NASZA MAŁA FILHARMONIA - flet poprzeczny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2023 07:57

 

W Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie, w miesiącu maju nadal rozbrzmiewała muzyka. Motylki, Żabki, Sówki wysłuchały pięknego śpiewu pani Natalki. Nauczyły się wspólnej piosenki, wykonały ćwiczenia rozśpiewujące, zwracając szczególną uwagę na ćwiczenia oddechowo – głosowe. Pani Natalka zaprezentowała utwory z zakresu repertuaru rozrywkowego oraz klasycznego. Dzieci wysłuchały brzmienia najwyższego głosu kobiecego – sopranu.W następnym tygodniu nasza FILHARMONIA ponownie została otwarta. Na scenie wystąpiła Julia Ołota, która przybliżyła dzieciom brzmienie gitary klasycznej i akustycznej. Jednak głównym bohaterem tego dnia był flet poprzeczny. Dzieci zapoznały się wyglądem, brzmieniem. Zadawały dużo pytań. Ciekawym punktem spotkania, było odgadywanie tytułów piosenek, które zagrane były na flecie poprzecznym. Było wspólne śpiewanie. Dzieciom bardzo się podobało.Mamy nadzieję, że muzyka na stałe zagości u dzieci. Wiadomo, że rozwija ona wyobraźnię. Dzieci słuchając  muzyki znacznie szybciej się uczą, a zdobywanie wiedzy nie stanowi dla nich problemu.Tego życzymy wszystkim naszym przedszkolakom!

Iwona Filipek, Irena Bentkowska, Katarzyna Ołota – nauczycielki w przedszkolu

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848