WIZYTA STRAŻAKÓW PDF Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2023 00:00

11 maja 2023 r. wychowankowie Przedszkola Misia Uszatka w Korfantowie gościli strażaków z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Niezwykli goście pędzili do nas na sygnale co wzbudziło w dzieciach ogromne zainteresowanie i ekscytację. Pożarnicy zapoznali dzieci z ich pracą oraz opowiedzieli wiele ciekawostek związanych z ich zawodem. Dzieci dowiedziały się kiedy można wezwać straż pożarną. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, którym strażacy dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak nasi goście i użyć węża strażackiego celując do celu. Dzieci z grup Sówki, Żabki i Motylki odwiedziły także remizę i zobaczyć gdzie strażacy przygotowują się do akcji ratunkowych. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.

Patrycja Bąba - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 


 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848