NASZA MAŁA FILHARMONIA - SKRZYPCE PDF Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2023 00:00

,,JAK TO SIĘ DZIEJE, ŻE MUZYKA MOŻE BEZ SŁÓW WYWOŁAĆ NASZ ŚMIECH, NASZE LĘKI, NASZE NAJWYŻSZE ASPIRACJE”. Jane Swan


11 maja 2023 r. dzieci z grupy MOTYLKI, ŻABKI, SÓWKI Przedszkola Misia Uszatka w Korfantowie odwiedził instruktor z Domu Kultury - pan Łukasz. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego pn. 'NASZA MAŁA FILHARMONIA". Gość opowiedział dzieciom o budowie skrzypiec, sposobie gry na tym instrumencie. Odpowiadał na wszystkie pytania oraz zaprezentował możliwości instrumentu. Dzieci odgadywały tytuły zagranych piosenek. Spotkanie było bardzo interesujące. Mamy nadzieję, że w przyszłości dzieci będą próbowały rozszerzyć swoją ciekawość gry na poznanych instrumentach.

Wielkie podziękowania dla pani Dyrektor Domu Kultury w Korfantowie, za pomoc w organizacji tego spotkania oraz dla pana Łukasza za ciekawą prezentację.

Iwona Filipek, Irena Bentkowska – organizatorki spotkania

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848