Z życia szkoły 2018-19
DO ZOBACZENIA, DO JUTRA! PDF Drukuj Email
wtorek, 28 czerwca 2022 17:22

 
UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 PRZEZ UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH PDF Drukuj Email
piątek, 24 czerwca 2022 00:00

 


 

24 czerwca 2022 r. uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie pożegnali rok szkolny 2021/2022. Na uroczystość przybyli rodzice dzieci, członkowie grona pedagogicznego, pracownicy zespołu oraz goście spotkania: Janusz Wójcik – Burmistrz Korfantowa, a także przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły – Edyta Tomala i Monika Ryś. Gospodyniami wydarzenia były Panie Wychowawczynie: Anna Tlałka, Małgorzata Kruczkiewicz, Jadwiga Fudalej oraz Beata Swaciak-Sroka. Po rozdaniu świadectw promocyjnych dzieci zakrzyknęły głośne HURA i udały się na zasłużone wakacje. Do zobaczenia we wrześniu.

 

Więcej…
 
POŻEGNANIE ZE SZKOŁĄ UCZNIÓW KLAS TRZECICH PDF Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2022 00:00

 

W czwartek, 23 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 przez uczniów klas trzech. Dla społeczności szkolnej wydarzenie to miało szczególne znaczenie, ponieważ trzecioklasiści są jednocześnie absolwentami korfantowskiej podstawówki. Po krótkim programie artystycznym dziewczęta i chłopcy, w towarzystwie rodziców odebrali od swoich wychowawczyń - Krystyny Krzywickiej i Małgorzaty Marcinkiewicz oraz od dyrektora – Marka Misztala świadectwa promocyjne. Galę uświetnił swoją obecnością wiceburmistrz Korfantowa - Jarosław Szewczyk. Obecni byli także licznie zgromadzeni członkowie rady pedagogicznej oraz pracownicy zespołu szkolno-przedszkolnego. Radę Rodziców Szkoły reprezentowały - Edyta Tomala i Monika Ryś. Motto szkoły: MYŚLI, SERCA, CZYNY – OJCZYŹNIE, na zawsze będzie towarzyszyło uczniom klas trzecich na dalszej drodze życia.

Więcej…
 
IX PODWIECZOREK MISTRZÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. WOJSKA POLSKIEGO W KORFANTOWIE - 2022 PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2022 05:40

21 czerwca 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbył się IX Podwieczorek Mistrzów - uroczystość podsumowująca osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie w konkursach, festiwalach i zawodach sportowych. Warto przypomnieć, że w uznaniu działań na rzecz wspierania zainteresowań uczniów, korfantowska placówka otrzymała tytuły Szkoły Odkrywców Talentów oraz Naukowej Szkoły Ignacego. Do udziału w gali zaproszono 25 uczniów. Kwalifikację uzyskali ci, którzy w zawodach sportowych na szczeblu gminy zdobyli pierwsze miejsce lub na zawodach sportowych na szczeblu wyższym niż gminny uzyskali znaczące wyróżnienie oraz w konkursach przedmiotowych i tematycznych na szczeblu gminy zdobyli jedno z trzech pierwszych miejsc, bądź też na szczeblu wyższym jedno z trzech pierwszych miejsc lub znaczące wyróżnienie. W podziękowaniu za godne reprezentowanie szkoły uczniowie wraz z rodzicami odebrali okazjonalne statuetki i dyplomy. W dążeniu do sukcesu uczniów wspierały Panie Nauczycielki: Anna Tlałka, Małgorzata Kruczkiewicz, Jadwiga Fudalej, Małgorzata Marcinkiewicz, Krystyna Krzywicka i Katarzyna Suchodolska, które również otrzymały stosowane podziękowania. W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja zespołu w osobach: Marka Misztala, Elżbiety Rauch i Joanny Fudalej oraz, jako gość specjalny, Jolanta Grzegorzewicz - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Korfantowie, reprezentująca Burmistrza Korfantowa Janusza Wójcika.

Oto lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w gali:

Więcej…
 
XII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS III PDF Drukuj Email
piątek, 10 czerwca 2022 00:00

10 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się XII Gminny Konkurs Matematyczny Klas III.  W konkursie udział wzięło 13 trzecioklasistów ze szkół podstawowych  naszej gminy. Uczniowie zmierzyli się z 15 zadaniami matematycznymi o dość dużym stopniu trudności. Wyniki są następujące:
I m.  – Ewelina Kalicun (SP Korfantów)
I m. – Jan Mirecki (SP Korfantów)
I m. – Antoni Zaleski (SP Korfantów)
II m. – Zofia Regulska (NSP Przechód)
II m. – Mateusz Konefał (SP Korfantów)
III m. – Maria Siedlok (SP Korfantów)
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy godnie reprezentowali swoje szkoły.
Krystyna Krzywicka i Małgorzata Marcinkiewicz – koordynatorki konkursu

 

Więcej…
 
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „ORTOGRAFIK” – czyli zmagania w dziedzinie pisania PDF Drukuj Email
piątek, 03 czerwca 2022 00:00

Dnia 3 czerwca 2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny - ,,ORTOGRAFIK”, na którym pojawili się najlepsi uczniowie klas III z ZSP w Ścinawie Małej oraz ZSP z Korfantowa. Uczestników uroczyście powitała dyrekcja szkoły Marek Misztal, Elżbieta Rauch oraz Joanna Fudali, życząc uczniom owocnej pracy i osiągnięcia jak najlepszych wyników. Uczniowie mieli do wykonania, czternaście zadań wymagających znajomości reguł ortograficznych. Po 45 minutach zmagań zakończyli rywalizację i udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez panie kucharki z naszej szkoły. Na ogłoszenie wyników przybyła Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Jolanta Grzegorzewicz.

Więcej…
 
Wycieczka klasy 1 a do Lipna PDF Drukuj Email
piątek, 03 czerwca 2022 00:00

3.06. 2022 r. klasa I a odbyła wycieczkę do Parku Dendrologicznego w Lipnie. Spacer wśród drzew i krzewów wraz z przewodnikiem-leśnikiem wzbogacił naszą wiedzę przyrodniczą, a także przyniósł wiele radości. Mogliśmy zobaczyć drzewa stanowiące pomniki przyrody oraz zjeść kiełbaskę z ogniska, na koniec wycieczki czekały nas pyszne lody.
Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Tułowice.

Monika Ryś, Anna Tlałka

Więcej…
 
SUKCES W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM!!! PDF Drukuj Email
środa, 01 czerwca 2022 00:00

 


Uczennice klasy III b zostały laureatkami X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Wesołego Alleluja”.


Laura Wojciechowska zdobyła nagrodę w kategorii kl. I-III
( przyznano 5 równorzędnych nagród), a Ewelina Kalicun została wyróżniona w tej samej kategorii.

Na konkurs napłynęły kartki z różnych stron Polski i świata. W konkursie udział wzięły 1394 prace z 212 placówek oświatowych i kulturalnych. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej.

26 kwietnia 2022 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, a wczoraj, w Dniu Dziecka, nagrody i dyplomy dotarły do naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Prace powstały na zajęciach kółka plastycznego.

Krystyna Krzywicka

 

Więcej…
 
Dzień Dziecka w szkole podstawowej PDF Drukuj Email
środa, 01 czerwca 2022 00:00

1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najwspanialszych dni w roku – Dzień Dziecka. Z tej okazji nasz zaprzyjaźniony kolega, pan Grzegorz Żabiński, przygotował nam wiele sportowych atrakcji. Uczniowie rywalizowali ze sobą ale w formie sportowej zabawy. Uczestniczyli w konkurencjach tj.: zbieranie i rozkładanie pachołków, zanoszenie stożka na tyczkę, rzut na odległość fortexem (mini rakietą), rzut piłki do kosza, bieg z przeskokiem przez płotki, bieg z przechodzeniem pod płotkiem, przeciąganie liny pomiędzy zespołami klasowymi np. 1a vs 1b, przetransportowanie osób z jednej strony na drugą za pomocą koła koordynacyjnego i liny oraz wielu innych.

Każda klasa została nagrodzona dyplomem oraz upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej. Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi za pomoc i wspólną zabawę J

Więcej…
 
XVI Gminny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
środa, 25 maja 2022 00:00

25 maja 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyła się XVI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III pod patronatem Burmistrza Korfantowa, Pana Janusza Wójcika.
Hasłem tegorocznego konkursu była miłość i przyjaźń w literaturze dziecięcej. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 38 uczniów z terenu Gminy Korfantów.
Jury w składzie: Przewodniczący: Pan Edmund Borzemski, Członkowie: Pani Ewa Maj-Szczygielska, Pani Beata Znojek oraz Pani Stanisława Borzemska postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach:

 

Więcej…
 
KONSULTACJE Z RODIZCAMI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAW PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 maja 2022 05:27

 
Zdrowie i zachowania zdrowotne uczniów podczas epidemii PDF Drukuj Email
czwartek, 19 maja 2022 07:43

Zdrowie i zachowania zdrowotne uczniów podczas epidemii - PREZENTACJA

 
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Dla Ciebie Polsko!” PDF Drukuj Email
środa, 11 maja 2022 08:54

 

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„Dla Ciebie Polsko!”

 

w roku szkolnym 2021/2022

 

Więcej…
 
Konkurs plastyczny "Od rycerza do żołnierza" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2022 06:15

Więcej…
 
III GMINNY KONKURS CZYTELNICZY W ŚCINAWIE MAŁEJ PDF Drukuj Email
piątek, 06 maja 2022 00:00

Dnia 6 maja 2022 roku odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego pn. „Przeczytałem już tę książkę”. Jego organizatorem i gospodarzem, jak co roku był Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ścinawie Małej. W czytelniczych potyczkach wzięli udział uczniowie z placówek edukacyjnych: Przechodu, Ścinawy Małej i Korfantowa. Naszą szkołę reprezentowało czterech przedstawicieli wyłonionych z klas drugich i trzecich.

Po rozwiązaniu testów ze znajomości lektur szkolnych oraz po krótkiej przerwie, która upłynęła uczestnikom na smacznym poczęstunku, ogłoszono wyniki konkursu. Wśród zwycięzców na podium stanęli:

Więcej…
 
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO! PDF Drukuj Email
czwartek, 28 kwietnia 2022 11:07

 
XVI GMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS I-III SP PDF Drukuj Email
środa, 27 kwietnia 2022 12:52

 

Zapraszamy uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Korfantów do udziału w XVI Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: "Przyjaźń i miłość w literaturze dziecięcej". Prosimy o zgłoszenie udziału dzieci do dnia 10 maja 2022 r. Poniżej regulamin konkursu wraz z formatkami karty zgłoszeniowej.

 

REGULAMIN

 
Spotkanie z poetką i malarką PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 kwietnia 2022 00:00

18 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z poetką i malarką z Nysy, Panią Małgorzatą Bobak Końcową. Uczniowie poznali twórczość Pani Małgosi, która zaprezentowała im swoje tomiki poetyckie oraz obejrzeli prezentację przedstawiającą obrazy artystki. Malarka w swoich zbiorach ma liczne ilustracje skierowane do młodego odbiorcy. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciu.
Pani Małgosia otrzymała od nas prace plastyczne z wizerunkiem własnej osoby. Mamy nadzieję, że wśród nas znajdują się przyszli artyści. Spotkanie odbyło się we współpracy z Biblioteką Szkolną.

Anna Tlałka

Więcej…
 
WESOŁEGO ALLELUJA! PDF Drukuj Email
czwartek, 14 kwietnia 2022 07:52

 
WYCIECZKA KLAS IA i IB DO OPOLA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2022 00:00

 

11 kwietnia uczniowie klas Ia i Ib udali się na wyprawę do stolicy naszego województwa. Głównym punktem wycieczki było obejrzenie przedstawienia pt. „Psia kość. Musical o zwierzęcej miłości” w Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu.

Po spektaklu uczniowie spacerowali po Opolskiej Starówce. Zwiedzili Skwer Artystów na Wzgórzu Uniwersyteckim oraz Opolski Rynek. Obejrzeli Pomnik Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego - zwanego Opolską Nike oraz fasadę budynku Filharmonii Opolskiej. Spacerowym krokiem przemierzyli ulicę Krakowską i dotarli do Głównego Dworca Kolejowego, podziwiając jego zabytkowy gmach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Małgorzata Kruczkiewicz - wych. kl. I b

Więcej…
 
WYNIKI REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA ORAZ KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2022/2023 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 kwietnia 2022 10:17

W terminie podstawowym postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie zgłoszono łącznie 152 dzieci (100 – kontynuacja, 52 – nowe zgłoszenia). Wszystkie zgłoszenia spełniły wymogi formalno-prawne postępowania rekrutacyjnego. Wszystkie kandydatury zostały zakwalifikowane. Z dniem 1 września 2022 r. do przedszkola zostało przyjętych 148 kandydatów, 4 kandydatów nie zostało przyjętych.

Do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie zgłoszono łącznie 40 dzieci. Wszystkie zgłoszenia spełniły wymogi formalno-prawne postępowania rekrutacyjnego. Wszystkie kandydatury zostały zakwalifikowane. Z dniem 1 września 2022 r. do klasy pierwszej szkoły podstawowej zostało przyjętych 40 kandydatów.

 

Poniżej publikujemy listy dzieci przyjętych do przedszkola oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej:

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848