Z życia przedszkola

 

 11 LISTOPADA PRZEDSZKOLE w KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
środa, 10 listopada 2021 00:00

 
Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pn. „Piękno środowiska naturalnego” PDF Drukuj Email
środa, 03 listopada 2021 10:19

W konkursie ekologicznym piękno środowiska naturalnego wzięły udział dzieci z naszego przedszkola oraz dzieci z przedszkola we Włodarach .Celem konkursu było przedstawienie w formie plastycznej dbania o środowisko naturalne, uprawianie sportu wędkarskiego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa nad wodą oraz czystości akwenów wodnych i ich otoczenia. Do komisji konkursowej wpłynęło 40 prac. Jury konkursowe wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce: Liliana Sklarek, Jakub Walczak, Nela Niewiadowska, Kacper Wilczek ZSP Korfantów

II miejsce: Tymoteusz Milczanowski, Antonina Milczanowska, Michalina Sobiech z Przedszkola we Włodarach oraz Marcel Karpicki ZSP Korfantów

III miejsce: Natalia Adamiec, Amelia Dzwonkowska, Hanna Frydel, Anna Oleksów ZSP Korfantów

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wykonanie ciekawych prac, a Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu w Opolu za wsparcie finansowe nagród dla dzieci.


Anna Mariowska, Adrianna Gajewska – koordynatorzy konkursu

Więcej…
 
Październik 2021r. - grupa „ Zajączki” PDF Drukuj Email
wtorek, 02 listopada 2021 08:28

W  miesiącu październiku dzieci przez kolejne dni miały okazję zdobyć wiadomości
z następujących tematów:
-    Jesień w sadzie.
Dary ogrodu.
Nasze rodziny.
Domowi ulubieńcy.
Dzieci z grupy „Zajączki” przez kolejny miesiąc poznawały różne wiadomości związane  
z przerabianymi tematami. Mogły uczestniczyć w zajęciach podczas, których nie tylko smakowały owoców i warzyw, ale także dowiedziały się w jaki sposób je przechowywać. Poznały znaczenie roli rodziny w życiu małego człowieka oraz jak należy opiekować się zwierzętami. W tym miesiącu dziewczynki obchodziły swoje święto, które obfitowało w różne niespodzianki przygotowane przez chłopców. W październiku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, rozstrzygnięto konkurs ”Bezpieczny przedszkolak w drodze do przedszkola” oraz odbył się Bal Jesienny dla wszystkich dzieci.
Wszystkie  wydarzenia prezentujemy na zdjęciach.


Opracowała:  Teresa Kowalska

Więcej…
 
27.10.2021r. - BAL JESIENNY w Przedszkolu im. Misia Uszatka. PDF Drukuj Email
środa, 27 października 2021 00:00

 

Październik jest miesiącem, w którym odbywa się coroczny Bal Jesienny. Tegoroczny bal obfitował w różne atrakcje dla dzieci. Przedszkolacy przygotowali fantastyczne stroje o tematyce jesiennej, które zaprezentowali podczas wspólnego kolorowego przemarszu przy muzyce. Nauczycielki ze wszystkich grup wiekowych przygotowały szereg niespodzianek dla dzieci, które czekały w ich salach. Dzieci mogły bawić się przy muzyce tanecznej, poczęstować się smakołykami owocowo-warzywnymi przygotowanymi przez panie i rodziców oraz brać udział w różnych zabawach zorganizowanych przez panie nauczycielki. Na zakończenie wszystkie dzieci miały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Cały dzień przebiegał w miłej i radosnej atmosferze co można zobaczyć na przedstawionych zdjęciach.

Opracowała: Teresa Kowalska

 
WARZYWNE STWORKI ŻABEK PDF Drukuj Email
piątek, 15 października 2021 00:00

Jesień to okazja do wykorzystania darów nie tylko w domu, ale również w przedszkolu. Pozwala uruchomić wyobraźnię i tworzyć różne artystyczne dzieła. Taką okazję miały Żabki, które podczas zajęć wykazały się niesamowitą pomysłowością i inwencją twórczą. Z przyniesionych warzyw wyczarowały warzywne stworki.

Było przy tym mnóstwo zabawy i radości. Z powstałych prac powstał piękny kącik warzywny.

 

Opracowała: Krystyna Kowalska

 

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczny przedszkolak w drodze do przedszkola” PDF Drukuj Email
piątek, 15 października 2021 00:00

 

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym mającym na celu wzbogacenie wiadomości dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Każda z grup wiekowych wykonała pracę plastyczną z zastosowaniem różnorodnych technik. Jury konkursowe wyróżniło wszystkie prace konkursowe. Dzieci otrzymały nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie interesujących prac.

Anna Mariowska Beata Swaciak - Sroka – koordynatorzy konkursu

 
Dzień Nauczyciela w Przedszkolu PDF Drukuj Email
środa, 13 października 2021 00:00

 
DZIEŃ DZIEWCZYNEK 2021 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 października 2021 00:00

W poniedziałek 11 października po raz pierwszy w placówkach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie świętowany był Dzień Dziewczynek. Święto to ustanowione zostało przez Zgromadzenie Narodowe ONZ w 2011 roku. Jest to wciąż mało znane święto, jednak coraz częściej obchodzone.

W przedszkolu dzień ten był obchodzony w radosnej atmosferze. Każda z dziewczynek otrzymała upominek, a w salach odbywały się różne gry i zabawy. Zorganizowana została także sesja zdjęciowa. Na pewno będzie to niezapomniany dzień dla każdej z nich.

Opracowała: Adrianna Gajewska

 

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021 PDF Drukuj Email
czwartek, 07 października 2021 07:27

 

14 października 2021 r. w placówkach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. W Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie zaplanowano grupowe obchody święta. Dodatkowo, wychowankowie oddziałów "zerowych" przygotują prezentacje artystyczne, które zostaną nagrane i opublikowane na stronie internetowej zespołu.

 

Więcej…
 
WYCIECZKA DO OPOLA PDF Drukuj Email
środa, 06 października 2021 00:00

W dniu 6 października dzieci z grup: Motylki, Pszczółki, Żabki i Sówki uczestniczyły w wycieczce do Opola w ramach projektu „Dwujęzyczna Opolszczyzna”. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych w pracowniach doświadczalno-eksperymentalnych ZACZAROWANEGO ŚWIATA – Centrum Nauki i Eksperymentu. Poprzez zabawę mogły samodzielnie odkrywać fascynujący świat nauki i nowoczesnych technologii.

Wizyta w ZACZAROWANYM ŚWIECIE na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. Był to dla nich dzień pełen wrażeń jak i również okazja do nabywania nowych doświadczeń i wiedzy.

Opracowała: Krystyna KowalskaWięcej…
 
Motylki pierwszy miesiąc w przedszkolu - wrzesień PDF Drukuj Email
piątek, 01 października 2021 00:00

https://www.youtube.com/watch?v=-XKkJJPnXRw4

 

 
Wrzesień 2021r. - grupa „ Zajączki” PDF Drukuj Email
piątek, 01 października 2021 00:00

W  miesiącu wrześniu dzieci przez kolejne dni miały okazję zdobyć wiadomości
z następujących tematów:
-  Nasza grupa.
- Jestem przedszkolakiem.
- Uliczne sygnały.
- Nadeszła jesień.
- Jesień w lesie.
Dzieci po powrocie z wakacji pełne entuzjazmu przyszły do przedszkola, gdzie czekali na nich nowi koledzy i koleżanki oraz panie. Nowe znajomości zacieśniły się podczas obchodów „Dnia Przedszkolaka.” Ponadto grupa miała spotkanie z panem policjantem, od którego dowiedzieli się o bezpiecznym dojściu do przedszkola i zabawach na dworze. Grupa „Zajączki” brała udział w konkursie „Bezpieczny przedszkolak w drodze do przedszkola.” Wrzesień to również przywitanie nowej pory roku Jesieni oraz możliwość dowiedzenia się różnych ciekawostek o tej porze roku. Pierwsza niby wycieczka odbyła się do lasu, gdzie oprócz piękna przyrody dzieci mogły dowiedzieć się o roli lasów na świecie. Również obchodziliśmy Święto Jabłka podczas, którego nie odbyło się bez  degustacji. Koniec września to szczególny dzień dla wszystkich chłopców, którzy obchodzili „Dzień chłopaka.” Grupa „Zajączki” nadal kontynuuje projekt „Dwujęzyczna Opolszczyzna,” który to pomaga im poznawać język angielski. Wszystko to możecie zobaczyć na zdjęciach. Oto kilka zdjęć:


Opracowała:  Teresa Kowalska

 

Więcej…
 
DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
czwartek, 30 września 2021 00:00

30 września 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu na Przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji.

Były tańce przy przedszkolnych hitach, słodki poczęstunek, konkurencje sportowe oraz mnóstwo uścisków i życzeń.

Dziewczynki w każdej grupie odśpiewały swoim kolegom 100lat!!! I wręczyły upominki. Na sam koniec zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

DZIŚ DZIEWCZYNKI 100 LAT ŚPIEWAJĄ

BO CHŁOPCY ŚWIĘTO MAJĄ

Z OKAZJI TEGO DNIA NIEZWYKŁEGO,

ŻYCZYMY WAM CHŁOPCY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO,

HUMORU RADOSNEGO I OBY CODZIENNIE SPOTYKAŁO

WAS COŚ MAGICZNEGO.

Iwona Filipek – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
Dzień Jabłka PDF Drukuj Email
wtorek, 28 września 2021 00:00

W naszym przedszkolu , po raz pierwszy świętowany był Dzień Jabłka, który przypada  w dniu 28 września. O tym, że jabłka są zdrowe i pyszne ,nie trzeba nikogo przekonywać,wiedzą o tym wszystkie przedszkolaki i dlatego chętnie uczestniczyły w zajęciach i zabawach.Były piosenki, tańce a także zagadki oraz ciekawe zajęcia plastyczne, których tematem było oczywiście jabłko.Dzieci miały okazję schrupać jabłuszka , pić jabłkowy sok oraz  zjeść pyszne racuszki z jabłkami , przygotowane przez panie kucharki. Mamy nadzieję, że to święto na stałe zagości w naszym przedszkolu.
A oto kilka zdjęć z naszego święta.


nauczyciel przedszkola  Irena Bentkowska

 

Więcej…
 
WYBORY RAD RODZICÓW PRZEDSZKOLA I SZKOŁY PODSTAWOWEJ PDF Drukuj Email
piątek, 17 września 2021 08:13

8 i 15 września 2021 r. odbyły się pierwsze zebrania nowych rad rodziców przedszkola i szkoły podstawowej. Podczas spotkań powołano osoby funkcyjne, podjęto uchwałę w sprawie zatwierdzenia regulaminu rad, ustalono wysokość składki na rzecz rady oraz przyjęto programy wychowawcze.

 

Więcej…
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM PDF Drukuj Email
piątek, 10 września 2021 00:00

 

W ramach realizacji tematu kompleksowego ‘’Bezpieczna droga do przedszkola’ ’naszą placówkę odwiedził pan policjant z Komisariatu Policji w Korfantowie. Podczas spotkania zostały przybliżone dzieciom przepisy ruchu drogowego, zasady bezpiecznego przechodzenia przez drogę, oraz niektóre znaki drogowe. Dzieci miały sposobność poznania ciężkiej i odpowiedzialnej pracy pana policjanta.

Anna Mariowska – nauczyciel przedszkola

 
„Bezpieczny przedszkolak w drodze do przedszkola” PDF Drukuj Email
czwartek, 09 września 2021 00:00

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie

2021/2022

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Bezpieczny przedszkolak w drodze do przedszkola”

Zapraszamy grupy przedszkole do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczny przedszkola w drodze do przedszkola.

ORGANIZATOR KONKURSU

· Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie

· Osoby odpowiedzialne mgr Anna Mariowska, mgr Beata Swaciak-Sroka – pedagog

CELE

· Prezentacja w formie plastycznej wiedzy dzieci na temat odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu dziecka

· Wykazanie się znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drogach

· Wykazanie się znajomością numerów telefonów alarmowych

· Rozwijanie umiejętności wyrażania swoich spostrzeżeń, wiedzy za pośrednictwem różnorodnych technik i materiałów plastycznych

· Wspieranie wychowania do bezpieczeństwa poprzez formy aktywności artystycznej

Więcej…
 
SPOTKANIE Z RODZICAMI DZIECI, KTÓRZY ROZPOCZYNAJĄ WSPÓŁPRACĘ Z PRZEDSZKOLEM PDF Drukuj Email
piątek, 27 sierpnia 2021 08:17

 
LISTY IMIENNE GRUP PRZEDSZKOLNYCH 2021/2022 PDF Drukuj Email
piątek, 20 sierpnia 2021 00:00

Przedstawiamy listy imienne grup przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022.

PRZEDSZKOLE KORFANTÓW - GRUPA I.pdf

PRZEDSZKOLE KORFANTÓW - GRUPA II.pdf

PRZEDSZKOLE KORFANTÓW - GRUPA III.pdf

PRZEDSZKOLE KORFANTÓW - GRUPA IV.pdf

PRZEDSZKOLE KORFANTÓW - GRUPA V.pdf

PRZEDSZKOLE KORFANTÓW - GRUPA VI.pdf

PRZEDSZKOLE KORFANTÓW - GRUPA VII.pdf

 

 
Pożegnianie grup 0 PDF Drukuj Email
środa, 23 czerwca 2021 00:00

 

Więcej…
 
UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA Z PRZEDSZKOLEM WYCHOWANKÓW ODDZIAŁÓW "ZEROWYCH" PRZEDSZKOLA PDF Drukuj Email
piątek, 18 czerwca 2021 08:58

Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram uroczystości:
Więcej…
 
Czerwiec - grupa „ Zajączki” PDF Drukuj Email
czwartek, 17 czerwca 2021 00:00

 

W tym miesiącu dzieci miały bardzo dużo atrakcji związanych z Dniem Dziecka oraz innymi ważnymi uroczystościami, jak np. Dzień Ojca. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny dla swoich rodziców oraz laurki.

Miały możliwość poznać zagadnienia z takich tematów:

- Przyjaciele z różnych stron świata.

- Domowi ulubieńcy.

- Kim będę, gdy dorosnę.

- Niedługo wakacje.

- Wakacje - bezpieczne

Wszystkie ważne przedsięwzięcia można zobaczyć w Internecie, a my fragment pokazujemy na zdjęciach. Ponieważ kończy się rok szkolny życzymy wszystkim udanych wakacji.

Dzieci z grupy „Zajączki” i panie: Teresa i Ala.

Oto kilka zdjęć:

Opracowała Teresa Kowalska

Więcej…
 
NABÓR DO WAKACYJNEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO - 2021 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 czerwca 2021 05:40

  1. W okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 27 sierpnia 2021 r.), w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie będzie funkcjonował jeden oddział wakacyjny (do 25 osób) w godzinach 6:30-16:00.
  2. Jest to oferta skierowana wyłącznie dla dzieci, których rodzice są aktywni zawodowo.
Więcej…
 
Mamo, tato kochamy Was PDF Drukuj Email
niedziela, 13 czerwca 2021 11:40

Więcej…
 
CZERWONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
wtorek, 08 czerwca 2021 00:00

 

 

 
Olimpiada Przedszkolaków 2021 PDF Drukuj Email
środa, 02 czerwca 2021 00:00

 
Dzień Dziecka 2021 w przedszkolu PDF Drukuj Email
wtorek, 01 czerwca 2021 00:00

 
Biedronki - Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
wtorek, 01 czerwca 2021 00:00

 
Maj - grupa „ Zajączki” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 maja 2021 00:00

 

W tym miesiącu dzieci mimo małej frekwencji przez kolejne dni miały okazję zdobyć wiadomości z następujących tematów:

- Legendy polskie.

- Nasze książki.

- Wiosenna łąka.

- Mama i tata.

Dzieci podczas zajęć poznały tradycje związane z obchodami dnia 1 Maja, dniem Flagi oraz 3-go Maja Dniem Konstytucji co upamiętniły wykonaniem flag. Miały okazję spotkać się z panią Kasią w Czytelni ZSP w Korfantowie. Przygotowały niespodzianki dla mam z okazji ich święta sadząc z panią pomidorki, które wcześniej wysiały do skrzynki razem z innymi nasionkami – zielona hodowla. Dzieci brały udział w Konkursie Wiosenna Łąka, w którym laureatami zostały: Kornelka, Zuzia, Julka i Emilka S. W tym miesiącu odbył się 25 Festiwal Piosenki i Tańca, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje piękne stroje. Grupa również bierze udział w drugiej edycji projektu Dwujęzyczna Opolszczyzna, dzięki któremu ma okazję poznać język angielski. W przedszkolu organizowane są kolorowe dni w ramach których dzieci zachęcane są do jedzenia owoców i warzyw w danym kolorze – Dzień Zielony. Oto kilka zdjęć:

Opracowała Teresa Kowalska

Więcej…
 
Dzień Dziecka 2021 PDF Drukuj Email
sobota, 29 maja 2021 18:22

 

Życzenia Burmistrza Korfantowa z okazji Dnia Dziecka

 

Dorośli składają życzenia dzieciom

 
Motylki zielony dzień i wizyta w bibliotece PDF Drukuj Email
piątek, 28 maja 2021 00:00

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848