SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI 1 BRZESKIEGO PUŁKU SAPERÓW PDF Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2023 12:44

11 maja 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie spotkali się z żołnierzami 1 Brzeskiego Pułku Saperów - st. kapralem Wojciechem Stankiewiczem, plutonowym Mariuszem Nowakiem, kapralem Wojciechem Maciochą i st. szeregowym Patrykiem Krawczykiem.

Żołnierze zapoznali uczniów ze specyfiką pracy saperów, zaprezentowali sprzęt wojskowy używany podczas zabezpieczenia podczas podejmowanych akcji oraz omówili zasady postępowania w przypadku znalezienia niewypałów lub niebezpiecznych przedmiotów. Dodatkowo żołnierze wyjaśnili jak należy powiadamiać odpowiednie służby po znalezieniu takich przedmiotów, jak je zabezpieczyć do chwili przybycia Policji lub Patrolu Rozminowania. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Dni Patrona Szkoły.Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dziewcząt i chłopców. Tym bardziej, że dla wielu dzieci było to pierwsze w życiu spotkanie z żołnierzami Wojska Polskiego.

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848