Gminny turniej „Małego Olimpijczyka” PDF Drukuj Email
sobota, 10 marca 2018 00:00

10 marca w hali sportowej w Korfantowie odbyły się zawody gminne „Małego Olimpijczyka”. Zawody te polegają na pokonywaniu torów przeszkód, które sprawdzają umiejętności i zdolności motoryczne dzieci klas IV i młodszych. Do zawodów przystąpiły trzy zespoły dziewcząt i chłopców z szkół podstawowych z Korfantowa, Przechodu i Ścinawy. „Młodzi Olimpijczycy” mieli do pokonania 8 torów przeszkód, w których musieli wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami min.: posługiwaniem się kijem hokejowym i piłeczka tenisową, slalomem z kozłowaniem piłki ręcznej, skokami zajęczymi, przewrotem w przód, skokami z piłką siatkową między kolanami, przeplotem szarfy. Każda konkurencja była punktowana od 1 do 3. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z ZSP w Korfantowie (22 punkty na 24 możliwe) wygrywając sześć konkurencji z ośmiu. Również drużyna chłopców z Korfantowa wygrała sześć konkurencji i zajęła pierwsze miejsce. Każdy z uczestników na koniec otrzymał drobny upominek i w dobrych nastrojach zakończyliśmy zmagania.

 

Nasze drużyny wystąpiły w składach:

Dziewczęta – Niemas Nikola, Niewiedział Martyna, Bergiel Anita, Wanecka Karolina, Kalicun Wiktoria, Peczyńska Sandra, Gorke Aleksandra, Sinicka Amelia.

Chłopcy – Świtała Patryk, Raczek Tomasz, Sobolewski Jakub, Fida Tomasz, Wistuba Dominik, Kasprzyszyn Michał, Kudryński Nikodem, Preussner Tomasz.

Grzegorz Żabiński – nauczyciel wychowania fizycznego


 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848