Prelekcja dla rodziców i nauczycieli „Pomyśl zanim spróbujesz” PDF Drukuj Email
czwartek, 17 maja 2018 00:00

W dniu dzisiejszym 17.05.2018 roku w Zespole Szkolno- Przedszolnym w Korfantowie st. sierż. Grzegorz Gorski z Komisariatu Policji w Korfantowie przeprowadził szkolenie dla rodziców i nauczycieli z użyciem walizki narkotykowej. „Pomyśl zanim spróbujesz”

Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju narkotyki. Kuferki wypełnione są najbardziej popularnymi  atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu.

Szkolenie zorganizowane było w celu pogłębienia wiedzy dorosłych w zakresie ,, Zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych”  oraz po to aby wyostrzyć naszą  czujność przed zbliżającymi się wakacjami.

Pedagog szkolny Beata Sroka


 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848