Odkrywamy talenty

 


 

KONKURSY PDF Drukuj Email
wtorek, 06 października 2015 08:54

Informujemy, że zostały opublikowane regulaminy wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z ich treścią:

 
PDF Drukuj Email
piątek, 20 września 2013 16:56

I DZIEŃ PROMOCJI TALENTÓW 2011

Nim stała się SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW, walczyła z marazmem codzienności - wzbogacając ofertę edukacyjną, aktywizując uczniów i doskonaląc formy i metody pracy z uczniami. Pierwszy Dzień Promocji Talentów odbył się 21 marca 2011 r. W tym czasie korfantowska podstawówka wchodziła w skład zespołu szkół. Formuła publicznego zaprezentowania własnych uzdolnień okazała się strzałem w dziesiątkę i stała się swoistym zaczynem działań o szerszym zasięgu. Poniżej przypominamy, archiwalny już, artykuł wspomnieniowy o pierwszym dniu promocji talentów w Korfantowie.


ImageImageImage

Zima przechodzi już do historii. Przed nami trzy miesiące wiosny. Dni stają się coraz dłuższe, jest ciepło, słonecznie, przyroda budzi się do życia. Postanowiliśmy wziąć z niej przykład. Z okazji Święta Wiosny w naszej szkole urządziliśmy Dzień Talentu. Zgłosiło się mnóstwo dzieci, które chciały zaprezentować swoje niezwykłe umiejętności. Uczestnicy pięknie recytowali  wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, malowali obrazy i siebie na wzajem, pokazywali magiczne sztuczki, kręcili na różne sposoby hula hop, jeździli na jednym kółku, rozśmieszali nas kabaretowymi skeczami. Po tych prezentacjach udaliśmy się do hali sportowej na występ iluzjonisty, tu dopiero się działo…

Stolik unosił się w powietrzu, znikały  lub pojawiały się różne przedmioty, węzły same się rozwiązywały, po prostu magia. Oby wszystkie wiosenne dni były takie ciepłe i radosne !

Anna Szejdewik

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
środa, 26 czerwca 2013 18:19

II PODWIECZOREK MISTRZÓW 2013

Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają,

podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

 

Mateusz Dąbrowski

26 czerwca 2013 r. odbył się II Podwieczorek Mistrzów - uroczystość podsumowująca osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w Korfantowie, w konkursach przedmiotowych, konkursach tematycznych, zawodach sportowych i festiwalach, w roku szkolnym 2012/2013. Do gali zostali zaproszeni uczniowie klas I-III, którzy: w zawodach sportowych na szczeblu gminy zdobyli pierwsze miejsce lub na zawodach sportowych na szczeblu wyższym niż gminny uzyskali znaczące wyróżnienie oraz w konkursach przedmiotowych lub tematycznych na szczeblu gminy uzyskali jedno z trzech pierwszych miejsc, bądź też na szczeblu wyższym uzyskali jedno z trzech pierwszych miejsc lub znaczące wyróżnienie. W uroczystości wzięli również udział uczniowie klas IV-VI, którzy: w zawodach sportowych uzyskali znaczący sukces na szczeblu ponadgminnym oraz w konkursach przedmiotowych i tematycznych oraz festiwalach uzyskali jedno z trzech pierwszych miejsc na szczeblu gminnym lub znaczące wyróżnienia na etapie ponadgminnym.

W spotkaniu uczestniczyło blisko pięćdziesięcioro dzieci. Czas umiliły występy grupy teatralnej z klas szóstych (pod kierunkiem Pani Moniki Ryś) oraz szkolny zespół KLAPS (nauczyciel prowadzący - Pani Katarzyna Juruś). Wśród wyróżnionych znaleźli się również nauczyciele - "matki" i "ojcowie" sukcesów dziewcząt i chłopców z korfantowskiej podstawówki: Jolanta Paszkowska (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowawczyni klasy I), Agnieszka Andrejszyn (nauczycielka języka polskiego), Aleksandra Mirecka (nauczycielka matematyki i wychowawca klasy V a), Anna Szejdewik (nauczycielka przyrody i wychowawczyni klasy IV), Ewa Walczak (nauczycielka języka niemieckiego i wychowawczyni klasy V b), Jadwiga Fudalej (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowawczyni klasy II), Katarzyna Juruś (nauczycielka muzyki), Krystyna Krzywicka (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowawczyni klasy III), Piotr A. Krzywicki (nauczyciel techniki), Wiesław Król (nauczyciel historii i społeczeństwa), Grzegorz Żabiński i Stefan Osiewacz (nauczyciele wychowania fizycznego).

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 21 marca 2013 21:02

III DZIEŃ PROMOCJI TALENTÓW

W naszej szkole to już tradycja, że Pierwszy Dzień Wiosny to Dzień Promocji Talentów. To jeden z elementów programu wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży korfantowskiego zespołu. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, plastyczne. Były również występy kabaretowe, pokazy sztuczek karcianych, pokazy ciekawych doświadczeń przyrodniczych, konkursy.
W konkursie plastycznym pt. "Wiosenne przebudzenie", najciekawszą pracę wykonały: Paulina Bednarska i Katarzyna Malinowska z kl. VI a. Najśmieszniejszy strój przygotował Kacper Teuerle z kl. V b. Najpiękniejsze wiosenne drzwi ma sala 26 kl. IV i sala 28 kl. V b. Wszystkim wykonawcom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie swoich występów, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.


Anna Szejdewik

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 05 lipca 2012 15:30

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

 

Decyzją Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie nadano zacny tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW. Tytuł ten przyznaje się placówce, która podejmuje systemowe działania na rzecz ucznia zdolnego. Jest to wyróżnienie dla szkół, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań i uzdolnień uczniów, a także poprzez systematyczną pracę z dziećmi uzdolnionymi mogą poszczycić się szczególnymi osiągnięciami. Taką właśnie szkołą jest korfantowska podstawówka. Dla środowiska zespołu szkolno-przedszkolnego jest to swoiste podziękowanie za całoroczną, efektywną pracę z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848