Z życia przedszkola 2011-12
NABÓR NA STANOWSIKO NAUCZYCIELA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO PDF Drukuj Email
czwartek, 09 czerwca 2022 09:12

 

 

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko pracy nauczyciela wychowania przedszkolnego w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie

Więcej…
 
NABÓR DO WAKACYJNEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO - 2022 PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2022 06:07

 1. W okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 26 sierpnia 2022 r.), w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie będzie funkcjonował jeden oddział wakacyjny (do 25 osób) w godzinach 6:30-16:00.
 2. Jest to oferta skierowana wyłącznie dla dzieci, których rodzice są aktywni zawodowo.
Więcej…
 
JAK RADZIĆ SOBIE Z CHOROBAMI PASOŻYTNICZYMI U DZIECI PDF Drukuj Email
wtorek, 12 marca 2013 21:11

12 marca 2013 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się spotkanie rodziców dzieci Przedszkola w Korfantowie z Panią Grażyną Mackiewicz-Zabochnicką - lekarzem pediatrą, na temat sposobów radzenia sobie z chorobami pasożytniczymi u dzieci. Spotkanie było częścią akcji profilaktycznej pn.: "Mam czyste ręce". Kilka dni wcześniej z pogadankami profilaktycznymi dla wychowanków przedszkola i uczniów szkoły gościła w zespole Pani Maria Osiecka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nysie.

zainteresowanych tematyką spotkania rodziców zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych:

 
Absolwenci przedszkola 2012 PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2012 19:57

*

 
FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ 2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 12 czerwca 2012 00:00

12.06.2012 w sali GOK'u odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Zaprezentowały się dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola. Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo naszych przedszkolaków. Imprezie towarzyszył świetny humor, dużo muzyki oraz doping na Euro 2012.

 
Miś w kosmosie PDF Drukuj Email
piątek, 25 maja 2012 00:00

Korfantów, 25 maja 2012r.

PROTOKÓŁ
Komisji podsumowującej konkurs plastyczny
„Miś w kosmosie” (2 – 30 IV 2012)

 

Komisja konkursowa w składzie:
1.    Jarosław Szewczyk – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Korfantowie
2.    Maria Żabińska – przedstawiciel MGOKSiR w Korfantowie
3.    Kamila Sołtys – przedstawiciel ZS-P w Korfantowie
4.    Aneta Giereś – przedstawiciel Rady Rodziców Przedszkola
5.    Joanna Dudkowska – przedstawiciel Rady Rodziców Przedszkola

Po odczytaniu regulaminu konkursu plastycznego „Miś w kosmosie” i sprawdzeniu zgodności prac zgłoszonych do konkursu z regulaminem oraz po wnikliwym ich obejrzeniu postanowiła nagrodzić następujących autorów prac:

 

Więcej…
 
RUSZA KOLEJNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ PDF Drukuj Email
niedziela, 01 kwietnia 2012 13:52

 

XVIII FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Korfantów 2012

 

Więcej…
 
Zabierz Misia Uszatka w kosmos! PDF Drukuj Email
czwartek, 29 marca 2012 20:42

 

 

 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn.: „Miś w kosmosie”. Celem konkursu jest wykonanie pojazdu kosmicznego, który zabierze naszego ulubieńca w kosmos. Jest to pierwszy z serii misowych konkursów. Jeżeli formuła konkursu zostanie zaakceptowana przez dzieci i ich bliskich, już jesienią zaprosimy do wspólnego zbudowania domu Misia. Wszak musi Miś gdzieś mieszkać, gdy już powróci z kosmosu.

 

Miś w kosmosie

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Więcej…
 
Wizyta u seniorów PDF Drukuj Email
sobota, 17 marca 2012 19:03

Przedszkolaki z korfantowskiego przedszkola jak co roku odwiedziły seniorów z Domu Pomocy Społecznej "Maria" w Korfantowie. 28 lutego 2012 r. - Krasnoludki z Żabkami oraz 29 lutego - Jagódki z Leśnymi duszkami przedsztawiły mieszkańcom domu programy artystyczne.

 

Więcej…
 
To był bal! Wielki bal! PDF Drukuj Email
sobota, 17 marca 2012 18:52

31 stycznia 2012 r. odbył się bal karnawałowy przedszkolaków z Korfantowa. W karnawale trzeba się bawić, a przedszkolaki z pewnością to potrafią. Po raz pierwszy wszystkie dzieci mogły się bawić razem na wielkiej sali - oczywiście pod okiem Pań Wychowawczyń i Rady Rodziców Przedszkola.  

 

Chcecie zobaczyć więcej? Zapraszamy: KRASNOLUDKI, ŻABKI, JAGÓDKI, LEŚNE DUSZKI

 
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu PDF Drukuj Email
sobota, 17 marca 2012 18:37

Niechaj dziadzio z babciunią tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
niech się dziadzio z babcią nażyją do woli.

Chcecie zobaczyć jak wyglądały występy dla babć i dziadków w korfantowskim przedszkolu? Zapraszamy: KRASNOLUDKI, ŻABKI, JAGÓDKI, LEŚNE DUSZKI

 
KRASNOLUDKI I ŻABKI W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM PDF Drukuj Email
sobota, 17 marca 2012 18:22

W ramach poznawania zawodu krawcowej przedszkolaki spod znaku krasnoludków i żabek udały się zakładu krawieckiego „TEXMOD”. Oczom przedszkolaków ukazał się ciekawy widok. W pomieszczeniu stało wiele maszyn. Z bliska dzieci mogły obejrzeć urządzenia krawieckie, a także dowiedzieć się, jak powstają ubrania. Wszystko je interesowało, a właściciele byli tak życzliwi, że oprowadzali niezwykłaych gości po całym obekcie. Wycieczka miała słodkie zakończenie. Przy wyjściu każdy otrzymał słodycze. Było super.

 

 
Dzień Kobiet w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie PDF Drukuj Email
sobota, 17 marca 2012 18:13

"Dzień kobiet, dzień kobiet,
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek.
Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec,
Piosenka z radia popłynie"

W tym roku panie pracujące w zespole zostały zaporszone na okolicznościowy wystep do przedszkola. Najmłodsi panowie udowodnili, że w małym ciele może kryć się wilekie serce - otwarte dla innych i bijące w rytmie rocka.

 
ANDRZEJKI PDF Drukuj Email
wtorek, 17 stycznia 2012 18:33

internet 039

30 listopada 2011 r. w Przedszkolu w Korfantowie zagościły wróżki, wróżby i tajemnicza atmosfera. Panie opowiadały dzieciom jak w ten czrowny dzień, w dalekiej przeszłości dziewczęta i chłopcy, wróżąc sobie z fusów, lejąc wosk pytali o imię ukochanego. Niewątpliwie ten dzień był niezapomniany także dlatego, że po prostu dzieci z korfantowskiego przedszkola lubią się spotykać.

Chcecie zobaczyć więcej? Zapraszają: KRASNOLUDKI, ŻABKI, JAGÓDKI, LEŚNE DUSZKI

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email
wtorek, 17 stycznia 2012 18:21

25 listopada 2011 r. społeczność Przedszkola w Korfantowie, po raz pierwszy obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Do udziału w niej zostały zaproszone wszystkie przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Dzieci z poszczególnych grup wiekowych przygotowały "Misiowy" program artystyczny.

 

Chcecie zobaczyć więcej? Zapraszają: KRASNOLUDKI, ŻABKI, JAGÓDKI, LEŚNE DUSZKI

 
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email
wtorek, 17 stycznia 2012 18:10

Wspólne przeżywanie świąt to niezapomniane przeżycie dla dzieci. 22 grudnia 2011 r. wszystkie przedszkolaki spotkały się na przedstawieniu jasełkowym. Piekne przedstawienie stało się wstępem do uroczystości grupowych. Każda z nich była inna, zarazem jednak podobna. Odwiedzając Krasnoludki, Żabki, Jagódki i Lesne Duszki można było odczuć wszechobecnego ducha nadchodzacych Świąt Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!

Chcecie zobaczyć więcej? Zapraszają: KRASNOLUDKI, ŻABKI, JAGÓDKI, LEŚNE DUSZKI

 
Uszatkowa rytmika PDF Drukuj Email
sobota, 14 stycznia 2012 20:53

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje. W działalności wychowawczej i edukacyjnej może przyczynić się rozwoju dzieci. Słuchając muzyki można z powodzeniem ćwiczyć zachowania prospołeczne, utrwalać umiejętność kontaktowania się, uwrażliwiać na otaczające piękno, uczyć się z jednej strony spontanicznego wyrażania emocji, z drugiej zaś samokontroli. Podobną rolę może odegrać rytm płynący z utworu poetyckiego.

Takim właśnie celom służy projekt pn.: „Uszatkowa rytmika” zainicjowany w korfantowskim przedszkolu jesienią 2011 r. Ocenę projektu przewidziano na jeden z miesięcy wiosennych 2012 r. Pedagodzy z Korfantowa już myślą w jaki sposób wzbogacić ofertę edukacyjną Przedszkola MISIA USZATKA o kolejną propozycję edukacyjną.

 

Marek Misztal - Dyrektor ZS-P w Korfantowie

 
Miś Uszatek - to dobry patron PDF Drukuj Email
środa, 07 grudnia 2011 00:00

"Jestem sobie mały miś...". Od pewnego czasu społeczność Przedszkola w Korfantowie stara się o prawo do ubiegania o imię Misia Uszatka.

Po wielu miesiącach akcji, spotkań, konkursów jesteśmy o krok od wystąpienia do władz gminnych z inicjatywą nadania korfantowskiemu przedszkolu imienia. Ważnym elementem owych starań było stworzenie hymnu przedszkolaków, oczywiście, z Misiem "w roli głównej". Konkurs na tekst hymnu wygrały dwie urocze Panie, mieszkanki Korfantowa: Bogusława Huzar wraz z córeczką Basią. Należy przy tym nadmienić, że Basia jest jednocześnie wychowanką korfantowskiej placówki. Muzykę do tekstu napisał pan Janusz Wójcik - na co dzień Dyrektor ZGKiM w Korfantowie, w przerwach zaś muzyk. Pomoc w sfinalizowaniu przedsięwzięcia wykazał pan Janusz Matkowski - instruktor muzyczny Prudnickiego Ośrodka Kultury, który wykonał aranż hymnu oraz nagrał w studiu profesjonalny podkład dla naszych milusińskich.

Mając takich przyjaciół, zarówno w grupie zaangażownych i twórczych rodziców jak i mieszkańców gminy Korfantów, możemy być spokojni o przyszłość przedszkola.

 
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA PDF Drukuj Email
wtorek, 06 grudnia 2011 00:00

6 grudnia 2011 r. do przedszkola zawitał św. Mikołaj ze swoją świtą - aniłkiem, diabełkiem (takim z rogami) i oczywiście z workiem prezentów. Nie będziemy się rozpisywać niezapomnianych wrażeniach jakie wizyta wywarła na najmłodzszych dzieciach z korfantowskiego zespołu.

Chcecie zobaczyć więcej? Zapraszają: KRASNOLUDKI, ŻABKI, JAGÓDKI, LEŚNE DUSZKI

 
PRZYJACIEL PRZEDSZKOLA W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
czwartek, 01 grudnia 2011 00:00

 

1 grudnia 2011 r. Przedszkole w Korfantowie otrzymało w prezencie „wąż spacerowy”, który przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa małych dzieci podczas wyjść. Dar pochodzi od Stowarzyszenia Protetyki Ortopedycznej i Rehabilitacji Ofiar Wypadków działającego przy Zakładzie Sprzętu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego „KORFANTÓW” sp. z o.o. Dobrym duchem całego przedsięwzięcia stał się Prezes Zarządu Spółki – Zdzisław Bochenek. Załodze warsztatów ortopedycznych oraz Panu Prezesowi składamy najserdeczniejsze podziękowania i przyznajemy honorowy tytuł PRZYJACIELA PRZEDSZKOLA W KORFANTOWIE. „Wąż spacerowy” wykonany został z wytrzymałej tkaniny, wypełnionej lekką pianką. Znajdują się na nim stałe uchwyty ułatwiające dzieciom ustawienie się w parach.

 

 
BIAŁO-CZERWONE ŚWIĘTO PDF Drukuj Email
piątek, 11 listopada 2011 00:00

11 listopada to szczególny dzień w kalendarzach wszystkich Polaków. Tego właśnie dnia, w 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym, te – już w 93 rocznicę niepodległości, obchodziliśmy w szczególny sposób. Z rana przedszkolaki i uczniowie zebrali się na uroczystym apelu, by celebrować wciągnięcie flagi państwowej na maszt. Przy dźwiękach braw i wiwatów wspomnieliśmy bojowników o wolność. Następnie dzieci udały się do budynku przedszkola, by wspominać minione czasy. Każda z grupowych uroczystości wyglądała nieco inaczej. Krasnoludki, przy pięknej dekoracji, wraz z panią Teresą słuchały opowiadania o Marszałku Piłsudskim i jago Kasztance. Żabki, po kierunkiem Pani Ani, tłumaczyły symbolikę flagi narodowej. Jagódki usłyszały od Pani Irenki dlaczego orzeł ma koronę. Natomiast Leśne Duszki uczyły się szacunku do przeszłości słuchając Mazurka Dąbrowskiego.

 

Chcecie zobaczyć więcej? Zapraszają: KRASNOLUDKI, ŻABKI, JAGÓDKI, LEŚNE DUSZKI

 
Myjemy ząbki w przedszkolu PDF Drukuj Email
środa, 19 października 2011 00:00

W życiu każdego przedszkola niezmiernie ważną rolę odgrywają programy z zakresu profilaktyki prozdrowotnej. Również dzieje się tak w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie. Projekt „Zdrowe zęby” ma na celu wyrobienie u dzieci, także tych najmłodszych dzieci nawyków higienicznych. Program jest realizowany we współpracy z Gabinetem Higieny Szkolnej ZS-P w Korfantowie. Przedsięwzięcie koresponduje z zapisami podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Zgodnie z tym dokumetem jednym z podstawnych zadań przedszkola jest kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych u wychowanków, w tym związanych z nauką poprawnego umycia zębów.

 

Dyrektor ZS-P w Korfantowie – Marek Misztal

 

 

 


 

 

 
DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
piątek, 30 września 2011 00:00

Jak informuje jedna z internetowych encyklopedii, Dzień Chłopaka to święto, które powstało, prawdopodobnie przez analogie do Dnia Kobiet i  było obchodzone po raz pierwszy w 1999 r. na wyspach Trinidad i Tobago.
Prawdopodobnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. W Polsce Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września.

Również w Przedszkolu w Korfantowie, tego dnia zorganizowano święto najmłodzszych "mężczyzn". W obchody zaangażowała się Rada Rodziców Przedszkola, na czele której przypomnijmy stoi pani Barbara Kot.

Chcecie zobaczyć więcej? Zapraszają: KRASNOLUDKI, ŻABKI, JAGÓDKI, LEŚNE DUSZKI

 
NOWY ROZDZIAŁ W DZIEJACH PRZEDSZKOLA W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
czwartek, 01 września 2011 00:00

1 września 2011 r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2011/2012. To doniosłe wydarzenie dla uczniów i wychowanków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Po raz pierwszy najmłodsze dzieci z terenu gminy Korfantów zagościły w nowym przedszkolu. Jest to palcówka nowoczesna i dobrze wyposażona. W przedszkolu funkcjonuje 4 grupy wychowanków (łazcnie 94 osoby). Najmłodsza z nich to KRASNOLUDKI, do której należą trzy i czterolatki. ŻABKI skupiają dzieci cztero i pięcioletnie. W zespole funkcjonuj również dwa oddziały „0”. Pięcio i sześcioletnie dzieci należą do grupy JAGÓDEK. Najstarszą grupą są LEŚNE DUSZKI, skupiają one najstarsze – sześcioletnie dzieci. Wielkim kapitałem są doświadczeni pedagodzy – nauczycielki przedszkola, panie: Teresa Kowalska-Sarga, Krystyna Kowalska, Anna Markowska, Irena Bentkowska i Iwona Filipek.

Dzieci uczęszczające do korfantowskiego przedszkola mają do dyspozycji między innymi: cztery sale zajęć, nowocześnie wyposażone łazienki, szatnię, salę zabaw, salę gimnastyczną, salę informatyczną. Wsparciem merytorycznym i organizacyjnym służy: gabinet higieny szkolnej i pedagog szkolny.

Oprócz realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, w przedszkolu odbywać się będą: zajęcia religii, zajęcia języka angielskiego oraz zajęcia rytmiki – w ramach projektu „Uszatkowa rytmika”. Aby zminimalizować stres związany z przejściem dzieci z przedszkola do szkoły, przez cały rok realizowany będzie projekt pn.: „POMOST – łagodne przejście”.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podejmowane działania wychowawczo-dydaktyczne uzyskają wsparcie Rady Rodziców, bez względu na to jakie osoby wejdą w jej skład. Wkład rodziców stanie się istotnym elementem uzupełniającym działania korfantowskiego przedszkola.

Jedną z najważniejszych inwestycji pierwszego półrocza roku szkolnego 2011/2012 będzie budowa nowoczesnego placu zabaw, który ma powstać w oparciu o rządowy program „RADOSNA SZKOŁA”.

Chcecie zobaczyć więcej? Zapraszają: KRASNOLUDKI, ŻABKI, JAGÓDKI, LEŚNE DUSZKI

 

Marek Misztal - dyrektor ZS-P w Korfantowie

 
Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 czerwca 2011 00:00
Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu


Uroczystość pożegnania rozpoczęła się Polonezem. Dzieci ubrane w galowe stroje zaprezentowały skomplikowane układy taneczne. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze: o tym, że szybko się rośnie, że czas spędzony w przedszkolu był wielką zabawą, o tym, że teraz czas na kolejny etap w ich życiu- szkolną edukację.
Dzień wcześniej 20 czerwca br. grupa pięciolatków pożegnała dzieci z zerówki wierszami i piosenkami oraz ofiarowała im upominki własnoręcznie zrobione.

Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 3,83 KB pobrań: 104 data: 2011-06-29 14:25:48 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,30 KB pobrań: 483 data: 2011-06-29 14:25:57 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,63 KB pobrań: 98 data: 2011-06-29 14:26:06 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,64 KB pobrań: 108 data: 2011-06-29 14:26:16 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,93 KB pobrań: 100 data: 2011-06-29 14:26:27 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,19 KB pobrań: 92 data: 2011-06-29 14:26:49 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,07 KB pobrań: 87 data: 2011-06-29 14:27:01 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,21 KB pobrań: 472 data: 2011-06-29 14:27:12 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,25 KB pobrań: 470 data: 2011-06-29 14:27:22 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,21 KB pobrań: 88 data: 2011-06-29 14:27:41 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,41 KB pobrań: 93 data: 2011-06-29 14:27:53 Kliknij, aby powiększyć rozmiar: 4,40 KB pobrań: 84 data: 2011-06-29 14:28:01

 


Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848