SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO „PRZEDSZKOLAK RATUJE” W GRUPIE „WIEWIÓREK” I „ZAJĄCZKÓW” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 lutego 2024 00:00

W ramach projektu pt.: „PRZEDSZKOLAK RATUJE” pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego odbyło się spotkanie z panią policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Nysie oraz z panią bibliotekarką z Biblioteki Pedagogicznej.
Dzieci zostały zapoznane z sytuacjami zagrażającymi zdrowiu i życiu. Następnie wysłuchały opowiadania pt.: „Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy”. Następnie pani policjantka na fantomie zademonstrowała sposób udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły również same w sposób praktyczny udzielać pomocy z wykorzystaniem swoich maskotek. W sytuacji kryzysowej ważne jest, aby dziecko znało numer alarmowy 112, potrafiło przeprowadzić prawidłową rozmowę z dyspozytorem pogotowia lub wezwać osobę dorosłą z najbliższego otoczenia dziecka. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale – „Przedszkolak ratuje” oraz odblaskowe worki.


Nauczycielki przedszkola – Anna Mariowska, Teresa Kowalska

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848