Z życia przedszkola

 

 ROK SZKOLNY 2019/2020

 
DZIEŃ MISIA USZATKA PDF Drukuj Email
piątek, 15 listopada 2019 09:10

 
„Przedszkolak Ratuje” w Korfantowie PDF Drukuj Email
wtorek, 12 listopada 2019 00:0012 listopada w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Korfantowie, odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Nysie, Straży Pożarnej w Nysie, organizowane w ramach III edycji programu „Przedszkolak ratuje”.

Celem spotkania było nauczenie najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz rozpowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie i kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń życia i zdrowia. Następnie  funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Nysie przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i w miejscach zabaw, dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz zaprezentowała, jak kontaktować się z oficerem dyżurnym policji w razie zagrożenia życia i zdrowia. W dalszej części warsztatów funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Nysie pokazał jak reagować w sytuacji omdlenia innej osoby, gdy w pobliżu nie ma dorosłych. Na zakończenie najmłodsi mieli okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy poprzez przeprowadzenie masażu serca na swoich misiach oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej „bocznej ustalonej” wszystkim przedszkolakom to zadanie sprawiło najwięcej radości.

Koordynatorem spotkania była pedagog Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Korfantowie Pani Beata Swaciak- Sroka.

Karolina Wawrzkiewicz- wychowawca przedszkolnyWięcej…
 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2019 00:00

ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. „BEZPIECZNY  PRZEDSZKOLAK  NA DRODZE DO PRZEDSZKOLA”

W konkursie plastycznym wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Komisja oceniająca prace wzięła pod uwagę prezentację w formie  plastycznej  wiedzy na temat  odpowiedniego  zachowania się w różnych sytuacjach, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu dziecka. Wszystkie grupy przedszkolne otrzymały „wyróżnienia” w postaci pamiątkowych dyplomów oraz gry dydaktyczne.


Organizator konkursu: Anna Mariowska

 

Więcej…
 
Dzień pieczonego ziemniaka PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2019 00:00

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy  i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej  okazji skorzystały nasze przedszkolaki i 18 października wraz z paniami obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka na stadionie Miejskim w Korfantowie.
Wszyscy przybyli do przedszkola we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem pomaszerowaliśmy na stadion.
Dzieci mogły wykazać się w pięknych rysunkach kredą, w śpiewie i tańcu oraz konkurencji sportowej.

Nikogo z uczestników spotkania nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez rodziców dzieci, którym za pomoc w imieniu pań serdecznie dziękuję! Dziękuję Radzie Rodziców za zakup potrzebnych artykułów spożywczych oraz za wspaniałe przygotowanie imprezy.
Ten jesienny, piękny słoneczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

Karolina Wawrzkiewicz- wychowawca

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PRZEDSZKOLU 2019 PDF Drukuj Email
piątek, 11 października 2019 00:00

11 października 2019 r. społeczność przedszkolna obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowała grupa "Sówki". Dzieci zaprezentowały wiersze, układy taneczne, piosenki oraz krótką inscenizację pt. "Rozmowa w leśnym przedszkolu". W drugiej części spotkania pracownicy przedszkola otrzymali "Sowy" w różnych kategoriach, np. "Dyrektor na 10-tkę", czy "Mistrz pomysłów". Na zakończenie spotkania dzieci z grup "Sówki" i "Żabki" przy wtórze dźwięków gitary Pani Bożenki zaśpiewały piosenkę dla wszystkich nauczycieli, nie zabrakło także "Sto lat" zagranego na dzwoneczkach.

Anna Tlałka

 

Więcej…
 
Tygryski na działce PDF Drukuj Email
piątek, 04 października 2019 00:00

W ramach utrwalenia poznanych przez dzieci na zajęciach dydaktycznych nazw owoców i warzyw, dzieci z grupy „Tygryski” w dniu 4 października, udały się na działki gdzie mogły na żywo zobaczyć „jesienny ogród” oraz spróbować rosnących tam warzyw i owoców.

Wychowawca grupy Karolina Wawrzkiewicz

Więcej…
 
DZIEN CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU MISIA USZATKA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 września 2019 00:00

30 września 2019 roku chłopcy z naszego przedszkola obchodzili swój dzień. Dziewczynki z grup: Sówki i Żabki przygotowały dla nich taneczną niespodziankę. Po uroczystym odśpiewaniu "Sto lat", wszyscy chłopcy otrzymali czapeczki z daszkiem z napisem "Super chłopak" ufundowaną przez Radę Rodziców. Dziewczęta nie mogą się doczekać, jaką niespodziankę przyszykują dla nich chłopcy z okazji Dnia Kobiet.

Anna Tlałka

 

 
Bezpieczny przedszkolak w drodze do przedszkola PDF Drukuj Email
piątek, 27 września 2019 00:00

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie

Przedszkole w Korfantowie

2019/20

____________________________________

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Bezpieczny przedszkolak w drodze do przedszkola”

Zapraszamy grupy przedszkolne do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Bezpieczny przedszkolak w drodze do przedszkola”.

 

 

Więcej…
 
Spotkanie przedszkolaków z panem policjantem PDF Drukuj Email
środa, 11 września 2019 00:00

W ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczny przedszkolak” dzieci  z naszego przedszkola spotkały się z panem policjantem z Komisariatu Policji w Korfantowie. Tematem spotkania była pogadanka na temat zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzieciom zostały przedstawione sytuacje zagrażające ich bezpieczeństwu. Koordynatorem tego spotkania była pani pedagog Beata Swaciak-Sroka.

Anna Mariowska – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
SPOTKANIA Z RODZICAMI PDF Drukuj Email
środa, 04 września 2019 10:08

 
INAUGURACJA ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2019/2020 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 września 2019 13:18

3 września 2019 r. w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie dzieci przywitały nowy rok przedszkolony. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, z udziałem rodziców i gości. Wszystkim wychowankom korfantowskiego przedszkola życzymy, by rok 2019/2020 okazał się wyjątkowy, radosny i pełen niezapomnianych przeżyć.

 
ROK SZKOLNY 2018/2019 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 00:00

ROK SZKOLNY 2018/2019

 
Pożegnanie Przedszkola PDF Drukuj Email
wtorek, 18 czerwca 2019 00:00

18 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie z Przedszkolem dzieci z grup Zajączków i Żabek. Uroczystość odbyła się z udziałem rodziców, dzieci i pracowników przedszkola. Spotkanie odbyło się w przyjaznej i miłej atmosferze.    ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH WAKACJI.

wychowawczyni Irena Bentkowska

 

Więcej…
 
Wycieczka Sówek do Stajni Magnum w Kuropasie PDF Drukuj Email
czwartek, 13 czerwca 2019 00:00

13.06.2019 r. grupa Sówki wraz z wychowawczynią oraz rodzicami wybrała się na rodzinny piknik do Stajni Magnum w Kuropasie. Wycieczka była pełna niespodzianek i wrażeń, niektóre dzieci po raz pierwszy mogły doświadczyć przejażdżki konnej, podróżowały bryczką, bawiły się na dmuchańcu, grały w różne gry oraz jadły popcorn i pyszną watę cukrową. Rodzice przygotowali kiełbaski z grilla dla wszystkich. Tego dnia świętowaliśmy  także urodziny Ali, która poczęstowała nas tortem. Wspólny czas spędzony na świeżym powietrzu z rodzicami przyniósł dzieciom i dorosłym wiele radości, a więzi między nimi zacieśniły się jeszcze bardziej.

Anna Tlałka - wychowawczyni grupy Sówki

 

Więcej…
 
OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 00:00

12 czerwca 2019r. na hali sportowej w Korfantowie odbyła się I OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW. Między sobą rywalizowały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie oraz dzieci z przedszkola we Włodarach ,,Mali Odkrywcy”, ,,Leśne Ludki”. Mali sportowcy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: dzieci młodsze, dzieci starsze. Spotkanie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu i przychylności wielu osób. Małych sportowców w zmaganiach wspierali ich starsi koledzy z programu ,,Lekkoatletyka dla każdego”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali im zaproszeni goście. Liczył się udział w zabawie, uśmiech na twarzy i sportowa rywalizacja. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy nasze spotkanie i zostanie ono wpisane do naszego kalendarza przedszkolnego.Iwona Filipek - nauczyciel

 

Więcej…
 
Olimpiada Przedszkolaków PDF Drukuj Email
czwartek, 06 czerwca 2019 15:11

 

 
„MAJ W GRUPIE KRASNOLUDKI” PDF Drukuj Email
piątek, 31 maja 2019 00:00

Każdy dzień przynosi naszym wychowankom nowe doznania. W maju „Krasnoludki „ uczestniczyły w następujących wydarzeniach : spotkanie ze strażakami, wizyta w bibliotece miejskiej – oglądanie wystawy prac plastycznych w wykonaniu starszych kolegów, wyjazd do Opola na przedstawienie „Królewna Śnieżka”, oglądanie występów tanecznych zespołu „Sky Jump”, pobyt w studio „Kids” w Nysie.

Nauczycielka przedszkola – Anna Mariowska

Więcej…
 
Sówki, Zajączki i Żabki w Studio Kids w Nysie PDF Drukuj Email
środa, 29 maja 2019 00:00

29 maja 2019 roku trzy grupy przedszkolne obchodziły Dzień Dziecka w Studio Kids w Nysie. Pobyt i wspólne zabawy dostarczyły dzieciom wiele wrażeń. Niemałą atrakcją okazała się wspólna zabawa z bajkową postacią - Królem Julianem. Po wesołych zabawach zmęczone, ale bardzo zadowolone dzieci wróciły do przedszkola. Za organizację
wyjazdu dziękujemy Radzie Rodziców.

Anna Tlałka

Więcej…
 
Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu PDF Drukuj Email
czwartek, 23 maja 2019 00:00

23 maja 2019 roku Sówki, Żabki i Zajączki uczestniczyły w wycieczce do  Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Spektakl pt. "Królewna Śnieżka" wzbudził u dzieci wiele emocji. Teatralna adaptacja znanej baśni przedstawiona została w bardzo oryginalny sposób. Nietuzinkowa gra aktorów, scenografia
i rekwizyty przykuły uwagę najmłodszych. Po powrocie do przedszkola chętnie dzieliły się swoimi wrażaniami.

Anna Tlałka

Więcej…
 
ZAPRASZAMY NA FESTIWAL! PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2019 14:38

 
Rytmika PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2019 11:06

Zajęcia z rytmiki prowadzone przez p. Bożenę Bernacką.

 
Dzień wody 2019 PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2019 11:03

"Dzień wody" połączyliśmy zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie, co pływa, co tonie. Mieszaliśmy w wodzie różne kolory. Dzieci wiedzą jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka, rozumieją dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać H2O.

Więcej…
 
Wizyta przedszkolaków w remizie strażackiej PDF Drukuj Email
piątek, 10 maja 2019 00:00

Podczas spotkania dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Miały sposobność poznania sprzętu przeciwpożarowego wykorzystywanego w akcjach wyjazdowych. Wielu z tych młodych ludzi marzy, by w przyszłości zostać strażakiem.

Anna Mariowska – nauczycielka przedszkola

 

 

Więcej…
 
,,Na wiejskim podwórku” PDF Drukuj Email
czwartek, 09 maja 2019 00:00

Dnia 09.05.2019r. w Przedszkolu w Korfantowie. nastąpiło ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród konkursu plastycznego ,,Na wiejskim podwórku” organizowanego w ramach współpracy naszej placówki z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Inf. Organizatorzy

Więcej…
 
Leśnicy w Przedszkolu PDF Drukuj Email
wtorek, 07 maja 2019 00:00

We wtorek 7 maja 2019 r.  nasze przedszkole odwiedzili leśnicy z Nadleśnictwa Prudnik. Panowie opowiadali o swojej pracy w lesie.Dzieci oglądały ciekawą prezentację LAS I JEGO MIESZKAŃCY a następnie goście odwiedzili grupy starszaków. Dzieci dowiedziały się , jak należy zachowywać się w lesie.Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.Panowie leśnicy przywieźli do przedszkola prezenty w postaci sadzonek drzew-świerk -limba..Chętne dzieci za zgodą rodziców mogły zabrać drzewko do domu i zasadzić w swoim ogrodzie lub na podwórku.Mamy nadzieję ,że drzewkami będą się opiekować a one  wyrosną na potężne drzewa.Dziękujemy panom leśnikom za ciekawe spotkanie .

Irena Bentkowska -nauczyciel wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
WIWAT 3 MAJA! PDF Drukuj Email
środa, 01 maja 2019 15:12

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z ZAJĄCZKIEM PDF Drukuj Email
środa, 17 kwietnia 2019 00:00

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

W tym dniu dzieci już od rana pełne emocji czekały na spotkanie z zajączkiem. Do każdej z grup przedszkolnych zawitał świąteczny gość. Aby otrzymać prezenty dzieci musiały odszukać list od zajączka. W listach znajdowały się zadania, które należało wykonać, aby otrzymać swoje niespodzianki. Trzeba przyznać, że zajączek bardzo sprytnie ukrył „słodkie niespodzianki”, gdyż niektóre dzieci długo ich szukały. Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.

Anna Mariowska – nauczycielka przedszkola

Więcej…
 
Festiwal Piosenki Tańca 2018/2019 PDF Drukuj Email
czwartek, 11 kwietnia 2019 14:13

 
Na wiejskim podwórku PDF Drukuj Email
czwartek, 28 marca 2019 19:15

Więcej…
 
Kilka chwil z życia grupy "Krasnoludków" PDF Drukuj Email
środa, 27 marca 2019 00:00

Kilka chwil z życia grupy "Krasnoludków" przedstawia galeria zdjęć.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848