PRZEDSZKOLAK RATUJE! PDF Drukuj Email
piątek, 12 stycznia 2018 00:00

12 stycznia 2018 r. w Przedszkolu Misia Uszatka w Korfantowie odbyły się zajęcia w ramach akcji PRZEDSZKOLAK RATUJE! W przedsięwzięcie zaangażował się Opolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Komisariat Policji w Korfantowie.

Spotkanie miało na celu utrwalenie wiedzy i umiejętności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Pan Policjant opowiedział przedszkolakom jak zachować się w przypadku kontaktu z obcą osobą oraz wyjaśnił jak bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym. Wychowankowie przedszkola zapoznali się z numerami telefonów ratunkowych, z komunikatami jakich powinny używać podczas wzywania karetki czy policji, nauczyli się jak tamować krwawienie z nosa oraz w jaki sposób opatrywać rany. Pracownicy Opolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR (na czele z Panią wicedyrektor Jadwigą Misiurą), wraz z ratownikami, uczyli dzieci jak zachować się w przypadku zagrożenia ludzkiego życia, zapraszając do wykonywania czynności ratowniczych na fantomach. Dzieci były nagradzane upominkami oraz naklejkami „Mały ratownik” ufundowanymi przez ARiMR.

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848