BEZPIECZNIE PODCZAS WAKACJI PDF Drukuj Email
wtorek, 12 czerwca 2018 00:00

W dniu 12 czerwca 2018 roku odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I-VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie z policjantem młodszym aspirantem Łukaszem Olszewskim z KP w Korfantowie

Podczas spotkania przedszkolaki i uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Okres letni to czas odpoczynku i zabawy szczególnie dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, powiatu i województwa. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą a także wyjazdy na kolonie i obozy są częstą formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. W trakcie roku szkolnego Policjanci  odwiedzali najmłodszych w szkole , prowadzili spotkania  profilaktyczne mające na celu edukację w obszarze bezpieczeństwa. To wszystko ma zaprocentować bardziej odpowiedzialnymi zachowaniami dzieci i młodzieży a także zwiększeniem poczucia bezpieczeństwa ich rodziców i opiekunów.

Podczas spotkania  omówiono  jak należy zachowywać się w trakcie odpoczynku letniego,  zostały przypomniane  elementarne  zasady  bezpieczeństwa nad wodą, w domu itp. Podczas spotkania przedszkolaki i uczniowie obejrzeli filmiki w ramach akcji prowadzonej przez szkołę Bezpieczniki TAURONA – Włącz dla dobra dziecka .  Uczniowie w ramach AKCJI otrzymali upominki = odblaski z migającym światełkiem. Przekazane zostały również informacje dotyczące tego, jak ustrzec się przed kradzieżą i w jaki sposób unikać wielu zagrożeń, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych .

Dla uczniów klas I-III podczas spotkania został ogłoszony konkurs na plakat reklamujący NUMERY ALARMOWE ( TERMIN SKŁADANIA PRAC DO 15 CZERWCA 2018 godz.10:00).


Uczennica klasy Ib Aleksandra Ziółkowska ,, Moja bezpieczna droga do szkoły” i uczniowie klasy II  EMILIA SMIAŁEK ,, Moja bezpieczna droga do szkoły”, AMELIA BRODKORB

"Jak bezpiecznie spędzam czas na wsi”, OLIWER KUNERT ,, Jestem ostrożny wobec nieznajomych” i TOMASZ WODZIŃSKI ,, Jak bezpiecznie spędzam czas na wsi”  wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez  Komendę  Wojewódzka  Policji w OPOLU wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Fundacją PRO-Lege w OPOLU. Prace zostały przekazane


Uczniowie  biorący  udział w konkursie na ,, Plakat reklamujący NUMERY ALARMOWE” w dniu 20 czerwca otrzymali upominki

Klasa Ia   Adam Gąsior

Klasa Ib   Nikola Kubiak, Ola Ziółkowska, Jakub Raczek, Nadia Kamrat, Wojtek Luchowski, Emilka Plachetka, Tomek Dyńka

Klasa II Agnieszka Tice, Amelia Brodkorb

Klasa IIIa Kasia Huzar, Natalka Szkudlarska, Paulina Dędys, Hania Mirecka, Weronika Kwoczek, Nikodem Jasiński

Klasa IIIb Wiktoria Brudek, Zosia Schwarzer, Kasia Słodkowska, Oliwia Twardowska 

Klasa  IIIc Ines Bryłka, Agnieszka Sokołowska

RADZIE RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA UFUNDOWANIE NAGRÓD W W/W KONKURSACH

Zapraszamy do obejrzenia fotogaleriiBeata Swaciak-Sroka Pedagog szkolny


 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848