BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2018/2019 w ZSP w KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
piątek, 14 września 2018 00:00

W dniu 14.09.2018 odbyło się spotkanie w trzech grupach wiekowych : przedszkolaków,  uczniów klas I-III i IV-VI z policjantem z Komisariatu Policji w Korfantowie asp. Łukaszem Olszewskim

Temat spotkania : BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Podczas spotkania przedszkolaki i uczniowie utrwalili wiedzą dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego korzystania z publicznych środków transportu, dbania o bezpieczeństwo własne i swoich kolegów. Przypomnieli sobie ważne numery alarmowe oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie klas I-III w ramach akcji ,, ODBLASKI – DZIECKO BEZPIECZNE NA DRODZE” organizowanej przez PZU otrzymali odblaski. Akcja Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze” ma na celu edukowanie w zakresie bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych, lecz także ich rodziców oraz nauczycieli. W ramach akcji, której motywem przewodnim są popularne wśród dzieci „Niestraszki”.

Podczas spotkania został ogłoszony konkurs dla uczniów klas I-III Rozwiąż krzyżówkę z NIESTRASZKIEM. Termin składania prawidłowych odpowiedzi do 30.09.2018.

Beata Sroka –Pedagog szkolny


 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848