I NIEBIESKIE IGRZYSKA W PRZEDSZKOLU W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
wtorek, 09 kwietnia 2024 00:00

Dnia 9 kwietnia 2024 roku w Przedszkolu im. Misia Uszatka odbyły się I Niebieskie Igrzyska, których celem było pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szanse osiągnąć sukces. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Panią Barbarę Bieganowską-Zając lekkoatletka startująca w konkurencjach biegowych, czterokrotna mistrzyni paraolimpijska z Sydney, Londynu, Rio de Janerio i Tokio, wielokrotna mistrzyni świata i Europy oraz Burmistrza Korfantowa Janusza Wójcika. Podczas uroczystego otwarcia części sportowej swoją obecnością zaszczycili nas również: Pan Mariusz Żabiński- trener olimpijski, Pani Ewa Szczepańska-Kręcidło - dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie; Pani Katarzyna Rojek - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Korfantowie, Joanna Szkudlarska - skarbnik gminy, Pan Marek Misztal - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie oraz Pani Joanna Fudali - wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie.

 

 

 

Rozpoczęciem wydarzenia było uroczyste wprowadzenie ognia olimpijskiego i flagi przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie. Następnie odśpiewano hymn Przedszkola Misia Uszatka. Po przemówieniach szanownych gości Barbara Bieganowska-Zając przeprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich obecnych. Pani Barbara przywiozła ze sobą swoje medale olimpijskie, które dzieci mogły pooglądać przymierzyć, a dzięki swojej odwadze i otwartości zadać kilka pytań naszej olimpijce. Grupy przedszkolne zostały podzielone na trzy zespoły, które z wychowawcami i opiekunami wydarzenia udały się na przygotowane stacje z zadaniami. Ćwiczenia, w których dzieci aktywnie uczestniczyły byłe dostosowane do możliwości danej grupy wiekowej. Ponad to rozwijały: aparat artykulacyjny, motorykę dużą i małą, współpracę z rówieśnikami. Zakończeniem wydarzenia było uroczyste wręczenie dyplomów dla każdej z grup przedszkolnych.

Koordynatorki projektu: Katarzyna Ołota, Monika Ryś, Dominika Deszczka


 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848