"JESTEM WYJĄTKOWY JAK KAŻDY!" - PODSUMOWANIE PROJEKTU PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 maja 2023 06:09

„Jestem wyjątkowy jak każdy!” – pod tym hasłem upłynął miesiąc kwiecień w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie. Kilka prostych słów a potrafi wnieść wiele do życia każdego członka społeczności przedszkolnej. Pomimo różnic w naszym wyglądzie, sposobie bycia czy temperamencie, każdy z nas jest wyjątkowy i ważny. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach i ćwiczeniach. Miały okazje zatrzymać się na chwilkę i uważnie przyjrzeć się sobie, i swoim kolegom.

Czasem okazywało się, że najlepsza koleżanka czy kolega jest całkiem inny ode mnie, boi się innych rzeczy, lubi inne potrawy czy kolory, ale pomimo tych różnic, jest moim najlepszym przyjacielem. Zabawy sensoryczne pozwoliły odkryć różnorodność faktur a „magiczne okulary” czy rękawice często płatały różne figle. Proste na pozór czynności stały się nie lada wyzwaniem, z którym nasze dzielne przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Historia Jasia i niebieskiego motyla była świetną bazą do podzielenia się z innymi swoimi lękami i sposobami radzenia sobie z nimi. Zakończeniem cyklu zajęć był Niebieski Spacer ulicami Korfantowa.

Realizatorki projektu: Katarzyna Ołota, Dominika Deszczka, Dorota Wilk

 

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848