MAŁA FILHARMONIA SEZON DRUGI PDF Drukuj Email
środa, 18 października 2023 00:00

W ramach współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Korfantowie zostało zorganizowane spotkanie edukacyjne pt. „Mała Filharmonia”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci 5-6 letnie z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie. Instruktor pan Tomasz zaprezentował dzieciom perkusję akustyczną oraz zespół pojedynczych instrumentów perkusyjnych, bębnów i sprzętu tworzącego zestaw perkusyjny. Drugi z muzyków pan Łukasz przedstawił dzieciom ukulele, gitarę i puzon oraz zaprezentował sposób gry na tych instrumentach. Dzieci miały sposobność aktywnego udziału w zabawach muzycznych i rozwiązywania zagadek związanych z granymi melodiami. Był to czas spędzony w miłej atmosferze. Dziękujemy pani dyrektor i instruktorom Domu Kultury w Korfantowie za pomoc w organizacji tego spotkania i interesującą oprawę muzyczną.

Anna Mariowska, Katarzyna Ołota, Teresa Kowalska – organizatorki spotkania

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848