|
WIWAT KONSTYTUCJA 3 MAJA! |
|
|
|
|
środa, 29 kwietnia 2026 09:26 |
|

|
|
XI DNI PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. WOJSKA POLSKIEGO W KORFANTOWIE 2026 |
|
|
|
|
wtorek, 28 kwietnia 2026 10:08 |
|

|
|
OD RYCERZA DO ŻOŁNIERZA XXI KONKURS PLASTYCZNY |
|
|
|
|
wtorek, 28 kwietnia 2026 07:42 |
|

|
|
ZAPRASZAMY NA PRZEDSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI I TAŃCA |
|
|
|
|
poniedziałek, 27 kwietnia 2026 11:17 |
|

|
|
RKONKURS RECYTATORSKI „Dla Ciebie Polsko” |
|
|
|
|
KWIECIEŃ Z KSIĄŻKĄ W KLASIE II A |
|
|
|
|
niedziela, 26 kwietnia 2026 12:28 |
|
Kwiecień w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie upływa pod znakiem wielkiego święta literatury. Uczniowie klasy IIA udowadniają, że czytanie to nie tylko szkolny obowiązek, ale przede wszystkim fascynująca przygoda, która uczy empatii i budowania relacji.
Oprócz rzetelnej pracy z lekturami szkolnymi oraz aktywnego udziału w ogólnopolskim projekcie „Czytamy Muminki”, drugoklasiści zgłębiają twórczość Pana Tomasza Jastruna. Pisane przez niego pouczające i zabawne historie o rówieśnikach stały się dla dzieci inspiracją do wielu ważnych zajęć. Opowiadania te stanowią doskonały punkt wyjścia do klasowych dyskusji na temat właściwego zachowania oraz konstruktywnych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzięki tej literaturze uczniowie nie tylko rozwijają swoją pasję do czytania, ale także uczą się empatii i budowania relacji rówieśniczych.
Anna Tlałka - wych. klasy IIA |
|
DZIECI Z GRUPY ŻABKI I ZAJĄCZKI NA ZAJĘCIACH W KLASIE III B W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO PT. ,,ZACZYTANA PRZERWA” |
|
|
|
|
niedziela, 26 kwietnia 2026 12:24 |
|
Co się dzieje, gdy przedszkolny świat spotka się ze szkolną ławą? Dzieje się magia! 23 kwietnia 2026 roku nasze przedszkolaki z grup „Żabki” oraz „Zajączki” wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu, które udowodniło, że książki mają moc łączenia pokoleń. W ramach programu „ZIELONE ŚWIATŁO – bezpieczne przejście”, maluchy z Przedszkola Misia Uszatka odwiedziły Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Korfantowie. Czekała tam na nich niespodzianka przygotowana przez starszych kolegów z klasy III B pod hasłem „Zaczarowana Przerwa”. Głównym celem tej inicjatywy jest pokazanie, że czas między lekcjami wcale nie musi być nudny! Dzięki pomysłowości uczniów i wsparciu pani Agnieszki Pałamarz, szkolny korytarz zamienił się w krainę wyobraźni.
|
|
Więcej…
|
|
OBCHODY DNIA ZIEMI W KLASIE IA |
|
|
|
|
piątek, 24 kwietnia 2026 00:00 |
|
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 1A Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie udowodnili, że dbanie o naszą planetę to nie tylko wielkie hasła, ale przede wszystkim konkretne działania. Przez cały tydzień pierwszoklasiści zmieniali swoją salę w centrum ekologicznej wiedzy i praktyki. Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w działaniach praktycznych. Założyły własną hodowlę fasoli, zasadziły cebulę oraz posiały nasiona ucząc się tym samym odpowiedzialności i troski o rośliny. Uczniowie przygotowali również plakaty pod hasłem „Woda – nasz skarb” oraz wykonali prace plastyczne pt. „Planeta Ziemia”, które podkreślały znaczenie ochrony środowiska. Podsumowaniem tygodnia było wspólne sprzątanie okolicy szkoły, dzięki któremu uczniowie mogli w praktyce zadbać o najbliższe otoczenie i przekonać się, jak ważne są codzienne działania na rzecz naszej planety.
Katarzyna Duś-Walczak - wych. klasy IA
|
|
Więcej…
|
|
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI W NASZEJ SZKOLE - SPOTKANIE PEŁNE MAGII I WYOBRAŹNI |
|
|
|
|
czwartek, 23 kwietnia 2026 00:00 |
|
23 kwietnia 2026 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – wyjątkowe święto, które przypomina, jak wielką wartość mają książki w naszym życiu. To doskonała okazja, by rozwijać zainteresowania czytelnicze, pobudzać wyobraźnię i budować wrażliwość na słowo pisane już od najmłodszych lat. Z tej okazji uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą przygotowali wyjątkowe spotkanie dla młodszych kolegów i koleżanek z oddziałów zerowych – grup „Żabki” i „Zajączki”, którzy przybyli wraz ze swoimi paniami na zajęcia czytelnicze połączone z elementami plastycznymi. Wydarzenie było częścią działań profilaktycznych realizowanych w ramach programu „Zielone światło dla przedszkolaka”.
|
|
Więcej…
|
|
22 kwietnia – świętujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi! |
|
|
|
|
środa, 22 kwietnia 2026 17:16 |
|
Dziś, 22 kwietnia, uczniowie naszej szkoły postanowili zrobić coś wyjątkowego dla naszej planety, ponieważ obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. A jak najlepiej uczcić ten dzień? Oczywiście – działając! Uczniowie klasy II B oraz III B wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wielkie sprzątanie terenu wokół szkoły. Pogoda dopisała, humory również – a rękawice i worki szybko się zapełniały. Nikt nie spodziewał się, że wśród trawy i krzewów można znaleźć aż tyle „skarbów”! Plastikowe butelki, papierki, a nawet rzeczy, których pochodzenie pozostanie chyba tajemnicą… Na szczęście wszystko trafiło tam, gdzie jego miejsce – do odpowiednich worków. Po zakończonej akcji przyszedł czas na kolejne ekologiczne wyzwania. Klasa II B zamieniła się w prawdziwe laboratorium! Uczniowie przeprowadzili eksperyment pokazujący, w jaki sposób można oczyszczać wodę. Z wykorzystaniem butelki, filtra do kawy, piasku, waty oraz kamyków stworzyli własny filtr i mogli obserwować cały proces filtracji. To była nie tylko świetna zabawa, ale także cenna lekcja o tym, jak ważna jest czysta woda i jak można o nią dbać. Klasa III B natomiast wykazała się ogromną kreatywnością, tworząc przepiękne prace plastyczne z okazji Dnia Ziemi. Kolorowe plakaty i ilustracje zdobią teraz korytarz naszej szkoły, upiększając gazetkę i przypominając wszystkim, jak ważna jest troska o środowisko. To był dzień pełen uśmiechu, współpracy i ekologicznej świadomości. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach śmieci będzie coraz mniej, a nasza planeta coraz bardziej uśmiechnięta – tak jak nasi uczniowie dzisiaj! Bo przecież o Ziemię warto dbać nie tylko od święta, ale każdego dnia!
Opracowały nauczycielki Patrycja Bąba i Agnieszka Pałamarz.
|
|
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM! |
|
|
|
|
środa, 22 kwietnia 2026 08:26 |
|

|
|
VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY W ŚCINAWIE MAŁEJ |
|
|
|
|
środa, 22 kwietnia 2026 06:03 |
|
Kwiecień w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie upływa pod znakiem wielkiego święta literatury. Po sukcesach w gminie, nasze młode miłośniczki książek sięgnęły po najwyższe trofea w konkursie międzyszkolnym. To był prawdziwy popis talentu i pasji!
Jeszcze nie opadły emocje po udanych prezentacjach w VII Gminnym Konkursie Pięknego Czytania, a nasi uczniowie już dostarczyli nam kolejnych powodów do dumy. Tym razem reprezentacja szkoły wzięła udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym, którego gospodarzem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie Małej.
|
|
Więcej…
|
|
GMINNY KONKURS KROSZONKARSKI I PALM WIELKANOCNYCH |
|
|
|
|
piątek, 17 kwietnia 2026 00:00 |
|
Tradycyjne kroszonki i barwne palmy opanowały Korfantów! Z radością informujemy o wielkim sukcesie wychowanków i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, którzy wzięli udział w tegorocznym Gminnym Konkursie Kroszonkarskim i Palm Wielkanocnych.
|
|
Więcej…
|
|
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA 2026 - ELIMINACJE GMINNE |
|
|
|
|
czwartek, 16 kwietnia 2026 00:00 |
|
Dnia 16 kwietnia 2026 roku w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Korfantowie odbyła się VII edycja Konkursu Pięknego Czytania. Z radością informujemy, że w ośmioosobowej drużynie, która godnie reprezentowała naszą placówkę znalazła się czwórka laureatów:
W kategorii młodszej : drugoklasistka - Liliana Walczak zajęła miejsce 1 pierwszoklasista - Oskar Sosulski zdobył miejsce 3
W kategorii starszej: trzecioklasistka - Oliwia Chmurzewska zajęła miejsce 1 trzecioklasistka - Maya Leahy zdobyła miejsce 2
Ponadto laureatki miejsc pierwszych: Liliana Walczak i Oliwia Chmurzewska uhonorowane zostały zaszczytnym tytułem Mistrza Pięknego Czytania. Zgodnie z Regulaminem konkursu trójka naszych uczennic, tj. : Liliana Walczak, Oliwia Chmurzewska i Maya Leahy reprezentować będzie Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Korfantowie na szczeblu powiatowym.
Gratulujemy dziewczętom wysokich lokat, zaś całej ośmioosobowej drużynie dziękujemy i życzymy dalszego szlifowania talentów w sztuce pięknego czytania.
|
|
Więcej…
|
|
III MIĘDZYGMINNE NIEBIESKIE IGRZYSKA |
|
|
|
|
wtorek, 14 kwietnia 2026 00:00 |
|

|
|
Sukces uczennic klasy 3b w konkursie plastycznym |
|
|
|
|
czwartek, 09 kwietnia 2026 06:11 |
|
Uczennice klasy 3b, pod kierunkiem wychowawcy, wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym poświęconym niezwykłemu światu teatru lalek. W marcu ogłoszono wyniki konkursu. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły – Marcelina Dębicka oraz Liwia Łożańska. Dziś do szkoły dotarła oficjalna informacja wraz z dyplomami i nagrodami dla laureatek. Konkurs zgromadził 398 prac z całej Polski, z których 170 zostało zaprezentowanych na wystawie. Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, wyobraźnią oraz wrażliwością artystyczną, tworząc wyjątkowe lalki teatralne, które mogłyby z powodzeniem wystąpić na prawdziwej scenie. Serdecznie gratulujemy Marcelinie i Liwii oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i piękne reprezentowanie naszej szkoły.
Opracowała: mgr Agnieszka Pałamarz
|
|
Więcej…
|
|
Ogólnopolski konkurs matematyczny "FENEK" |
|
|
|
|
czwartek, 09 kwietnia 2026 00:00 |
9 kwietnia 2026 roku uczniowie klas I–III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Fenek”. Na początku przedstawiono regulamin konkursu, a pani wicedyrektor Joanna Fudali życzyła uczniom powodzenia, wiary we własne możliwości, spokoju oraz satysfakcji z rozwiązywania zadań. Konkurs był skierowany do uczniów klas I–IV szkoły podstawowej. Testy obejmowały trzy poziomy trudności, dzięki czemu każde dziecko mogło spróbować swoich sił oraz stopniowo rozwijać swoje umiejętności. Głównym celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale przede wszystkim motywowanie uczniów do dalszego rozwoju oraz rozbudzanie zainteresowania matematyką. Zadania konkursowe rozwijały logiczne myślenie, pobudzały ciekawość oraz zachęcały dzieci do samodzielnego poszukiwania rozwiązań. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i z niecierpliwością czekamy na wyniki!
Organizatorem konkursu była Agnieszka Pałamarz
|
|
Więcej…
|
|
WYNIKI REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ |
|
|
|
|
środa, 08 kwietnia 2026 10:30 |
|

Informujemy, że w terminie podstawowym postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie zgłoszono łącznie 31 uczniów. Wszystkie zgłoszenia spełniły wymogi formalno-prawne postępowania rekrutacyjnego. Wszystkie kandydatury zostały zakwalifikowane. Z dniem 1 września 2026 r. do klasy pierwszej zostało przyjętych 31 uczniów.
SP KORFANTÓW - REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ 2026-2027.pdf
|
|
WYNIKI REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA 2026/2027 |
|
|
|
|
środa, 08 kwietnia 2026 09:50 |
|

Informujemy, że w terminie podstawowym postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie zgłoszono łącznie 127 dzieci (97 – kontynuacja, 30 – nowe zgłoszenia). Wszystkie zgłoszenia spełniły wymogi formalno-prawne postępowania rekrutacyjnego. Wszystkie kandydatury zostały zakwalifikowane. Z dniem 1 września 2026 r. do przedszkola zostało przyjętych 124 kandydatów, 3 kandydatów nie zostało przyjętych.
PRZEDSZKOLE IM. MISIA USZATKA W KORFANTOWIE - WYNIKI REKRUTACJI 2026-2027.pdf |
|
ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 2026 |
|
|
|
|
środa, 01 kwietnia 2026 13:48 |
|

|
|
W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne |
|
|
|
|
środa, 01 kwietnia 2026 00:00 |
Uczniowie klasy II A intensywnie przygotowywali się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Podczas zajęć plastyczno-technicznych powstały liczne, barwne ozdoby, które ozdobiły naszą salę. Dzieci nie tylko rozwijały swoje talenty manualne, ale także ćwiczyły umiejętność redagowania życzeń świątecznych. Ważnym elementem zajęć był blok edukacyjny poświęcony tradycjom – uczniowie poznali zwyczaje wielkanocne panujące w Polsce oraz w innych krajach Europy, odkrywając różnorodność naszych sąsiadów.
Anna Tlałka - wych.klasy II A |
|
środa, 01 kwietnia 2026 00:00 |
W dniu 1 kwietnia 2026 r. w klasie 3b odbyły się zajęcia poświęcone tradycjom wielkanocnym. Spotkanie rozpoczęło się od świątecznych życzeń, które dzieciom złożyła Pani wicedyrektor Joanna Fudali. Następnie uczniowie wspólnie przygotowali śniadanie wielkanocne. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tradycjach związanych z Wielkanocą oraz o potrawach, które pojawiają się na świątecznym stole. Był to bardzo miły czas spędzony na wspólnym poznawaniu polskich zwyczajów wielkanocnych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu produktów i wsparcie w organizacji tego wydarzenia.
Opracowała; Agnieszka Pałamarz
|
|
Więcej…
|
|
Światowy Dzień Świadomości i Autyzmu |
|
|
|
|
środa, 01 kwietnia 2026 00:00 |
|
Dnia 01 kwietnia w przedszkolu Misia Uszatka w Korfantowie obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz budowanie postawy akceptacji i zrozumienia wobec osób w spektrum. Szczególną uwagę poświęcamy kształtowaniu u dzieci postaw empatii, wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Z tej okazji grupa Zajączki przygotowała piękny plakat z odbitymi rękami oraz podpisami każdego przedszkolaka oraz prowadziliśmy rozmowy na temat tego, że wszyscy czymś się różnimy, ale jesteśmy tak samo ważni. Mieliśmy również okazję wykonać piosenkę pod tytułem ,,Wszyscy równi wszyscy razem".
Iwona Pachuta Katarzyna Ołota
|
|
Wielkanocne warsztaty w grupie Motylki |
|
|
|
|
środa, 01 kwietnia 2026 00:00 |
W grupie Motylki w dniu 01.04.2026r. odbyły się wyjątkowe warsztaty zdobienia jajek wielkanocnych, które poprowadziły Pani Ewa Szczepańska- Kręcidło oraz Pani Danuta Kmiecik, z Miejskiego Domu Kultury w Korfantowie. Panie zaprezentowały dzieciom tradycyjną metodę batiku, pokazując krok po kroku, jak powstają piękne, ręcznie zdobione pisanki. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały pokaz zdobienia jajeczka, poznając kolejne etapy jego tworzenia. Następnie, pod czujnym okiem i opieką prowadzących, miały okazję samodzielnie spróbować swoich sił w dekorowaniu. W trakcie warsztatów przedszkolaki zapoznały się z procesem malowania, a także obserwowały przecieranie jajeczka, które pozwalało wydobyć ukryte wzory. Każde dziecko wykonało własne jajeczko, ozdabiając je według własnego pomysłu przy użyciu mazaków oraz naklejek. Powstały wyjątkowe i kolorowe prace, z których dzieci były bardzo dumne. Warsztaty obserwowała również Pani Dyrektor Joanna Fudali, która była pod dużym wrażeniem zaangażowania dzieci oraz efektów ich pracy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły Pani Ewie i Pani Danusi dyplomy oraz drobne upominki w podziękowaniu za zaprezentowanie tej pięknej, tradycyjnej metody. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe warsztaty i niezapomniane doświadczenie!
Organizatorki warsztatów Joanna Władyka oraz Karolina Wawrzkiewicz- nauczycielki przedszkola
|
|
Więcej…
|
|
wtorek, 31 marca 2026 10:23 |
|
Śniadanie wielkanocne w naszym przedszkolu było wyjątkowym i pełnym radości wydarzeniem. Wspólne świętowanie przy pięknie udekorowanych stołach wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Miłą niespodzianką była wizyta naszej Pani Dyrektor, która skierowała do nas ciepłe słowa oraz złożyła serdeczne życzenia wielkanocne. Serdeczne podziękowania kierujemy również do naszych Pań Kucharek oraz Pani Intendent za pielęgnowanie tej pięknej tradycji, wspaniałe przygotowanie świątecznego stołu oraz pyszne potrawy!
Dziękujemy za ten wspólny czas pełen uśmiechu, życzliwości i świątecznej atmosfery! Wesołego Alleluja!
|
|
|