6 latki Leśne Duszki 2011-12DZIEŃ DZIECKA – WYJAZD DO KUBIC PDF Drukuj Email
piątek, 01 czerwca 2012 00:00

01.06.2012r DZIEŃ DZIECKA – WYJAZD DO KUBIC
W dniu święta wszystkich dzieci, najstarsze grupy z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do lasu w Kubicach. Tam czekali już leśnicy, którzy oprowadzili nas po lesie i bardzo ciekawie opowiadali o zwierzątkach, roślinach, ochronie środowiska przyrodniczego. Wycieczkę zakończył grill w leśniczówce i rozdanie upominków z okazji tego święca.

 
ZAWODY STRAŻACKIE W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
czwartek, 31 maja 2012 00:00

31.05.2012 ZAWODY STRAŻACKIE W PRZEDSZKOLU

 

Nasze przedszkole odwiedzili strażacy z OSP w Korfantowie. Przy dźwiękach syreny strażackiej na boisko szkolne wjechał wóz strażacki.

Strażacy zapoznali przedszkolaków z wyposażeniem wozu oraz ich pracą. Następnie odbyły sięzawody sportowe.

Strażaci obdarowali przedszkolaków i figurką strażaka, a dzieci zrewanżowały się kwiatami i obrazkami z Misiem Uszatkiem. Wszystkim strażakom dziękujemy za swoją bohaterską pracę.

 
Zielona hodowla PDF Drukuj Email
niedziela, 22 kwietnia 2012 00:00

Dzisiaj w przedszkolu bawiliśmy się w ogrodników. Do doniczek z ziemią posadziliśmy owies. Codziennie dbaliśmy o swoje doniczki z owsem. Było wielkie zaskoczenie, kiedy po paru dniach zobaczyliśmy, że nasz owies zaczął się zielenić.
Zbliżały się święta Wielkanocne i nasze doniczki wykorzystaliśmy do zrobienia stroików, które zabraliśmy na święta do domów.
W naszym kąciku przyrody posadziliśmy również fasolę, cebulę, kasztana. Dyżurni codziennie podlewają naszą zieloną hodowlę.
PRAWDZIWI Z NAS OGRODNICY!!

 
Powitanie wiosny PDF Drukuj Email
środa, 21 marca 2012 00:00

21.03.2012, dzieci z naszego przedszkola powitały wiosnę. Dzień rozpoczął się od obejrzenia przedstawienia, przygotowanego przez uczniów ze Szkoły Podstawowej pt."12 miesięcy". Następnie z Gaikiem Maikiem i kwiatami w rękach przeszliśmy ulicami Korfantowa, wręczając mieszkańcom naszego miasta wiosenne kwiaty. Tym akcentem sprawiliśmy wiele radości i wywołaliśmy pierwsze wiosenne uśmiechy.  Ten radosny dzień poprzedziły spacery, podczas których dzieci szukały oznak zbliżającej się wiosny. Znaleźliśmy kolorowe krokusy blisko naszego placu zabaw. Nasze przedszkole przybrało również wiosenne barwy.

<i>Mamy nadzieję, że rozpoczął się nowy, łatwiejszy czas, pełen życia, w którym świat staje się coraz piękniejszy i jednocześnie bardziej przyjazny człowiekowi. </i>

 
Dzień kobiet, dzień kobiet... PDF Drukuj Email
wtorek, 13 marca 2012 20:07

"Dzień kobiet, dzień kobiet,
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek.
Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec,
Piosenka z radia popłynie"

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848