Świetlica szkolna

Wychowawcy świetlicy szkolnej:

Joanna Fudali, Halina Sieniakiewicz, Ewa Walczak, Marek Misztal, Piotr Krzywicki


 

Podstawowym zadaniem świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom opieki wychowawczej, czuwanie nad zdrowiem i bezpieczeństwem przed i po skończonych lekcjach.

Oferowane zajęcia w świetlicy:

· poniedziałek, środa, piątek godz. 11:45 – 12:30 zajęcia informatyczne;

· od poniedziałku do czwartku godz. 11:45 – 12:30 zajęcia historyczne;

· wtorki i czwartki godz. 13:00 – 13:45 zajęcia warcabowe .

Ponadto w świetlicy organizujemy:

· zajęcia ruchowe w sali gimnastycznej lub na placu zabaw, boisku szkolnym;

· zajęcia plastyczne (wykonane przez dzieci prace są prezentowane na tematycznych gazetkach w świetlicy).

Oprócz tego uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także g gier i klocków zgromadzonych w świetlicy.

Dzieci również odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili.


Regulamin świetlicy szkolnej

 

Dokumenty do pobrania:

Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej. KLIKNIJ

Oświadczenie rodziców. KLIKNIJ

Upoważnienie do odbioru dziecka. KLIKNIJ

 

 


 ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU HISTORYCZNO-PLASTYCZNEGO "A TO CI HISTORIA!" PDF Drukuj Email
piątek, 25 marca 2022 08:55

21 marca 2022 roku rozstrzygnięto konkurs historyczno-plastyczny dla uczniów klas II-III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie. Konkurs był częścią projektu edukacyjnego realizowanego w ramach zajęć świetlicowych pn. „A to ci historia!”. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej, ukazującej obiekt zabytkowy z terenu gminy Korfantów. Do konkursu zgłoszono 17 prac – 6 z klas trzecich i 11 z klas II. Rozdanie okazjonalnych upominków za udział w konkursie oraz nagród za zdobycie wyróżnień odbędzie się 29 marca br. Oto lista uczestników:

Więcej…
 
KONKURS PLASTYCZNO-HISTORYCZNY "A TO CI HISTORIA!" PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2022 12:58

Konkurs plastyczno-historyczny „A to ci historia!” jest skierowany do uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie ilustracji przedstawiającej obiekt zabytkowy z terenu miejscowości gminy Korfantów. Na odwrocie pracy plastycznej należy opisać przedstawiony obiekt oraz opatrzeć imieniem i nazwiskiem oraz klasą autora.

Więcej…
 
ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE "A TO CI HISORIA!" PDF Drukuj Email
sobota, 05 marca 2022 18:41

21 i 22 lutego 2022 r. klasy IIIA i IIIB Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie odwiedzili Burmistrza Korfantowa Janusz Wójcika. Wycieczki do Urzędu Miejskiego w Korfantowie odbyła się w ramach zajęć świetlicowych pn. „A to ci historia!”, podczas których uczniowie poznają ciekawostki z dziejów naszej małej ojczyzny – Ziemi Korfantowskiej. W trakcie wizyty uczniowie dowiedzieli się jakie sprawy mogą w urzędzie załatwić ich rodzice, a za kilka lat też oni sami.

Więcej…
 
ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE - "A TO CI HISTORIA!" PDF Drukuj Email
sobota, 05 marca 2022 12:16

 

Projekt edukacyjny pn. „A to ci historia!” realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie od października 2021 r., jako komponent zajęć świetlicowych. Przedsięwzięcie skierowane jest do chętnych uczniów klas drugich i trzecich. W trakcie dotychczasowych zajęć dzieci poznały historię piłki nożnej, polskie drogi do niepodległości oraz dzieje Korfantowa i miejscowości naszej małej ojczyzny – Ziemi Korfantowskiej. Uczniowie odbyli wycieczki do pobliskiego kościoła, poznały otoczenie Zamku Korfantów (obecnie OCR) oraz odwiedziły Burmistrza Korfantowa w miejscowym urzędzie miejskim. Do końca roku szkolnego zaplanowane są spotkania dotyczące między innymi historii gier logicznych oraz zajęcia z programowania. Realizatorem zajęć jest Marek Misztal.

 

 
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII PODSUMOWUJĄCEJ KONKURSY Z OKAZJI DNIA ZIEMI I KARTKI WIELKANOCNEJ PDF Drukuj Email
czwartek, 21 maja 2020 11:48

W tym roku szkolnym 2019/2020 pierwszy raz w historii naszej szkoły nagrody za udział w konkursach były przekazywane dla uczestników w formie przesyłek listowych. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody , a Rodzicom za odbiór dyplomów i nagród dla swoich pociech z sekretariatu szkoły, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dziękujemy za przesłanie zdjęć wykonanych w domu , którym to mogliśmy stworzyć fotogalerię.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursach. Życzymy dużo zdrówka, uśmiechu na buźkach i samych radosnych chwil.

Z pozdrowieniami

Organizatorzy Konkursów

Rada Rodziców SP przy ZSP w Korfantowie

Dyrekcja ZSP w Korfantowie

 

Więcej…
 
Kartka dla Medyka od uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Dziękujemy!!! PDF Drukuj Email
czwartek, 21 maja 2020 00:00

 

Więcej…
 
Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
czwartek, 16 kwietnia 2020 11:55

Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

Nasza planeta od lat wysyła nam ostrzegawcze sygnały, których dłużej nie możemy ignorować. Ustanowiony pięćdziesiąt lat temu Dzień Ziemi, przypomina o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

Z tej okazji ogłaszamy konkurs dla uczniów klas I-III na najciekawszy plakat w grafice komputerowej z okazji Dnia Ziemi.


Więcej…
 
Śniadanie daje moc PDF Drukuj Email
wtorek, 05 listopada 2019 08:20

8 LISTOPADA DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

ŚNIADANIE DAJE MOC

 

 

Więcej…
 
Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły PDF Drukuj Email
środa, 18 września 2019 09:25

 
Konkurs ,,BEZPIECZNE FERIE” PDF Drukuj Email
piątek, 13 stycznia 2017 09:58

Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat ,,Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?”

*Prace plastyczne należy wykonać w formacie A4 techniką- rysunek, malarstwo

*Prace plastyczne mają być wykonane samodzielnie

* Termin składania prac do dnia 23.01.2017 do godz.10:00 w świetlicy szkolnej


Organizatorzy konkursu: nauczyciele świetlicy, pedagog szkolny

 
,,BEZPIECZNA SZKOŁA- BEZPIECZNY UCZEŃ” PDF Drukuj Email
piątek, 13 stycznia 2017 09:53

Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI

*Format pracy A4 ( poziomo)

*Pod uwagę będą brane następujące kryteria: zgodność z tematem, jasność przekazu, estetyka wykonania oraz własna inwencja twórcza autorów prac

* Prace należy złożyć do dnia 24.01.2017 roku do pedagoga szkolnego

Organizatorzy konkursu:

Beata Sroka – pedagog szkolny

Piotr Krzywicki – nauczyciel techniki

 

 
Konkurs na stroik bożonarodzeniowy PDF Drukuj Email
środa, 21 grudnia 2016 00:00

 

Uczniowie nagrodzeni w konkursie ,,Na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy”

w kategorii klas I-III

 

 

 

 

 Więcej…
 
Bezpieczna droga do szkoły - konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
piątek, 30 września 2016 08:35

W dniu 30.09.2016 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Bezpieczna droga do szkoły. W konkursie plastycznym dla uczniów klas 1-3 wzięło udział 55 uczniów naszej szkoły

 

Oto wyniki konkursu:

I MIEJCE

Oliwer Kunert, Tomasz Wodziński

Magdalena Stangret, Wiktoria Brudek, Oliwia Twardowska, Ola Gach

Piotr Rejdak, Diana Szczechowicz, Sandra Biernacka

 

Więcej…
 
Dzień zdrowego śniadania w klasach I-III PDF Drukuj Email
wtorek, 19 kwietnia 2016 00:00

 Uczniowie klas I-III uczestniczą w programie ,, Owoce i warzywa w szkole”, który ma na celu wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych. W ramach realizacji założeń programu dzieci wspólnie spożyły zdrowe śniadanie. Kolorowe kanapki znikały w mgnieniu oka. Organizatorami akcji byli pedagog szkolny Beata Sroka, nauczyciel świetlicy Piotr Krzywicki, intendent szkolny Aneta Świtała.

 

 

 


Więcej…
 
KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ PDF Drukuj Email
piątek, 18 marca 2016 00:00

 

 

 

 

 
Rozstrzygnięcie konkursu ,, OWOCE W SZKOLE” PDF Drukuj Email
czwartek, 17 grudnia 2015 00:00

17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs dla klas I-III ,, Owoce w szkole” . Konkurs jak co roku cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Nagrody dla naszych uczniów zostały zasponsorowane przez Radę Rodziców ZSP w Korfantowie, Urząd Miejski w KORFANTOWIE , Colo Market- Delikatesy Centrum-Pani Katarzyna Szkolna –Gach Korfantów, Trop- Raj dziecka Pan AndrzejŚwiczewski Prudnik, Grav Laser Pan Piotr Szczechowicz Włostowa, Agent PZU / KORFANTÓW Pani Daria Ruszel, Opolski Teatr Lalki i Aktora w OPOLU im. A. Smolki, Szkoła Języka Angielskiego Pani Joanna Mazurek – Kurzelnik Przydroże Małe . Anonimowi sponsorzy. Organizatorzy konkursu składają bardzo serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców.

I miejsce

Monika Kwoczek, Marta Sroka, Julia Aksamitowska, Marlena Przybyła, Ines Bryłka

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu ,, Na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową” PDF Drukuj Email
czwartek, 17 grudnia 2015 00:00

W dniu 17 grudnia 2015 roku zostały wręczone nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie bożonarodzeniowym. Konkurs jak co roku cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Nagrody dla naszych uczniów zostały zasponsorowane przez Radę Rodziców ZSP w Korfantowie, Urząd Miejski w KORFANTOWIE , Colo Market- Delikatesy Centrum-Pani Katarzyna Szkolna –Gach Korfantów, Trop- Raj dziecka Pan AndrzejŚwiczewski Prudnik, Grav Laser Pan Piotr Szczechowicz Włostowa, Agent PZU / KORFANTÓW Pani Daria Ruszel, Opolski Teatr Lalki i Aktora w OPOLU im. A. Smolki, Szkoła Języka Angielskiego Pani Joanna Mazurek – Kurzelnik Przydroże Małe. Anonimowi sponsorzy. Organizatorzy konkursu składają bardzo serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców.

I MIEJSCE

Patryk Świtała, Oliwer Świtała, Marta Sroka, Emilia Ludwig, Emilia Drążek, Beata Janowska, Ola Rohaczyńska, Sandra Biernacka, Tomasz Kniaz, Sebastian Oleksów, Lena Nasienniak, Marlena Przybyła, Hanna Mirecka, Tomasz Preussner, Julia Seman, Wiktoria Brudek, Anita Bergiel, Maja Stolarczyk, Amelia Zienkiewicz, Zosia Schwarzer

Więcej…
 
KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ PDF Drukuj Email
środa, 09 grudnia 2015 15:54

Więcej…
 
BEZPIECZNA DROGADO SZKOŁY - KONKURS PLASTYCZNY PDF Drukuj Email
czwartek, 24 września 2015 10:01

 

 

Więcej…
 
Najładniejsze ozdoby wielkanocne PDF Drukuj Email
środa, 01 kwietnia 2015 18:44

Tegoroczny konkurs "Na najładnieszą ozdobę wielkanocną" zorganizowany przez świetlicę szkolną cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 50 prac wykonanych przez uczniów klas I-III. Komisja konkursowa przyznała 3 pierwsze miejsca, 14 drugich, 14 trzecich i 20 wyróżnień. Podczas apelu wielkanocnego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk dyrektora szkoły dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów świetlicy szkolnej. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali także okolicznościowe statuetki wykonane i ufundowane przez firmę GRAV LASER. Wszystkie prace będą wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu.

 

 

Więcej…
 
Pamiętajmy, że warto pomagać! PDF Drukuj Email
wtorek, 31 marca 2015 00:00

 

Z inicjatywy nauczycieli świetlicy szkolnej ZSP w Korfantowie przeprowadzono w naszej szkole akcję charytatywną pod nazwą "Zbieramy zabawki i książeczki". Do akcji włączyli się wychowankowie przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej oraz ich rodzice a także pracownicy naszej placówki.

Zebrano wiele zabawek, maskotek, gier, które zostały przekazane dzieciom przebywającym w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (Oddział Onkologiczny)w Katowicach i wychowankom Domu Dziecka w Paczkowie.

 

 

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną Dyrektor ZSP w Korfantowie wręczył symboliczne podziękowania.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej akcji.

Beata Swaciak-Sroka, Piotr Krzywicki - nauczyciele świetlicy

 

 
Konkurs wielkanocny PDF Drukuj Email
środa, 25 marca 2015 00:00

 

Więcej…
 
8 marca PDF Drukuj Email
środa, 25 lutego 2015 09:54

Z okazji 8 marca - Dnia Kobiet, chłopcy z klasy IIb przygotowali gazetkę w świetlicy szkolnej z najlepszymi życzeniami dla wszystkich Pań i Dziewczynek z naszej szkoły.

 

Beata Swaciak - nauczyciel świetlicy

Więcej…
 
Zielone światło dla przedszkolaków PDF Drukuj Email
środa, 25 lutego 2015 09:35

 

Zabawy przedszkolaków w świetlicy szkolnej                            Projekcja bajek w świetlicy szkolnej

Beata Swaciak - nauczyciel świetlicy

Więcej…
 
Walentynki w kl. I-III PDF Drukuj Email
piątek, 13 lutego 2015 00:00

Nauczyciele świetlicy wraz z uczniami kl. IIb zorganizowali "Pocztę Walentynkową" dla ucz. kl. I-III. Listonoszami walentynkowymi byli uczniowie kl. IIb: Marta Sroka, Julka Aksamitowska, Ola Paszkowska, Oliwer Świtała, Kasia Kozłowska i Emilka Ludwig. Walentynkowi listonosze rozdali uczniom kl. I-III a także nauczycielom i dyrekcji naszej szkoły walentynki, które były przez uczniów wrzucone do poczty walentynkowej jak i przez nauczycieli dla swoich uczniów. Najwięcej "Walentynek" otrzymali:

kl. Ia - 28 walentynek

kl. Ib - 33

kl. IIa - 41

kl. IIb - 71

kl. III - 37

Uczniowie klasy IIa i IIb otrzymali upominki za największą ilość "walentynek" ufundowane przez agencję PZU w Korfantowie.

Beata Swaciak - nauczyciel świetlicy

Więcej…
 
Tłusty czwartek w kl. IIb PDF Drukuj Email
czwartek, 12 lutego 2015 00:00

W dniu 12 II 2015r. Rada Rodziców kl. IIb wraz z życzeniami "Słodkiego miłego życia" obdarowała uczniów słodkim pączkiem.

Jak widać na zdjęciu uczniowie z apetytem zjadają słodziutkie pączusie !!!

Smacznego !!!

Beata Swaciak - nauczyciel świetlicy

 

 
Konkurs na ozdobę choinkową PDF Drukuj Email
piątek, 19 grudnia 2014 00:00

W piątek 19 grudnia rozstrzygnięto konkurs "Na najładniejszą ozdobę choinkową"organizowany przez świetlicę szkolną. Najładniejsze prace oceniane były w dwóch kategoriach kl. I-III i IV-VI. Na apelu przdświątecznym uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów.

Poniżej zdjęcia z wręczenia dyplomów.

Organizatorzy Konkursu: Beata Swaciak-Sroka, Piotr Krzywicki

 

 

 

Więcej…
 
LEKCJE OBYWATELSKIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ PDF Drukuj Email

7 listopada 2013 roku w świetlicy szkolnej odbył się cykl lekcji obywatelskich, z uczniami klas IV-VI. Spotkania poświęcone były Narodowemu Świętu Niepodległości. Uczniowie zastanawiali się, nad znaczeniem suwerenności w życiu narodów. Poznawali wydarzenia towarzyszące odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Lekcje zostały uatrakcyjnione projekcją filmu ukazującemu dzieje naszej ojczyzny na przełomie XIX i XX wieku.

 
Owoce i warzywa są w...szkole! PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2012/2013 Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Korfantowie przystąpiła po raz kolejny do programu „Owoce w szkole”. Jest on skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest „długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych”.

Decydując się na wejście do programu, wzięto pod uwagę przede wszystkim korzyści płynące z możliwości wsparcia nawyków prozdrowotnych dzieci. Po wtóre, program „Owoce w szkole”, świetnie koresponduje z jednym z głównych celów działalności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie zawartych w Programie Wychowawczym, mówiącym o rozwijaniu „u wychowanka przedszkola i ucznia poczucia odpowiedzialności za swoje zdrowie oraz kształtowanie nawyków kulturalno-higienicznych”.

Środowisko pedagogów i rodziców ZS-P w Korfantowie potwierdza tym samym, że udany proces kształtowania w dziecku postaw, nawyków umiejętności i wiedzy może odbyć się między innymi poprzez współprace z właściwie dobranymi partnerami zewnętrznymi – w tym przypadku jest to Agencja Rynku Rolnego.

Należy zaznaczyć, że pilotowanie programu na terenie szkoły spoczywa na barkach nauczycieli świetlicy i wychowawców klas.

 
Wypij mleko! PDF Drukuj Email

W ramach programu „Szklanka mleka” dzieci z korfantowskiej podstawówki w ciągu roku szkolnego 2012/2013 będą otrzymywały bezpłatnie mleko bez dodatków smakowych. „Celem programu jest promowanie zdrowego odżywiania poprzez zachęcenie dzieci i młodzieży do spożywania mleka i przetworów mlecznych oraz kształtowanie trwałego nawyku konsumpcji zdrowych produktów mlecznych”.

Program „Szklanka mleka” jest kolejnym, obok projektu „Owoce w szkole”, przedsięwzięciem prozdrowotnym realizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie we współpracy z zewnętrznymi partnerami. Akcja z pewnością bardzo dobrze wpisuje się w strategię funkcjonowania Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie, która zmierza do rozszerzania oferty edukacyjnej oraz wychowawczej.

 


Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848