Z życia przedszkola

 

 REKRUTACJA DO ODDZIAŁU WAKACYJNEGO! PDF Drukuj Email
wtorek, 21 maja 2019 11:06

 
ZAPRASZAMY NA FESTIWAL! PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2019 14:38

 
Rytmika PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2019 11:06

Zajęcia z rytmiki prowadzone przez p. Bożenę Bernacką.

 
Dzień wody 2019 PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2019 11:03

"Dzień wody" połączyliśmy zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie, co pływa, co tonie. Mieszaliśmy w wodzie różne kolory. Dzieci wiedzą jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka, rozumieją dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać H2O.

Więcej…
 
Wizyta przedszkolaków w remizie strażackiej PDF Drukuj Email
piątek, 10 maja 2019 00:00

Podczas spotkania dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Miały sposobność poznania sprzętu przeciwpożarowego wykorzystywanego w akcjach wyjazdowych. Wielu z tych młodych ludzi marzy, by w przyszłości zostać strażakiem.

Anna Mariowska – nauczycielka przedszkola

 

 

Więcej…
 
Leśnicy w Przedszkolu PDF Drukuj Email
wtorek, 07 maja 2019 00:00

We wtorek 7 maja 2019 r.  nasze przedszkole odwiedzili leśnicy z Nadleśnictwa Prudnik. Panowie opowiadali o swojej pracy w lesie.Dzieci oglądały ciekawą prezentację LAS I JEGO MIESZKAŃCY a następnie goście odwiedzili grupy starszaków. Dzieci dowiedziały się , jak należy zachowywać się w lesie.Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.Panowie leśnicy przywieźli do przedszkola prezenty w postaci sadzonek drzew-świerk -limba..Chętne dzieci za zgodą rodziców mogły zabrać drzewko do domu i zasadzić w swoim ogrodzie lub na podwórku.Mamy nadzieję ,że drzewkami będą się opiekować a one  wyrosną na potężne drzewa.Dziękujemy panom leśnikom za ciekawe spotkanie .

Irena Bentkowska -nauczyciel wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
WIWAT 3 MAJA! PDF Drukuj Email
środa, 01 maja 2019 15:12

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z ZAJĄCZKIEM PDF Drukuj Email
środa, 17 kwietnia 2019 00:00

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

W tym dniu dzieci już od rana pełne emocji czekały na spotkanie z zajączkiem. Do każdej z grup przedszkolnych zawitał świąteczny gość. Aby otrzymać prezenty dzieci musiały odszukać list od zajączka. W listach znajdowały się zadania, które należało wykonać, aby otrzymać swoje niespodzianki. Trzeba przyznać, że zajączek bardzo sprytnie ukrył „słodkie niespodzianki”, gdyż niektóre dzieci długo ich szukały. Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.

Anna Mariowska – nauczycielka przedszkola

Więcej…
 
Festiwal Piosenki Tańca 2018/2019 PDF Drukuj Email
czwartek, 11 kwietnia 2019 14:13

 
Na wiejskim podwórku PDF Drukuj Email
czwartek, 28 marca 2019 19:15

Więcej…
 
Kilka chwil z życia grupy "Krasnoludków" PDF Drukuj Email
środa, 27 marca 2019 00:00

Kilka chwil z życia grupy "Krasnoludków" przedstawia galeria zdjęć.

Więcej…
 
Zajęcia edukacyjne z okazji nadejścia Wiosny w grupie "Sówki" PDF Drukuj Email
wtorek, 26 marca 2019 09:19

Dzieci z grupy "Sówki" nie mogły się doczekać nadejścia Wiosny. W trakcie oczekiwania odbyliśmy zajęcia o tematyce wiosennej. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną z wiosennymi zagadkami, omówiliśmy zwiastuny wiosny oraz etapy rozwoju roślin i fazy rozwoju motyla, wykonaliśmy także wiosenne prace plastyczne.

Anna Tlałka - wychowawczyni grupy "Sówki"

Więcej…
 
Dzień Dinozaura w grupie Sówki PDF Drukuj Email
wtorek, 26 marca 2019 09:17

Dzieci z grupy "Sówki" są zafascynowane dinozaurami, znają ich nazwy oraz wiedzą wszystko na temat ich usposobienia i sposobów odżywiania. Postanowiliśmy zorganizować w grupie "Dzień dinozaura", aby mogły opowiedzieć o tych,które najbardziej lubią i pokazać swoim kolegom figurki
z ich własnych kolekcji. Tego dnia obejrzeliśmy także prezentację multimedialną o dinozaurach oraz wykonaliśmy pracę plastyczną o tej tematyce.

Anna Tlałka - wychowawczyni grupy "Sówki"

 
OBCHODY DNIA WODY W GRUPIE „KRASNOLUDKI” PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 00:00

Dzień ten miał na celu rozwijanie zainteresowania dzieci otaczającym je światem oraz poczucie odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej. Uświadomienie dzieciom znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach i eksperymentach z wodą oraz oglądały prezentację multimedialną pt. „Krążenie wody w przyrodzie”. Miłą niespodzianką dla „Krasnoludków” było przygotowanie słodkiego deseru w skład, którego wchodziła też woda. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i nie należy jej marnować.

Nauczycielka przedszkola – Anna Mariowska

Więcej…
 
WIOSNA – NOWA PORA ROKU PDF Drukuj Email
czwartek, 21 marca 2019 00:00

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

WIOSNA – NOWA PORA ROKU

21.03.2019r. – przedszkolaki witają wiosnę.

W tym dniu dzieci z grupy 6-latki „Zajączki” przygotowały razem z Panią Teresą krótkie przedstawienie pt. „Powitanie wiosny”, na które zostały zaproszone wszystkie dzieci z przedszkola razem z paniami i gośćmi. Dzieci wyruszyły na bajkową wycieczkę po lesie,  w którym szukały zwiastunów wiosny, a następnie odgadywały zagadki związane z nową porą roku – Wiosną. Po przedstawieniu wszystkie dzieci razem z paniami udały się na przemarsz ulicami Korfantowa kolorowym korowodem, oznajmiając wszystkim mieszkańcom śpiewem i Gaikiem – Maikiem nadejście WIOSNY.

Opracowała: Teresa Kowalska

 
Dzień Kobiet w przedszkolu PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 00:00

8 marca męska część społeczności przedszkolnej przygotowała dla dziewczynek i pań występ artystyczny. Chłopcy oraz panowie zaprezentowali układ taneczny do piosenki Can't stop the feeliing (dance dance dance) oraz rokową wokalno- instrumentalną wersję piosenki "Dzień kobiet". W podziękowaniu dziewczynki i Panie jako damy dworu zatańczyły taniec dworski. Następnie uroczyście odśpiewano "sto lat" , a chłopcy wręczyli dziewczętom kwiatki. Dziewczynki otrzymały także upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Anna Tlałka

Więcej…
 
PRZEDSTAWIENIE PT. „CYRK LEŚNYCH ROBACZKÓW” PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 00:00

Do naszego przedszkola zawitał teatr Krak – Art z Krakowa z przedstawieniem pt. „Cyrk leśnych robaczków”. Kolorowe i muzyczne przedstawienie przeniosło dzieci w świat maleńkich owadów. Dzieci miały okazję aktywnie w nim uczestniczyć, tańcząc razem z aktorami. W przedstawieniu były poruszane takie tematy jak : bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń. Przedszkolaki nauczyły się, że nie ten jest bohaterem, kto ma spryt, jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce.

Anna Mariowska – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
Roboty PDF Drukuj Email
czwartek, 07 marca 2019 00:00

Dnia 07.03.2019r. nauczyciele przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Grupę MAC S.A., na temat : ,,Podstawa programowa wychowania przedszkolnego w aspekcie myślenia komutacyjnego i korelacji z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.” Pan Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zakupił sprzęt IT: Interaktywne Roboty PHOTON, tablety i maty piankowe. W ramach zajęć pokazowych w grupie pszczółek p. Bożena Bernacka zorganizowała prezentację sprzętu IT.

Pierwszy robot, który rozwija się razem z dzieckiem

Photon uczy:

  • Logicznego myślenia
  • Podstaw programowania
  • Szybkiego podejmowania decyzji

ROBOT PHOTON TO:

3 POZIOMY PROGRAMOWANIA dostosowane do wieku dziecka

Więcej…
 
Wydarzenia w grupie "Pszczółek" PDF Drukuj Email
wtorek, 05 marca 2019 19:15 
Walentynki u Krasnoludków PDF Drukuj Email
sobota, 02 marca 2019 16:33

Więcej…
 
Krasnale w kuchni pieką ciasteczka PDF Drukuj Email
sobota, 02 marca 2019 16:17

Więcej…
 
„Walentynki w grupie Krasnoludków” PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lutego 2019 00:00

Dzień Walentynek upłynął w naszej grupie pod hasłem „dziecięcych przyjaźni”. Nasze przedszkolaki bawiły się przy dźwiękach wesołych i skocznych piosenek, ponadto wykonały „serduszka” jako prezent dla swojego przyjaciela czy przyjaciółki.

Dziękujemy pani Kasi za upieczenie „słodkich serduszek”, które umiliły ten dzień naszym wychowankom.

Anna Mariowska – wychowawca grupy przedszkolnej

Więcej…
 
Dzień przyjaźni w grupie "Sówki" PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lutego 2019 00:00

14 lutego  grupa "Sówki"  obchodziła Dzień Przyjaźni. Dzieci obdarował się wzajemnie balonikami w kształcie serduszek. Tego dnia wspólnie i radośnie bawiliśmy się oraz tańczyliśmy.
Miłym zaskoczeniem dla nas były odwiedziny "Poczty walentynkowej".

Anna Tlałka - wychowawczyni grupy "Sówki"

Więcej…
 
„Krasnoludki z wizytą w kuchni” PDF Drukuj Email
wtorek, 12 lutego 2019 00:00

Nasze „Krasnoludki” miały przyjemność obserwowania pracy wykonywanej przez panie kucharki. Ponadto poznały wyposażenie kuchni i uczestniczyły w przygotowaniu słodkich ciasteczek i ich wypieku. Po powrocie do sali dzieci miały okazję do degustacji własnych wypieków.

Anna Mariowska – nauczycielka przedszkola

Więcej…
 
Bal karnawałowy w przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 24 stycznia 2019 00:00

24 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Wspaniałą zabawę poprowadzili animatorzy i muzycy z nyskiej sali zabaw "Bambini". Wśród licznych atrakcji niewątpliwą niespodzianką okazała się wizyta dwóch postaci Myszki Minnie oraz Psa Chase z Psiego Patrolu. Dzieci bawiły się w specjalnie przygotowanych na ten cel strojach. Nie zabrakło księżniczek, policjantów, transformersów i innych wspaniałych przebrań.  Zabawę możemy zaliczyć do bardzo udanych.  Serdeczne podziękowanie dla Pani Anny Karpis-Salik za wykonanie zdjęć naszej imprezy.

Tekst: Anna Tlałka

 

Więcej…
 
ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „KRASNOLUDKÓW” PDF Drukuj Email
środa, 23 stycznia 2019 00:00

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Dziś nasze „Krasnoludki” miały przyjemność gościć w swoich progach kochane babcie i dziadków. Dzieci przedstawiły zaproszonym gościom montaż słowno-muzyczny. Wnuki wręczyły barwne laurki i wspólnie zatańczyły z dziadkami walczyka. Był to dzień pełen radości, niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka w oku, patrząc na swoje kochane wnuki.

Anna Mariowska – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w grupie "Sówki" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 stycznia 2019 00:00

21 stycznia 2019 roku dzieci z grupy "Sówki" wraz z wychowawczynią zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji ich święta. Dzieci przygotowały program artystyczny składający się z przedstawienia o tematyce zimowej oraz montażu słowno-muzycznego. W drugiej części spotkania zostały zaprezentowane utwory z programu świątecznego. Po zakończonej prezentacji dzieci podarowały dziadkom przygotowane przez siebie upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom 100 lat w zdrowiu i pociechy z wnuków.

Anna Tlałka -  wychowawczyni grupy "Sówki"

 

Więcej…
 
SIEPOMAGA PDF Drukuj Email
środa, 09 stycznia 2019 13:27

Dziękuję Dyrekcji ZSP w Korfantowie za możliwość przeprowadzenia akcji charytatywnej "siepomaga" bardzo wdzięczna jestem pracownikom przedszkola za wielkie zaangażowanie w przygotowaniu stroików, aniołków, ciasteczek i babeczek oraz świątecznych choinek. Fundusze zbierane były dla 16-letniego Kuby chorego na białaczkę na zakup nierefundowanego leku. Akcja powiodła się, dziękuję wszystkim z całego serca.

Dziękuję

Katarzyna Kawa

Więcej…
 
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA! PDF Drukuj Email
czwartek, 20 grudnia 2018 19:39

 
Spotkanie przy choince w przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 20 grudnia 2018 00:00

20 grudnia 2018 roku w holu naszego przedszkola odbyło się uroczyste spotkanie przy choince. Grupa "Sówki" zaprezentowała program artystyczny składający się z pastorałek, układów ruchowych oraz gry na instrumentach, tj. dzwonkach diatonicznych i tubach. Nasze spotkanie było pełne radości oraz wzruszeń. Na zakończenie spotkania pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  przygotowali niespodziankę, a było to wykonanie kolęd i pastorałek z akompaniamentem muzycznym. Całość spotkania podsumował Pan Dyrektor, Marek Misztal, który życzył wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Wśród uczestników spotkania znaleźli się między innymi byli pracownicy przedszkola oraz dzieciaczki ze żłobka  wraz z wychowawczyniami.

Anna Tlałka - wychowawczyni grupy "Sówki"

 

Więcej…
 
20 grudnia Wigilia u Misiów PDF Drukuj Email
czwartek, 20 grudnia 2018 00:00

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848