Z życia przedszkola

 

 ROK SZKOLNY 2019/2020

 
Spotkanie przedszkolaków z panem policjantem PDF Drukuj Email
środa, 11 września 2019 00:00

W ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczny przedszkolak” dzieci  z naszego przedszkola spotkały się z panem policjantem z Komisariatu Policji w Korfantowie. Tematem spotkania była pogadanka na temat zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzieciom zostały przedstawione sytuacje zagrażające ich bezpieczeństwu. Koordynatorem tego spotkania była pani pedagog Beata Swaciak-Sroka.

Anna Mariowska – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI PDF Drukuj Email
środa, 04 września 2019 10:08

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 września 2019 13:18

 
ROK SZKOLNY 2018/2019 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 00:00

ROK SZKOLNY 2018/2019

 
Pożegnanie Przedszkola PDF Drukuj Email
wtorek, 18 czerwca 2019 00:00

18 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie z Przedszkolem dzieci z grup Zajączków i Żabek. Uroczystość odbyła się z udziałem rodziców, dzieci i pracowników przedszkola. Spotkanie odbyło się w przyjaznej i miłej atmosferze.    ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH WAKACJI.

wychowawczyni Irena Bentkowska

 

Więcej…
 
Wycieczka Sówek do Stajni Magnum w Kuropasie PDF Drukuj Email
czwartek, 13 czerwca 2019 00:00

13.06.2019 r. grupa Sówki wraz z wychowawczynią oraz rodzicami wybrała się na rodzinny piknik do Stajni Magnum w Kuropasie. Wycieczka była pełna niespodzianek i wrażeń, niektóre dzieci po raz pierwszy mogły doświadczyć przejażdżki konnej, podróżowały bryczką, bawiły się na dmuchańcu, grały w różne gry oraz jadły popcorn i pyszną watę cukrową. Rodzice przygotowali kiełbaski z grilla dla wszystkich. Tego dnia świętowaliśmy  także urodziny Ali, która poczęstowała nas tortem. Wspólny czas spędzony na świeżym powietrzu z rodzicami przyniósł dzieciom i dorosłym wiele radości, a więzi między nimi zacieśniły się jeszcze bardziej.

Anna Tlałka - wychowawczyni grupy Sówki

 

Więcej…
 
OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 00:00

12 czerwca 2019r. na hali sportowej w Korfantowie odbyła się I OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW. Między sobą rywalizowały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie oraz dzieci z przedszkola we Włodarach ,,Mali Odkrywcy”, ,,Leśne Ludki”. Mali sportowcy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: dzieci młodsze, dzieci starsze. Spotkanie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu i przychylności wielu osób. Małych sportowców w zmaganiach wspierali ich starsi koledzy z programu ,,Lekkoatletyka dla każdego”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali im zaproszeni goście. Liczył się udział w zabawie, uśmiech na twarzy i sportowa rywalizacja. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy nasze spotkanie i zostanie ono wpisane do naszego kalendarza przedszkolnego.Iwona Filipek - nauczyciel

 

Więcej…
 
Olimpiada Przedszkolaków PDF Drukuj Email
czwartek, 06 czerwca 2019 15:11

 

 
„MAJ W GRUPIE KRASNOLUDKI” PDF Drukuj Email
piątek, 31 maja 2019 00:00

Każdy dzień przynosi naszym wychowankom nowe doznania. W maju „Krasnoludki „ uczestniczyły w następujących wydarzeniach : spotkanie ze strażakami, wizyta w bibliotece miejskiej – oglądanie wystawy prac plastycznych w wykonaniu starszych kolegów, wyjazd do Opola na przedstawienie „Królewna Śnieżka”, oglądanie występów tanecznych zespołu „Sky Jump”, pobyt w studio „Kids” w Nysie.

Nauczycielka przedszkola – Anna Mariowska

Więcej…
 
Sówki, Zajączki i Żabki w Studio Kids w Nysie PDF Drukuj Email
środa, 29 maja 2019 00:00

29 maja 2019 roku trzy grupy przedszkolne obchodziły Dzień Dziecka w Studio Kids w Nysie. Pobyt i wspólne zabawy dostarczyły dzieciom wiele wrażeń. Niemałą atrakcją okazała się wspólna zabawa z bajkową postacią - Królem Julianem. Po wesołych zabawach zmęczone, ale bardzo zadowolone dzieci wróciły do przedszkola. Za organizację
wyjazdu dziękujemy Radzie Rodziców.

Anna Tlałka

Więcej…
 
Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu PDF Drukuj Email
czwartek, 23 maja 2019 00:00

23 maja 2019 roku Sówki, Żabki i Zajączki uczestniczyły w wycieczce do  Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Spektakl pt. "Królewna Śnieżka" wzbudził u dzieci wiele emocji. Teatralna adaptacja znanej baśni przedstawiona została w bardzo oryginalny sposób. Nietuzinkowa gra aktorów, scenografia
i rekwizyty przykuły uwagę najmłodszych. Po powrocie do przedszkola chętnie dzieliły się swoimi wrażaniami.

Anna Tlałka

Więcej…
 
ZAPRASZAMY NA FESTIWAL! PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2019 14:38

 
Rytmika PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2019 11:06

Zajęcia z rytmiki prowadzone przez p. Bożenę Bernacką.

 
Dzień wody 2019 PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2019 11:03

"Dzień wody" połączyliśmy zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie, co pływa, co tonie. Mieszaliśmy w wodzie różne kolory. Dzieci wiedzą jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka, rozumieją dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać H2O.

Więcej…
 
Wizyta przedszkolaków w remizie strażackiej PDF Drukuj Email
piątek, 10 maja 2019 00:00

Podczas spotkania dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Miały sposobność poznania sprzętu przeciwpożarowego wykorzystywanego w akcjach wyjazdowych. Wielu z tych młodych ludzi marzy, by w przyszłości zostać strażakiem.

Anna Mariowska – nauczycielka przedszkola

 

 

Więcej…
 
,,Na wiejskim podwórku” PDF Drukuj Email
czwartek, 09 maja 2019 00:00

Dnia 09.05.2019r. w Przedszkolu w Korfantowie. nastąpiło ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród konkursu plastycznego ,,Na wiejskim podwórku” organizowanego w ramach współpracy naszej placówki z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Inf. Organizatorzy

Więcej…
 
Leśnicy w Przedszkolu PDF Drukuj Email
wtorek, 07 maja 2019 00:00

We wtorek 7 maja 2019 r.  nasze przedszkole odwiedzili leśnicy z Nadleśnictwa Prudnik. Panowie opowiadali o swojej pracy w lesie.Dzieci oglądały ciekawą prezentację LAS I JEGO MIESZKAŃCY a następnie goście odwiedzili grupy starszaków. Dzieci dowiedziały się , jak należy zachowywać się w lesie.Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.Panowie leśnicy przywieźli do przedszkola prezenty w postaci sadzonek drzew-świerk -limba..Chętne dzieci za zgodą rodziców mogły zabrać drzewko do domu i zasadzić w swoim ogrodzie lub na podwórku.Mamy nadzieję ,że drzewkami będą się opiekować a one  wyrosną na potężne drzewa.Dziękujemy panom leśnikom za ciekawe spotkanie .

Irena Bentkowska -nauczyciel wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
WIWAT 3 MAJA! PDF Drukuj Email
środa, 01 maja 2019 15:12

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z ZAJĄCZKIEM PDF Drukuj Email
środa, 17 kwietnia 2019 00:00

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

W tym dniu dzieci już od rana pełne emocji czekały na spotkanie z zajączkiem. Do każdej z grup przedszkolnych zawitał świąteczny gość. Aby otrzymać prezenty dzieci musiały odszukać list od zajączka. W listach znajdowały się zadania, które należało wykonać, aby otrzymać swoje niespodzianki. Trzeba przyznać, że zajączek bardzo sprytnie ukrył „słodkie niespodzianki”, gdyż niektóre dzieci długo ich szukały. Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.

Anna Mariowska – nauczycielka przedszkola

Więcej…
 
Festiwal Piosenki Tańca 2018/2019 PDF Drukuj Email
czwartek, 11 kwietnia 2019 14:13

 
Na wiejskim podwórku PDF Drukuj Email
czwartek, 28 marca 2019 19:15

Więcej…
 
Kilka chwil z życia grupy "Krasnoludków" PDF Drukuj Email
środa, 27 marca 2019 00:00

Kilka chwil z życia grupy "Krasnoludków" przedstawia galeria zdjęć.

Więcej…
 
Zajęcia edukacyjne z okazji nadejścia Wiosny w grupie "Sówki" PDF Drukuj Email
wtorek, 26 marca 2019 09:19

Dzieci z grupy "Sówki" nie mogły się doczekać nadejścia Wiosny. W trakcie oczekiwania odbyliśmy zajęcia o tematyce wiosennej. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną z wiosennymi zagadkami, omówiliśmy zwiastuny wiosny oraz etapy rozwoju roślin i fazy rozwoju motyla, wykonaliśmy także wiosenne prace plastyczne.

Anna Tlałka - wychowawczyni grupy "Sówki"

Więcej…
 
Dzień Dinozaura w grupie Sówki PDF Drukuj Email
wtorek, 26 marca 2019 09:17

Dzieci z grupy "Sówki" są zafascynowane dinozaurami, znają ich nazwy oraz wiedzą wszystko na temat ich usposobienia i sposobów odżywiania. Postanowiliśmy zorganizować w grupie "Dzień dinozaura", aby mogły opowiedzieć o tych,które najbardziej lubią i pokazać swoim kolegom figurki
z ich własnych kolekcji. Tego dnia obejrzeliśmy także prezentację multimedialną o dinozaurach oraz wykonaliśmy pracę plastyczną o tej tematyce.

Anna Tlałka - wychowawczyni grupy "Sówki"

 
OBCHODY DNIA WODY W GRUPIE „KRASNOLUDKI” PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 00:00

Dzień ten miał na celu rozwijanie zainteresowania dzieci otaczającym je światem oraz poczucie odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej. Uświadomienie dzieciom znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach i eksperymentach z wodą oraz oglądały prezentację multimedialną pt. „Krążenie wody w przyrodzie”. Miłą niespodzianką dla „Krasnoludków” było przygotowanie słodkiego deseru w skład, którego wchodziła też woda. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i nie należy jej marnować.

Nauczycielka przedszkola – Anna Mariowska

Więcej…
 
WIOSNA – NOWA PORA ROKU PDF Drukuj Email
czwartek, 21 marca 2019 00:00

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

WIOSNA – NOWA PORA ROKU

21.03.2019r. – przedszkolaki witają wiosnę.

W tym dniu dzieci z grupy 6-latki „Zajączki” przygotowały razem z Panią Teresą krótkie przedstawienie pt. „Powitanie wiosny”, na które zostały zaproszone wszystkie dzieci z przedszkola razem z paniami i gośćmi. Dzieci wyruszyły na bajkową wycieczkę po lesie,  w którym szukały zwiastunów wiosny, a następnie odgadywały zagadki związane z nową porą roku – Wiosną. Po przedstawieniu wszystkie dzieci razem z paniami udały się na przemarsz ulicami Korfantowa kolorowym korowodem, oznajmiając wszystkim mieszkańcom śpiewem i Gaikiem – Maikiem nadejście WIOSNY.

Opracowała: Teresa Kowalska

 
Dzień Kobiet w przedszkolu PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 00:00

8 marca męska część społeczności przedszkolnej przygotowała dla dziewczynek i pań występ artystyczny. Chłopcy oraz panowie zaprezentowali układ taneczny do piosenki Can't stop the feeliing (dance dance dance) oraz rokową wokalno- instrumentalną wersję piosenki "Dzień kobiet". W podziękowaniu dziewczynki i Panie jako damy dworu zatańczyły taniec dworski. Następnie uroczyście odśpiewano "sto lat" , a chłopcy wręczyli dziewczętom kwiatki. Dziewczynki otrzymały także upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Anna Tlałka

Więcej…
 
PRZEDSTAWIENIE PT. „CYRK LEŚNYCH ROBACZKÓW” PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 00:00

Do naszego przedszkola zawitał teatr Krak – Art z Krakowa z przedstawieniem pt. „Cyrk leśnych robaczków”. Kolorowe i muzyczne przedstawienie przeniosło dzieci w świat maleńkich owadów. Dzieci miały okazję aktywnie w nim uczestniczyć, tańcząc razem z aktorami. W przedstawieniu były poruszane takie tematy jak : bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń. Przedszkolaki nauczyły się, że nie ten jest bohaterem, kto ma spryt, jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce.

Anna Mariowska – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
Roboty PDF Drukuj Email
czwartek, 07 marca 2019 00:00

Dnia 07.03.2019r. nauczyciele przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Grupę MAC S.A., na temat : ,,Podstawa programowa wychowania przedszkolnego w aspekcie myślenia komutacyjnego i korelacji z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.” Pan Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zakupił sprzęt IT: Interaktywne Roboty PHOTON, tablety i maty piankowe. W ramach zajęć pokazowych w grupie pszczółek p. Bożena Bernacka zorganizowała prezentację sprzętu IT.

Pierwszy robot, który rozwija się razem z dzieckiem

Photon uczy:

  • Logicznego myślenia
  • Podstaw programowania
  • Szybkiego podejmowania decyzji

ROBOT PHOTON TO:

3 POZIOMY PROGRAMOWANIA dostosowane do wieku dziecka

Więcej…
 
Wydarzenia w grupie "Pszczółek" PDF Drukuj Email
wtorek, 05 marca 2019 19:15 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848