PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U POLICJANTÓW W RAMACH „BEZPIECZNEJ DROGI DO PRZEDSZKOLA” PDF Drukuj Email
wtorek, 02 października 2018 20:44

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjantów z Komisariatu Policji w Korfantowie odwiedziły grupy przedszkolaków z Przedszkola MISIA USZATKA przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w KORFANTOWIE. Podczas spotkania, dzieci mogły zobaczyć jak pracują policjanci, zobaczyć z bliska budynek komisariatu policji oraz poznać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w praktyce. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się policyjne radiowozy.

Wizyta stworzyła funkcjonariuszom również okazję do rozmów z dziećmi na temat m. in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Prowadzący spotkanie policjanci opowiadali o swojej pracy oraz prezentowali wyposażenie potrzebne w codziennej służbie. Dużo radości i uśmiechu wśród najmłodszych wywołała możliwość obejrzenia policyjnych radiowozów.

Radość na twarzach dzieci, wspaniała atmosfera oraz skupienie z jakim wysłuchały prelekcji, świadczą, że takie spotkanie z policjantami było potrzebne i okaże się dla nich niezapomnianą lekcją.

Beata Sroka- Pedagog szkolny

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848