Z życia przedszkola

 

 WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA 2024/2025 PDF Drukuj Email
środa, 17 lipca 2024 08:40

Przedstawiamy wykaz podstawowej wyprawki przedszkolaka. Dodatkowe informacje dotyczące wyposażenia i organizacji zajęć dzieci zostaną przekazane przez wychowawczynie grup na pierwszym spotkaniu rozpoczynającym rok przedszkolny 2024/20254, które odbędzie się 2 września 2024 r. (poniedziałek) - początek godz. 16:30.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Porządkowym Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie umieszczonym na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. W okresie adaptacji rodzice dzieci, którzy rozpoczynają współpracę z przedszkolem, w ciągu dwóch pierwszych tygodni września będą mogli wchodzić z dziećmi do pomieszczeń szatniowych przedszkola.

 

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA 2024-2025.pdf

 

 
POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA PRZEZ DZIECI Z GRUP ZEROWYCH „Wiewiórki” i „Zajączki” PDF Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2024 18:18

19 czerwca 2024 roku odbyła się uroczystość pożegnania Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie przez absolwentów z grup: „Wiewiórki” i „Zajączki”. Na uroczystość przybyli licznie rodzice, dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy przedszkola. Spotkanie rozpoczęło się wejściem w rytmie poloneza, odśpiewano hymn przedszkola i zaprezentowano program artystyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielek – Teresy Kowalskiej i Anny Mariowskiej. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i upominki. Wszystkim wychowankom naszego przedszkola życzymy udanych wakacji i powodzenia na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Teresa Kowalska, Anna Mariowska – nauczycielki grup „0”

Więcej…
 
„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.” PDF Drukuj Email
wtorek, 18 czerwca 2024 20:56

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Grupa "WIEWIÓREK" z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie przez cały rok szkolny wymieniała listy z dziećmi z Przedszkola w Rzymkowicach. Dzieci z zaprzyjaźnionej placówki zostały zaproszone na Olimpiadę Sportową Przedszkolaka organizowaną przez przedszkole w Korfantowie. Po wspólnych zmaganiach na boisku dzieci wspólnie spędziły miłe chwile w sali gr. Wiewiórek. W ostatnim tygodniu roku szkolnego przedszkolaki wykonały podziękowania i życzenia udanych wakacji, które dostarczono do Przedszkola w Rzymkowicach.

Opracowała Katarzyna Ołota Anna Mariowska

Więcej…
 
Odkryj tajemnicę swoich rąk PDF Drukuj Email
wtorek, 18 czerwca 2024 20:54

„Odkryj tajemnicę swoich rąk” to zajęcia innowacyjne w grupie Wiewiórki, które odbywały się cyklicznie raz w tygodniu w porannym cyklu zajęć. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w planowanych aktywnościach i z dużym zaangażowaniem i uwagą wykonywały wszystkie ćwiczenia i zadania. Zajęcia zawsze rozpoczynaliśmy od czytania krótkich tekstów z książki autorki innowacji Anety Giczewskiej ”Odkryj tajemnicę swoich rąk”. Każdy miesiąc koncentrował się nad inną funkcją ręki poczynając od jej skomplikowanej budowy do możliwości jakie nam daje. Dzieci dzięki przeprowadzonemu cyklowi zajęć doskonale znają budowę kończyny górnej i wiedzą, że dzięki ogólnej sprawności i aktywności fizycznej rozwijają również ją. Proponowane prace plastyczne bazowały na dostępnych materiałach naturalnych, które doskonale ćwiczyły koncentrację na zadaniach wymagających precyzji i umiejętności manualnych. Czerwcowy quiz z wiedzy pozwolił śmiało stwierdzić, że dzieci posiadają wiedzę dotyczącą swoich dłoni i rozwinęły ich zdolności w obrębie motoryki małej na miarę indywidualnych możliwości. Podczas ostatnich zajęć dzieci z chęcią wykonały piękne prace plastyczne.

Opracowała Katarzyna Ołota

Więcej…
 
Spotkanie z policjantem w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” PDF Drukuj Email
wtorek, 11 czerwca 2024 12:26

We wtorek 11.06.2024r. Do naszego przedszkola został zaproszony Pan Policjant, który wyjaśnił dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Omówił jak powinniśmy się zachowywać na plaży, w wodzie czy basenie. W raz z dziećmi zaprezentował pozycję tzw. „Żłówia” w razie ataku groźnego psa, dzieci chętnie przyjmowały zalecaną pozycję. Pan Policjant przestrzegł dzieci przed obcymi osobami, które mogą mieć złe zamiary wobec najmłodszych. Dla dzieci była to cenna lekcja wiedzy o postępowaniu w czasie wakacji. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!:)


Karolina Wawrzkiewicz- nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
piątek, 07 czerwca 2024 00:00

W piątek 07.06.2024r. W naszym przedszkolu odbył się Dzień Dziecka. Dla wszystkich dzieci był to dzień pełen radości, uśmiechu i zabawy. Dzień Dziecka kochają wszystkie dzieci te małe i te duże, od samego rana trwały zabawy odwiedziły nas Panie animatorki, które przygotowały cudowne atrakcje dla przedszkolaków. Były wspólne tańce, zabawy, pyszna wata cukrowa oraz tatuaże, które cieszyły dzieci. Niespodzianką dla dzieci była Myszka Minnie, która wraz z dziećmi spędziła ten wspaniały czas podczas zabaw. Dzieci miały również przygotowany z tej okazji poczęstunek oraz drobne prezenty, które sprawiły uśmiech na twarzach dzieci. Mamy nadzieję, że ten dzień wypełniony radością będzie mile wspominany przez przedszkolaków.

Karolina Wawrzkiewicz- nauczyciel przedszkola

 

Więcej…
 
OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA PDF Drukuj Email
środa, 05 czerwca 2024 00:00

 Dnia 5 czerwca 2024 roku w Przedszkolu im. Misia Uszatka odbyła się kolejna Olimpiada Sportowa Przedszkolaka . Rozpoczęciem wydarzenia było uroczyste wejście każdej z grup. W spotkaniu i rozgrywkach uczestniczyły również dzieci z Przedszkola w Rzymkowicach, które zostały zaproszone przez nauczycieli i dzieci z gr. Wiewiórki. Wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w przygotowanych przez wychowawców konkurencjach sportowych. Dzieci doskonaliły swoją sprawność fizyczną ale ponad to świetnie się bawiły w towarzystwie swoich rówieśników. Wszystkie dzieci po zakończonych rozgrywkach wzięły udział w uroczystości wręczenia medali. Podsumowaniem wspólnej zabawy było wypuszczenie „Balonika Przyjaźni”

Katarzyna Ołota

Więcej…
 
Dzień Mamy i Taty w przedszkolu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 maja 2024 00:00

„Mama Tata najpiękniejsze słowa świata „To właśnie rodzice są najważniejszymi osobami w życiu każdego dziecka. Z tej okazji do naszego przedszkola już od 20 maja do 24 maja rodzice zostali zaproszeni aby mogli wraz z dziećmi uczestniczyć w uroczystości z okazji ich święta. Pod czujnym okiem swoich Pań przygotowały pełne wzruszeń występy, które mamy nadzieję rodzice zapamiętają na długo. Poprzez piękne wiersze, piosenki i tańce dzieci chciały wyrazić swoją wdzięczność za okazane wsparcie, miłość, troskę i trud wychowawczy. W ramach podziękowań dzieci przygotowały dla Mamy i Taty piękne upominki. Po występach wszystkie mamy oraz tatusiowe zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego trwały rozmowy pełne wzruszeń i uznania, którymi dzielili się między sobą jeszcze raz przeżywając występy swoich pociech.
Ta uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wspólnego przeżywania radości, okazywania miłości rodzicom przez swoje pociechy.


Karolina Wawrzkiewicz- nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
„Bezpieczny Przedszkolak” PDF Drukuj Email
środa, 22 maja 2024 00:00

W dniu 22.05.2024r. w NDK w Nysie odbyła się Inauguracja Ogólnowojewódzkiej Akcji pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Policji w Nysie pt. „Bezpieczny Przedszkolak”.

Udział w przedsięwzięciu brały dzieci z Przedszkoli Powiatu Nyskiego i sąsiednich. Przedszkole im. Misia Uszatka w Korfantowie reprezentowała najstarsza grupa 6 – latki „Zajączki” pod kierownictwem p. Teresy Kowalskiej. Dzieci przedstawiły krótką scenkę tematyczną pt. „Nie zawsze ufaj obcym”.

Uroczystość odbywała się z udziałem Policji z Nysy oraz służb Pogotowia Ratowniczego. Dzieci otrzymały od policjantów drobne upominki a cała uroczystość przebiegała w miłej atmosferze.

Opracowała Teresa Kowalska

Więcej…
 
Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu PDF Drukuj Email
środa, 22 maja 2024 00:00

Dnia 22 maja 2024r. dzieci z grupy „Biedronek” i „Pszczółek” pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE „Zaczarowany Świat” w Opolu.

Na miejscu czekały na dzieci różne atrakcje w salach tematycznych. Miały okazję dowiedzieć się więcej o działaniu magnesu, skorzystać z Sali Doświadczania Świata, poznać życie pszczół i zawód pszczelarza oraz zrozumieć swoje emocje.

Wycieczka z pewnością była dla dzieci wspaniałym przeżyciem i wzbudziła wiele pozytywnych emocji i radości.

Opracowała – Adrianna Gajewska

Więcej…
 
PRZEDSZKOLNY ODDZIAŁ WAKACYJNY 2024 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 maja 2024 06:01

Informujemy, że rozpoczął się nabór do oddziału wakacyjnego Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie, który będzie trwał do 29 maja br. lub do wyczerpania miejsc.

  • Oddział wakacyjny będzie funkcjonował od 1 lipca do 23 sierpnia 2024 r.
  • W naborze można uwzględnić maksymalnie 25 osób, z możliwością organizacji drugiego oddziału – w sytuacji zwiększonej liczy chętnych.
  • Oferta opieki wakacyjnej skierowana jest wyłącznie dla dzieci, których rodzice są aktywni zawodowo.
  • W kartach zgłoszenia należy wskazać konkretne daty rozpoczęcia i zakończenia opieki, z przerwami wynikającymi z planów urlopowych rodziców. Pozwoli to na objęcie opieką przedszkolną większej liczby dzieci.
  • Począwszy od dnia 1 lipca 2024 r., nieobecność dziecka przyjętego do oddziału wakacyjnego bez podania przyczyn zaistniałej sytuacji, będzie skutkowało skreśleniem go z listy dzieci objętych opieką przedszkolną.
  • Karty zgłoszeń są do odbioru wyłącznie w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie.
 
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek PDF Drukuj Email
piątek, 10 maja 2024 00:00

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek grupy ,,Biedronek”, „Wiewiórek” i „Zajączków” zaproszone zostały przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Czesława Niemena do Królestwa Książek. Na dzieci czekały różne atrakcje. Miały okazję wysłuchać „Alicji w Krainie Czarów” czytanej przez starsze koleżanki w języku polskim i angielskim. Następnie bawiły się w kalambury i dowiedziały się jak powstaje książka. Na zakończenie razem ze starszymi koleżankami zatańczyły do piosenki „Kaczuchy” i otrzymały na pamiątkę zakładki do swoich ulubionych książek.

Opracowała- Adrianna Gajewska

Więcej…
 
PODSUMOWANIE MIESIĄCA BUDOWANIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU PDF Drukuj Email
wtorek, 30 kwietnia 2024 00:00

 

Zakończył się kwiecień, zatem czas na podsumowanie miesiąca budowania świadomości autyzmu. Na podjęte w działania składały się aktywności obejmujące działania logistyczne, sportowe, edukacyjne i społeczne.

AKTYWNOŚCI SPORTOWE

 

Wydarzeniem, które zainaugurowało miesiąc świadomości autyzmu w Przedszkolu Misia Uszatka w Korfantowie były NIEBIESKIE IGRZYSKA, które odbyły się 9 kwietnia br. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Panią Barbarę Bieganowską-Zając lekkoatletkę, czterokrotną mistrzynię paraolimpijską z Sydney, Londynu, Rio de Janerio i Tokio, wielokrotną mistrzynię świata i Europy oraz Burmistrza Korfantowa - Janusza Wójcika. Podczas uroczystego otwarcia części sportowej swoją obecnością zaszczycili nas również: Mariusz Żabiński- trener olimpijski, Ewa Szczepańska-Kręcidło - dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie, Katarzyna Rojek - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Korfantowie, Joanna Szkudlarska - skarbnik gminy oraz licznie zebrani pracownicy Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Rozpoczęciem wydarzenia było uroczyste wprowadzenie ognia olimpijskiego i flagi przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie. Następnie odśpiewano hymn Przedszkola Misia Uszatka. Po przemówieniach szanownych gości Barbara Bieganowska-Zając przeprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich obecnych. Pani Barbara przywiozła ze sobą swoje medale olimpijskie, które dzieci mogły pooglądać przymierzyć, a dzięki swojej odwadze i otwartości zadać kilka pytań naszej olimpijce. Grupy przedszkolne zostały podzielone na trzy zespoły, które z wychowawcami i opiekunami wydarzenia udały się na przygotowane stacje z zadaniami. Ćwiczenia w których dzieci aktywnie uczestniczyły byłe dostosowane do możliwości danej grupy wiekowej. Ponad to rozwijały: aparat artykulacyjny, motorykę dużą i małą, współpracę z rówieśnikami. Zakończeniem wydarzenia było uroczyste wręczenie dyplomów dla każdej z grup przedszkolnych.

Więcej…
 
KOMUNIKAT DYREKTORA PDF Drukuj Email
środa, 17 kwietnia 2024 11:23

 
SPOTKANIE Z LEŚNICZYM PDF Drukuj Email
wtorek, 16 kwietnia 2024 00:00

Dnia 16 kwietnia Przedszkole im. Misia Uszatka w Korfantowie odwiedził pan Marek Kuzak- leśniczy Nadleśnictwa Prószków. W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Pan Marek opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz faunie i florze jaką mogą spotkać podczas spacerów po lesie. Z zapartym tchem przedszkolaki słuchały utworów wykonanych na rogu, oglądały eksponaty które nasz gość przyniósł ze sobą. Na zakończenie dzieci i pracownicy przedszkola mogli zaspokoić swoją ciekawość, zadając panu Markowi pytania. Kilkoro chłopców zdeklarowało, że jak dorośnie też zostanie leśniczym. Naszemu gościowi życzymy spokojnej pracy, a dzieciom spełnienia marzeń o zostaniu leśniczym.

Nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
MAŁA FILHARMONIA - KOŚCIÓŁ PDF Drukuj Email
piątek, 12 kwietnia 2024 00:00

Dnia 12 kwietnia 2024 r. dzieci z grupy WIEWIÓREK i ZAJĄCZKÓW Przedszkola Misia Uszatka w Korfantowie, w ramach projektu MOJA MAŁA FILHARMONIA udały się do kościoła pw. Świętej Trójcy w Korfantowie na spotkanie z panem Łukaszem Herbą. Tematem spotkania były organy kościelne. Wielkość instrumentu wzbudziła wielkie zaskoczenie wśród obecnych. Pan Łukasz pokazał dzieciom części organ, które na co dzień nie są widoczne. Mogliśmy zajrzeć do serca instrumentu, gdzie ukryte są miechy i aż 2000 piszczałek metalowych i drewnianych. Ochotnicy mogli za pomocą specjalnej stopy doprowadzić strumień powietrza do wnętrza instrumentów. Zwieńczeniem wizyty były piękne utwory wykonane przez naszego gospodarza.

Katarzyna Ołota, Anna Mariowska, Teresa Kowalska

Więcej…
 
JESTEM RADOSNY, JESTEM ZŁY – ŚWIAT EMOCJI PRZEDSZKOLAKÓW - SPOTKANIE PANI PEDAGOG W GRUPIE „WIEWIÓREK” PDF Drukuj Email
czwartek, 11 kwietnia 2024 00:00

Przedszkole zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych i przyjaznych dostosowanych do potrzeb rozwojowych. W ramach tematu dotyczącego emocji Pani Pedagog Beata Swaciak – Sroka zapoznała dzieci z cyklem opowiadań z pozycji książek pt.: „Czarodziejskie słowa”. Dzieci miały możliwość wyrażenia swoich uczuć i emocji po wysłuchaniu tekstu literackiego. Ciekawą formą zabawy dla naszych dzieci była gra dydaktyczna pt.: „Emocje”. Podsumowaniem interesującego spotkania było wykonanie prac plastycznych ukazujących różne emocji dzieci.

Anna Mariowska, Katarzyna Ołota – nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
I NIEBIESKIE IGRZYSKA W PRZEDSZKOLU W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
wtorek, 09 kwietnia 2024 00:00

Dnia 9 kwietnia 2024 roku w Przedszkolu im. Misia Uszatka odbyły się I Niebieskie Igrzyska, których celem było pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szanse osiągnąć sukces. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Panią Barbarę Bieganowską-Zając lekkoatletka startująca w konkurencjach biegowych, czterokrotna mistrzyni paraolimpijska z Sydney, Londynu, Rio de Janerio i Tokio, wielokrotna mistrzyni świata i Europy oraz Burmistrza Korfantowa Janusza Wójcika. Podczas uroczystego otwarcia części sportowej swoją obecnością zaszczycili nas również: Pan Mariusz Żabiński- trener olimpijski, Pani Ewa Szczepańska-Kręcidło - dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie; Pani Katarzyna Rojek - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Korfantowie, Joanna Szkudlarska - skarbnik gminy, Pan Marek Misztal - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie oraz Pani Joanna Fudali - wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie.

Więcej…
 
Gimnastyka korekcyjna PDF Drukuj Email
piątek, 05 kwietnia 2024 00:00

„Żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu, ruch zastąpi każde lekarstwo”

prof. Wiktor Dega

Prawidłowa postawa ciała każdego człowieka jest gwarantem jego zdrowia. Ruch jest elementem życia, a jego przejawy są obecne w codziennym funkcjonowaniu człowieka.

Więcej…
 
NIEBIESKIE IGRZYSKA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
czwartek, 04 kwietnia 2024 09:51

 
BUDUJEMY ŚWIADOMOŚĆ NEURORÓŻNORODNOŚCI PDF Drukuj Email
środa, 27 marca 2024 00:00

27 marca 2024 r. nauczyciele i terapeuci Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie odbyli spotkanie dotyczące tegorocznych obchodów Miesiąca Świadomości Autyzmu. Nauczyciele zgodnie przyznali, że zajęcia prowadzone w ubiegłym roku szkolnym odniosły bardzo duży sukces edukacyjny jak również prospołeczny. W bieżącym roku szkolnym działania dot. szerzenia świadomości o zaburzeniach ze spektrum autyzmu będą kontynuowane, a działania nauczycieli i terapeutów zostaną poszerzone o udział w akcji Niebieskie Igrzyska. Zespól nauczycieli powołał osoby odpowiedzialne za przedsięwzięcie: mgr Monik Ryś - neurologopeda, mgr Dominika Deszczka - terapeuta dzieci ze spektrum autyzmu; mgr Katarzyna Ołota – oligofrenopedagog (koordynator projektu). Powołany zespół poddał analizie potrzeby wychowawcze i edukacyjne dzieci, nauczycieli i opiekunów. Na tej podstawie ustalił zakres podejmowanych działań. Neuroróżnorodność społeczności przedszkola pozwoliła w podejmowanych działaniach wykorzystać pomoce edukacyjne placówki oraz wiedzę i umiejętności całego zespołu. Znajomość etapów rozwoju małego dziecka stała się kluczem do opracowania zestawu ćwiczeń rozwijających: aparat artykulacyjny, motorykę dużą i małą oraz współprace z rówieśnikami.

Więcej…
 
Przedstawienie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny i Świąt Wielkanocnych oraz Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego na "Najpiękniejszą Pisankę" PDF Drukuj Email
środa, 27 marca 2024 00:00

Dnia 27 marca 2024 roku w naszej placówce odbyło się przedstawienie nauczycieli przedszkola z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Świąt Wielkanocnych. Na obejrzenie przedstawienia zostali zaproszeni wszyscy nauczyciele zarówno szkoły podstawowej jak i przedszkola, wszyscy uczniowie szkoły oraz dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dyrekcja.

Więcej…
 
JESTEM WYJĄTKOWY JAK KAŻDY - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 2024 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 marca 2024 00:00

Dobrze widzi się tyko sercem.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”

Antoine de Saint-Exupery

 

Z nadchodzącą wiosną stajemy się bardziej uważny na drugiego człowieka. Promienie słońca w sposób naturalny budzą uśpioną w nas energię do działania. Ten piękny czas pozwala na nowo odkrywać piękno drzemiące w każdym z nas. Społeczność Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie jest ogrodem pełnym pięknych kwiatów czekających z wytęsknieniem na powiew wiosny i ukazanie się w pełnej okazałości.


Więcej…
 
„Pierwszy Dzień Wiosny”- zielony dzień w przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 21 marca 2024 00:00

W czwartek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”. Każda grupa rozpoczęła powitanie wiosny od pogadanki w swojej sali. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Wiosna to czas sadzenia różnych roślin, dlatego dzieci z niektórych grup postanowiły założyć hodowlę zboża i sprawdzić się w roli ogrodników.

Więcej…
 
„Gimnastyka dla małego smyka”- realizacji innowacji pedagogicznej PDF Drukuj Email
środa, 13 marca 2024 19:29

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w grupie Motylków prowadzone są w formie kreatywnych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów i przyrządów (woreczki, szarfy, laski, piłki), jak również zawodów i gier sportowych. Poziom ćwiczeń dostosowywany jest do indywidualnych możliwości dzieci. Z dziećmi mieliśmy okazję wykorzystać lustro, w którym każdy mógł sprawdzić jak wygląda pozycja prawidłowa, zwracaliśmy uwagę na kolanka podczas siedzenia. Staramy się spędzać jak najmniej czasu w siadzie, gdzie nogi są ułożone w literkę W.
Więcej…
 
DZIEŃ KOBIET 2024 PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2024 09:55

 
Spotkanie w ramach Małej Filharmonii z dziećmi z grupy „Wiewiórek”, „Zajączków” i „Biedronek” PDF Drukuj Email
wtorek, 05 marca 2024 19:53

Gościem naszego spotkania był Pan Zbigniew Marcinkiewicz, muzyk – instrumentalista z zamiłowania i pasji do muzyki i gry na instrumentach: gitara basowa, gitara elektryczna, organki ustne, akordeon, tamburyn.
Pan Zbigniew od wielu lat współpracuje z instytucjami kulturalno – rozrywkowymi, między innymi z naszym przedszkolem, rozwijając wśród dzieci zamiłowanie do śpiewu i gry na instrumentach perkusyjnych. Miłym akcentem był wspólny występ Pana Zbyszka z naszym Panem Dyrektorem. Swoją pasję i osiągnięcia opisał w książce pt.: „Słońce w kapeluszu”. Pozycja ta jest dostępna w naszej Bibliotece Miejskiej. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy dźwiękach akordeonu i gitar.


Nauczycielki przedszkola – Anna Mariowska, Teresa Kowalska, Adrianna Gajewska

 

Więcej…
 
SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO „PRZEDSZKOLAK RATUJE” W GRUPIE „WIEWIÓREK” I „ZAJĄCZKÓW” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 lutego 2024 00:00

W ramach projektu pt.: „PRZEDSZKOLAK RATUJE” pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego odbyło się spotkanie z panią policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Nysie oraz z panią bibliotekarką z Biblioteki Pedagogicznej.
Dzieci zostały zapoznane z sytuacjami zagrażającymi zdrowiu i życiu. Następnie wysłuchały opowiadania pt.: „Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy”. Następnie pani policjantka na fantomie zademonstrowała sposób udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły również same w sposób praktyczny udzielać pomocy z wykorzystaniem swoich maskotek. W sytuacji kryzysowej ważne jest, aby dziecko znało numer alarmowy 112, potrafiło przeprowadzić prawidłową rozmowę z dyspozytorem pogotowia lub wezwać osobę dorosłą z najbliższego otoczenia dziecka. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale – „Przedszkolak ratuje” oraz odblaskowe worki.


Nauczycielki przedszkola – Anna Mariowska, Teresa Kowalska

Więcej…
 
„Walentynki w przedszkolu i Marsz Dobroci i Miłości” PDF Drukuj Email
środa, 14 lutego 2024 00:00

Dnia 14 lutego, przedszkolaki uczestniczyły w zabawach związanych ze świętem miłości i przyjaźni. Cały dzień wypełniony był aktywnościami pełnymi takich wartości jak empatia, życzliwość i miłość. Dzieci odbyły marsz Dobroci i Miłości obdarowując mieszkańców uśmiechem, dobrym słowem i symbolicznym serduszkiem. Ten wyjątkowy spacer pokazał nam wszystkim, że nawet najmniejszy gest życzliwości sprawia, iż czyjeś serce się uśmiecha. Walentynki w przedszkolu były niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Więcej…
 
„Święto pizzy w przedszkolu: Smakowita przygoda dla małych kucharzy” PDF Drukuj Email
piątek, 09 lutego 2024 00:00

Dnia 09.02 dzieci miały wspaniałą okazję do zabawy, nauki i odkrycia nowych rzeczy. Jednym z najbardziej ekscytujących dni dla małych kucharzy jest dzień pizzy, który należycie celebrowaliśmy. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować dla siebie tę wspaniałą potrawę, utrwalając zasady żywienia zdrowego żywienia i wartości płynących ze wspólnego przygotowywania posiłków. Dowiedziały się także skąd pochodzi to niezwykłe danie oraz dlaczego najsłynniejsza pizza ma na imię Margherita. To był iście smakowity i pachnący dzień.

Więcej…
 
„Dzień Bezpiecznego Internetu” – 06.02.2024r. PDF Drukuj Email
środa, 07 lutego 2024 00:00

W dniu 07.02.2024r. dzieci z grup najstarszych: „Zajączki” i „Wiewiórki” spotkały się z Panią Halinką. Brały udział w spotkaniu dotyczącym: Profilaktyki związanej z zasadami bezpiecznego poruszania się po Internecie. Poznały zagrożenia wynikające z nieprawidłowego korzystania z Internetu i jego wpływu na rozwój małego człowieka.


Opracowały nauczycielki: Teresa Kowalska, Anna Mariowska

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 25

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848