DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA – SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ W GRUPIE „WIEWIÓREK”, „ZAJĄCZKÓW” I „BIEDRONEK” PDF Drukuj Email
czwartek, 09 listopada 2023 00:00

9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Zdrowego Śniadania”. W ramach posiłku dzieci z grup starszych miały sposobność komponowania kanapek z wykorzystaniem zdrowych warzyw i nabiału. Takie śniadanie daje dobry start na cały dzień, tak aby dzieci nabrały dużo energii i siły. W tym dniu każdą z grup przedszkolnych odwiedziła pani pielęgniarka. W ramach ciekawej zabawy dzieci dowiedziały się jakie posiłki należy spożywać, aby dostarczać organizmowi zdrowe witaminy. Dzieci również miały sposobność tworzenia piramidy zdrowia. Celem tego wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia, dobrych nawyków żywieniowych, higieny wśród dzieci i spożywania regularnych posiłków.


Anna Mariowska, Katarzyna Ołota – nauczycielki przedszkola

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848