Z życia przedszkola

 

 Dzień Kobiet w przedszkolu PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 00:00

8 marca męska część społeczności przedszkolnej przygotowała dla dziewczynek i pań występ artystyczny. Chłopcy oraz panowie zaprezentowali układ taneczny do piosenki Can't stop the feeliing (dance dance dance) oraz rokową wokalno- instrumentalną wersję piosenki "Dzień kobiet". W podziękowaniu dziewczynki i Panie jako damy dworu zatańczyły taniec dworski. Następnie uroczyście odśpiewano "sto lat" , a chłopcy wręczyli dziewczętom kwiatki. Dziewczynki otrzymały także upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Anna Tlałka

Więcej…
 
PRZEDSTAWIENIE PT. „CYRK LEŚNYCH ROBACZKÓW” PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 00:00

Do naszego przedszkola zawitał teatr Krak – Art z Krakowa z przedstawieniem pt. „Cyrk leśnych robaczków”. Kolorowe i muzyczne przedstawienie przeniosło dzieci w świat maleńkich owadów. Dzieci miały okazję aktywnie w nim uczestniczyć, tańcząc razem z aktorami. W przedstawieniu były poruszane takie tematy jak : bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń. Przedszkolaki nauczyły się, że nie ten jest bohaterem, kto ma spryt, jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce.

Anna Mariowska – nauczyciel przedszkola

 
Roboty PDF Drukuj Email
czwartek, 07 marca 2019 00:00

Dnia 07.03.2019r. nauczyciele przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Grupę MAC S.A., na temat : ,,Podstawa programowa wychowania przedszkolnego w aspekcie myślenia komutacyjnego i korelacji z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.” Pan Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zakupił sprzęt IT: Interaktywne Roboty PHOTON, tablety i maty piankowe. W ramach zajęć pokazowych w grupie pszczółek p. Bożena Bernacka zorganizowała prezentację sprzętu IT.

Pierwszy robot, który rozwija się razem z dzieckiem

Photon uczy:

  • Logicznego myślenia
  • Podstaw programowania
  • Szybkiego podejmowania decyzji

ROBOT PHOTON TO:

3 POZIOMY PROGRAMOWANIA dostosowane do wieku dziecka

Więcej…
 
Wydarzenia w grupie "Pszczółek" PDF Drukuj Email
wtorek, 05 marca 2019 19:15 
Walentynki u Krasnoludków PDF Drukuj Email
sobota, 02 marca 2019 16:33

Więcej…
 
Krasnale w kuchni pieką ciasteczka PDF Drukuj Email
sobota, 02 marca 2019 16:17

Więcej…
 
„Walentynki w grupie Krasnoludków” PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lutego 2019 00:00

Dzień Walentynek upłynął w naszej grupie pod hasłem „dziecięcych przyjaźni”. Nasze przedszkolaki bawiły się przy dźwiękach wesołych i skocznych piosenek, ponadto wykonały „serduszka” jako prezent dla swojego przyjaciela czy przyjaciółki.

Dziękujemy pani Kasi za upieczenie „słodkich serduszek”, które umiliły ten dzień naszym wychowankom.

Anna Mariowska – wychowawca grupy przedszkolnej

Więcej…
 
Dzień przyjaźni w grupie "Sówki" PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lutego 2019 00:00

14 lutego  grupa "Sówki"  obchodziła Dzień Przyjaźni. Dzieci obdarował się wzajemnie balonikami w kształcie serduszek. Tego dnia wspólnie i radośnie bawiliśmy się oraz tańczyliśmy.
Miłym zaskoczeniem dla nas były odwiedziny "Poczty walentynkowej".

Anna Tlałka - wychowawczyni grupy "Sówki"

Więcej…
 
„Krasnoludki z wizytą w kuchni” PDF Drukuj Email
wtorek, 12 lutego 2019 00:00

Nasze „Krasnoludki” miały przyjemność obserwowania pracy wykonywanej przez panie kucharki. Ponadto poznały wyposażenie kuchni i uczestniczyły w przygotowaniu słodkich ciasteczek i ich wypieku. Po powrocie do sali dzieci miały okazję do degustacji własnych wypieków.

Anna Mariowska – nauczycielka przedszkola

Więcej…
 
Bal karnawałowy w przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 24 stycznia 2019 00:00

24 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Wspaniałą zabawę poprowadzili animatorzy i muzycy z nyskiej sali zabaw "Bambini". Wśród licznych atrakcji niewątpliwą niespodzianką okazała się wizyta dwóch postaci Myszki Minnie oraz Psa Chase z Psiego Patrolu. Dzieci bawiły się w specjalnie przygotowanych na ten cel strojach. Nie zabrakło księżniczek, policjantów, transformersów i innych wspaniałych przebrań.  Zabawę możemy zaliczyć do bardzo udanych.  Serdeczne podziękowanie dla Pani Anny Karpis-Salik za wykonanie zdjęć naszej imprezy.

Tekst: Anna Tlałka

 

Więcej…
 
ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „KRASNOLUDKÓW” PDF Drukuj Email
środa, 23 stycznia 2019 00:00

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Dziś nasze „Krasnoludki” miały przyjemność gościć w swoich progach kochane babcie i dziadków. Dzieci przedstawiły zaproszonym gościom montaż słowno-muzyczny. Wnuki wręczyły barwne laurki i wspólnie zatańczyły z dziadkami walczyka. Był to dzień pełen radości, niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka w oku, patrząc na swoje kochane wnuki.

Anna Mariowska – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w grupie "Sówki" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 stycznia 2019 00:00

21 stycznia 2019 roku dzieci z grupy "Sówki" wraz z wychowawczynią zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji ich święta. Dzieci przygotowały program artystyczny składający się z przedstawienia o tematyce zimowej oraz montażu słowno-muzycznego. W drugiej części spotkania zostały zaprezentowane utwory z programu świątecznego. Po zakończonej prezentacji dzieci podarowały dziadkom przygotowane przez siebie upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom 100 lat w zdrowiu i pociechy z wnuków.

Anna Tlałka -  wychowawczyni grupy "Sówki"

 

Więcej…
 
SIEPOMAGA PDF Drukuj Email
środa, 09 stycznia 2019 13:27

Dziękuję Dyrekcji ZSP w Korfantowie za możliwość przeprowadzenia akcji charytatywnej "siepomaga" bardzo wdzięczna jestem pracownikom przedszkola za wielkie zaangażowanie w przygotowaniu stroików, aniołków, ciasteczek i babeczek oraz świątecznych choinek. Fundusze zbierane były dla 16-letniego Kuby chorego na białaczkę na zakup nierefundowanego leku. Akcja powiodła się, dziękuję wszystkim z całego serca.

Dziękuję

Katarzyna Kawa

Więcej…
 
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA! PDF Drukuj Email
czwartek, 20 grudnia 2018 19:39

 
Spotkanie przy choince w przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 20 grudnia 2018 00:00

20 grudnia 2018 roku w holu naszego przedszkola odbyło się uroczyste spotkanie przy choince. Grupa "Sówki" zaprezentowała program artystyczny składający się z pastorałek, układów ruchowych oraz gry na instrumentach, tj. dzwonkach diatonicznych i tubach. Nasze spotkanie było pełne radości oraz wzruszeń. Na zakończenie spotkania pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  przygotowali niespodziankę, a było to wykonanie kolęd i pastorałek z akompaniamentem muzycznym. Całość spotkania podsumował Pan Dyrektor, Marek Misztal, który życzył wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Wśród uczestników spotkania znaleźli się między innymi byli pracownicy przedszkola oraz dzieciaczki ze żłobka  wraz z wychowawczyniami.

Anna Tlałka - wychowawczyni grupy "Sówki"

 

Więcej…
 
20 grudnia Wigilia u Misiów PDF Drukuj Email
czwartek, 20 grudnia 2018 00:00

 
Elementy Integracji Sensorycznej w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym PDF Drukuj Email
piątek, 14 grudnia 2018 10:41

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

WSPÓŁPRACA NAUCZYCIELI Z RODZICAMI

Elementy Integracji Sensorycznej w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym

Pod takim tytułem kryje się temat spotkań nauczycielek przedszkola w ramach zespołu ewaluacyjno-przedmiotowego, podczas którego kadra pedagogiczna zastanawia się nad nowymi formami pracy z dziećmi i nie tylko. W tym roku odpowiedzialna za prace zespołu nauczycielka Bożena Bernacka po wcześniejszych rozmowach z p. Anną Tlałka zaproponowała jeden z tematów współpracy z rodzicami pod kątem wykonania lub zakupu tablic sensoryczno-manipulacyjnych. Nauczycielka ukończyła kurs Elementy Integracji Sensorycznej we Wrocławiu. Zbierając wiedzę i doświadczenia podczas pracy z dziećmi zauważyła, że tablice manipulacyjne zaspokajają naturalną ciekawość dzieci, są bezpieczne i fascynujące. Najprostsze, wszędzie dostępne przedmioty codziennego użytku budzą największe zainteresowanie.
Tablice można wykonać samemu można je również kupić I cieszyć się wraz z dzieckiem… jak dziecko

Więcej…
 
PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW Z GRUPY „KRASNOLUDKI” PDF Drukuj Email
czwartek, 13 grudnia 2018 13:27

Drodzy Rodzice, dziękujemy Państwu za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc i poświęcony czas na rzecz naszej grupy, w tym wykonanie skrzyni do ćwiczeń sensorycznych, pozyskanie funduszy w ramach kiermaszu ze słodkościami oraz zakup zabawek jako doposażenie naszej sali.

Życzymy Państwu wytrwałości i sukcesów w codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Nauczycielki grupy „Krasnoludki” : Anna Mariowska, Iwona Filipek.


 

 
Mikołaj PDF Drukuj Email
czwartek, 06 grudnia 2018 00:00

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

6 grudnia grupę MISIÓW odwiedził św. Mikołaj. Oprócz paczek dla każdego dziecka nasza sala wzbogaciła się o piękne zabawki. Dziewczynki dostały drewnianą kuchnię z wyposażeniem oraz łóżeczko dla lalek z pościelką, a chłopcy samochody różnej wielkości oraz helikopter i motor. Dla wszystkich Misiów Mikołaj przyniósł również gry i układanki rozwijające spostrzegawczość, zręczność manualną, pamięć i refleks.

Było wiele śmiechu i radości, dziękujemy Mikołajowi i zapraszamy go za rok.

Dziękuję wszystkim rodzicom z grupy Misiów za miłą niespodziankę urodzinową. Torcik był przepyszny i wszyscy zjedliśmy go ze smakiem. jeszcze raz serdecznie dziękuję.

wych. gr. Dorota Wilk

Więcej…
 
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM PDF Drukuj Email
piątek, 30 listopada 2018 00:00

Nasze przedszkolaki miały przyjemność gościć górnika z Kopalni Bazaltu „Rutki-Ligota”. Dzięki tej wizycie dzieci poznały pracę górnika, jego strój galowy oraz sprzęt potrzebny do wydobycia kamienia. Dopełnieniem tej wizyty była prezentacja multimedialna ukazująca pracę górnika pod ziemią dzisiaj i w przeszłości oraz bajka „Bolek, Lolek w kopalni”.

Anna Mariowska, Anna Tlałka – nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
DZIEŃ PATRONA PRZEDSZKOLA MISIA USZATKA W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
piątek, 23 listopada 2018 00:00

Dnia 23 listopada 2018r odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Patrona naszego przedszkola - Misia Uszatka. Na samym początku wszystkie dzieci oraz przybyli goście wspólnie odśpiewali hymn przedszkola. Następnie w krótkim programie artystycznym wystąpiły wszystkie grupy przedszkolne.

Po występach wszystkie przedszkolaki wspólnym wierszem poprosiły p. burmistrza o pasowanie nowych dzieci na przedszkolaka. Po złożeniu obietnicy przez dzieci, pan burmistrz Janusz Wójcik zaczarowanym ołówkiem dokonał pasowania. Z tej okazji wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Wspólne zdjęcie zakończyło przedszkolną uroczystość.

Dorota Wilk wychowawczyni gr MISIÓW

Więcej…
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KORFANTOWSKIM PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2018 00:00

W tym dniu dzieci przyszły do naszego przedszkola ze swoimi kochanymi pluszakami. Spotkaniu towarzyszyły zabawy taneczne z misiem w rytmie piosenek: „Jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”, „Różowy miś”. Miś pluszowy odgrywa ważną rolę w życiu każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet powierzyć mu wiele sekretów.

Anna Mariowska – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
OBCHODY 100-LETNIEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W PRZEDSZKOLU MISIA USZATKA PDF Drukuj Email
sobota, 10 listopada 2018 20:43

Tegoroczne Święto Odzyskania Niepodległości społeczność przedszkolna obchodziła uroczyście podczas wspólnej akademii. Wszystkie grupy przedszkolne zainaugurowały spotkanie odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Kolejno zaprezentowane zostały wiersze, piosenki, marsze z flagami i tańce o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i bezbłędnie, i z pomysłem, przedstawiły przygotowane treści, za co nagrodzone zostały gromkimi brawami. Całość spotkania podsumowała Pani Dyrektor, Joanna Fudali, dziękując za piękny program artystyczny. Po spotkaniu przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o symbolach narodowych oraz maszerowały z flagami ulicami Korfantowa.

Nauczycielki wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
Wielka niespodzianka i wiele radości PDF Drukuj Email
czwartek, 08 listopada 2018 21:26

Dzięki hojności rodziców sala MISIÓW wzbogaciła się o nowe zabawki. Dziewczynki dostały sprzęty kuchenne, a chłopcy dużą kolorową zjeżdżalnie. Radości było co nie miara za co dzieci serdecznie dziękują.

Dziękujemy również rodzicom za wykonanie bardzo ciekawej dwustronnej tablicy sensorycznej, która zachęca dzieci do działania, rozwija pamięć, uwagę i koncentrację.

Za wielkie zaangażowanie MISIE bardzo dziękują swoim rodzicom.

Dorota Wilk

Więcej…
 
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 PDF Drukuj Email
środa, 07 listopada 2018 19:54

 

Więcej…
 
BAL JESIENNY W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
środa, 24 października 2018 00:00

24 października 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się bal, na którym dzieci wcieliły się w rolę grzybków, leśnych zwierzątek, owoców i warzyw oraz inne jesienne dary. Obok zabaw, tańców i radosnych pląsów przy wtórze jesiennej muzyki mogliśmy zobaczyć prezentacje jesiennych piosenek w wykonaniu każdej z grup. W przerwie kosztowaliśmy zdrowe owocowo-warzywne przekąski przygotowane przez rodziców. Przedstawiciele każdej z grup wzięli udział w konkursie na rozpoznawanie owoców i warzyw zmysłami smaku i węchu, w nagrodę za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymały jesienne medale.  Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Balu, Rodzicom, Nauczycielom oraz Uczniom z Samorządu Uczniowskiego.

Anna Tlałka, Irena Bentkowska - nauczycielki wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
„Witaminowe przyjęcie w grupie Krasnoludków” PDF Drukuj Email
piątek, 19 października 2018 00:00

Korzystając z darów natury „Krasnoludki” poznały właściwości zdrowotne marchewki. Następnie dzieci miały możliwość chrupania słodkiej marchewki i picia soku marchewkowego. Zabawę umilały dźwięki piosenki „Urodziny marchewki”

Anna Mariowska – wychowawca grupy


 

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
piątek, 12 października 2018 00:00

 
Święto Edukacji Narodowej w Przedszkolu PDF Drukuj Email
piątek, 12 października 2018 00:00

12 października dzieci z grupy Żabek zaprosiły wszystkich pracowników naszego przedszkola oraz koleżanki i kolegów z innych grup na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki zaprezentowały  wiersze i piosenki oraz złożyły życzenia wszystkiego dobrego. Spotkanie odbyło  w bardzo przyjaznej atmosferze.

wychowawca grupy ŻABKI-Irena Bentkowska

 
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2018 PDF Drukuj Email
czwartek, 11 października 2018 18:54

 
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA PDF Drukuj Email
środa, 10 października 2018 00:00


10 października 2018 r. cała społeczność przedszkolna uczestniczyła w Święcie Pieczonego Ziemniaka.  Tego dnia zebraliśmy się na terenie ogródków działkowych, aby tam przy wspólnych zabawach i tańcach integracyjnych oczekiwać na ziemniaczki prosto z ogniska. Krasnoludki, Misie, Pszczółki, Sówki, Zajączki i Żabki ze smakiem konsumowały pieczone warzywa. Nad organizacją naszego spotkania czuwali przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola im. Misia Uszatka. Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym rodzicom, a także wszystkim pracownikom przedszkola.

Anna Tlałka - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848