w świat fizyki. Dzięki okularom chromatycznym mogły one zaobserwować rozszczepienie światła białego, a dzięki eksperymentom z soczewkami dowiedzieć się jak odbiera obraz oko krótkowidza i dalekowidza.

W MUSICUM oprócz utrwalenia nazw epok muzycznych i ich przedstawicieli zespoły brały udział w improwizacjach i zabawach ruchowych oraz błogich ćw. relaksacyjnych.

Największe zainteresowanie wzbudziły wśród uczniów pracownie: TECHNOLOGIUM i ROBOTICUM. W pierwszej dzieci zapoznały się z działaniem drukarki 3D oraz sprzątającym robotem o imieniu „Kasia". W drugiej pracowni same sterowały robotami zabawkami, poznając zasady ich programowania. Na robocie „Stefanie" można było przejechać się po korytarzach ośrodka.

Innowacyjne sposoby nauczania wywarły ogromne wrażenie na uczniach, wzbudziły ciekawość, rozbudziły zainteresowania w zakresie różnych dziedzin nauki.

Rzeczywiście w tym dniu byliśmy w ZACZAROWANYM ŚWIECIE. Mamy nadzieję, że to nie jedyne spotkania nowoczesnymi formami i metodami edukacji.

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848