Z życia przedszkola 2013-14


PDF Drukuj Email

 
Zakończenie Roku Przedszkolnego 2013/2014 PDF Drukuj Email
piątek, 27 czerwca 2014 00:00

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w naszym przedszkolu odbyło się 26 czerwca 2014r.

Dla dzieci 5 i 6 letnich z grupy "Jagódek" i "Leśnych Duszków" były to już ostatnie chwile w przedszkolu. Część artystyczna rozpoczęła się tanecznym krokiem poloneza. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i słowne. Nie brakowało podziękowań i łez wzruszenia. Absolwenci naszego przedszkola otrzymali z rąk pana dyrektora Marka Misztala pamiątkowe dyplomy i książki.

Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom życzymy słonecznych wakacji, a absolwentom przedszkola sukcesów w szkole

Anna Mariowska, Krystyna Kowalska - nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
WAKACJE KRASNOLUDKÓW PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 00:00

Na wakacje Krasnoludki dzisiaj wyjeżdżają,

Już za chwilę do pociągu wesoło wsiadają.

 

Tuf, tuf, tuf jedzie pociąg, wiezie nas daleko,

Odpoczniemy gdzieś nad morzem, w lesie i nad rzeką.

 

Pożegnali dziś przedszkole, kolegów i panią.

Przez wakacje pewnie często będą tęsknić za nią.

 

Będą kąpać się w jeziorze, słuchać śpiewu ptaków,

Po wakacjach znów spotkamy -miłych przedszkolaków.

Więcej…
 
Biedronki i Krasnoludki na spotkaniu z panią Policjantką PDF Drukuj Email
środa, 25 czerwca 2014 00:00W ramach akcji "Bezpieczne wakacje" dzieci z oddziału unijnego oraz Krasnoludki z Przedszkola Misia Uszatka wzięły udział w spotkaniu z panią policjantką z Komisariatu Policji w Korfantowie. Podczas spotkania dowiedziały się jak zachowywać się w czasie dni wolnych od zajęć, aby uniknąć niebezpieczeństwa.  Mogły podzielić się własnymi doświadczeniami z wakacyjnych wypraw. Poznały zawód policjantki, jej strój oraz wszystkie niezbędne w jej pracy akcesoria. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć policyjną czapkę.

Anna Tlałka - nauczyciel wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
LEKCJA W KLASIE TRZECIEJ PDF Drukuj Email
środa, 25 czerwca 2014 00:00

Na dzień przed pożegnaniem przedszkola starszaki z grup „Jagódki” i „Leśne duszki” uczestniczyły w lekcji w klasie III. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła Pani Jadwiga Fudalej – przyszła wychowawczyni jednej grupy przedszkolnej. Podczas zajęć zostało dzieciom przybliżone zjawisko odbicia, załamania i rozszczepienia światła. Zgłębianie tych zagadnień było przeprowadzone drogą wielu doświadczeń. Nasze przedszkolaki szybko odnalazły się w nowych warunkach szkolnych i z chęcią włączały się w proste eksperymenty. Od września to one będą już uczniami i zasiądą w szkolnych ławkach, a pod kierunkiem Pani Jadzi będą mogły eksperymentować w różnych dziedzinach.

Pani Jadzi dziękujemy za ciekawą, pełną wrażeń lekcję.

 

Krystyna Kowalska, Anna Mariowska – nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
Piknik Krasnoludków i Biedronek PDF Drukuj Email
wtorek, 24 czerwca 2014 00:00Deszczowa pogoda przeszkodziła Krasnoludkom i Biedronkom w wyjeździe na piknik. Jednak pomysłowe dzieciaki postanowiły spędzić ten czas na wspólnych zabawach w budynku szkoły.

Jeśli piknik, to także odpoczynek na kocach i poczęstunek. Ciasteczka, rogaliki i soczki były przepyszne. Dziękujemy mamom za ich przygotowanie.

Anna Tlałka - nauczyciel wychowania przedszkolnego

 

 

 

 

Więcej…
 
Bartuś i jego obrazy PDF Drukuj Email
wtorek, 24 czerwca 2014 00:00

 

 

 
WIZYTA W KLASIE PIERWSZEJ PDF Drukuj Email
wtorek, 24 czerwca 2014 00:00

Dnia 24 czerwca „Jagódki” i „Leśne duszki” były z wizytą w klasie pierwszej. Pierwszoklasiści pod kierunkiem Pani Elżbiety Kubiak zaprezentowali przedszkolakom kilka scenek z różnych bajek. Były to przedstawienia kukiełkowe. Uwagę dzieci skupiły kolorowe kukiełki i barwna dekoracja, które były dziełem samych uczniów. Przedszkolaki były oczarowane również grą małych aktorów. Swoje przeżycia i emocje, jakie towarzyszyły im podczas przedstawienia przelały później na kartkę papieru. Radość i brawa świadczyły o tym, że przedstawienie podobało się.

Pani Eli dziękujemy za niesamowite przeżycia.

 

Krystyna Kowalska, Anna Mariowska – nauczycielki przedszkola


 
Tato żyj 100 lat PDF Drukuj Email
niedziela, 22 czerwca 2014 22:41

 

 

 

Niech od Bałtyku,
Aż do stóp Tatr,
Żyją nam tatusiowie,
Szczęśliwie 100 LAT!!!!!!

 
OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2014 PDF Drukuj Email
środa, 18 czerwca 2014 00:00

Dzieci z Przedszkola im. Misia Uszatka mogły uczestniczyć w zawodach sportowych, które odbyły się na Hali Spotowej we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego z ZSP w Korfantowie. Konkurencje sportowe podzielone były na stacje, co umożliwiło wszystkim dzieciom (nawet tym najmłodszym) pokonywać je bez trudu i sprawdzić swoje możliwości fizyczne. Wszystkie dzieci mimo rywalizacji między sobą bawiły się wyśmienicie, co widać na załączonych zdjęciach.

Opracowała: Teresa Kowalska – Sarga

 

Więcej…
 
Biedronki zwiedzają swoje miasto PDF Drukuj Email
wtorek, 17 czerwca 2014 08:34


Ładna pogoda sprzyja spacerom. Dzieci z grupy "Biedronki" zwiedziły swoje miasto. Poznały najważniejsze miejsca w Korfantowie. Odwiedziły wybrane punkty użyteczności publicznej. Wszędzie zostały mile przyjęte. Za co serdecznie dziękują.

Anna Tlałka - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
Biedronki bawią się na świeżym powietrzu PDF Drukuj Email
wtorek, 17 czerwca 2014 08:32


Biedronki lubią bawić się na słońcu. Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu okazały się świetnym pomysłem.

Anna Tlałka - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
Dzień języka angielskiego w przedszkolu PDF Drukuj Email
wtorek, 17 czerwca 2014 08:28Wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w zajęciach otwartych z języka angielskiego w ramach projektu "Dzień z językiem angielskim" prowadzonym przez firmę Columbus.  Zajęcia odbywały się w czterech stacjach tematycznych i okazały się bardzo atrakcyjne dla dzieci, które aktywnie w nich uczestniczyły.

Anna Tlałka - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
Konkurs plastyczny "Przyjaciele Misia Uszatka" PDF Drukuj Email
wtorek, 17 czerwca 2014 00:00

17.06.2014r. odbyło się spotkanie Komisji w konkursie plastycznym "Przyjaciele Misia Uszatka".

Komisja w składzie: p. Beata Sroka -Zespół Szkolno -Przedszkolny w Korfantowie, p. Joanna Szkudlarska - Urząd Miejski w Korfantowie, p. Maja Żabińska - Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Korfantowie.

Na konkurs wpłynęło 40 prac. Dokonując oceny prac, komisja kierowała się regulaminem. W wyniku dyskusji podjęto decyzję, że wszyscy autorzy prac zasługują na nagrody. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w następnych konkursach.

 
Odwiedziny w DPS ,,Maria" PDF Drukuj Email
piątek, 13 czerwca 2014 00:00

13. 06.2014r. Krasnoludki z III klasą Szkoły Podstawowej odwiedziły DPS "Maria" w Korfantowie. Dzieci z przedszkola zaprezentowały swoje przedstawienie "Żarcik o wiośnie" a uczniowie ,"Królową Śniegu". Swoją wizytą sprawiliśmy mieszkańcom i pracownikom DPS "Maria" dużo radości. Naszej wizycie towarzyszyła piękna pogoda, więc spotkaliśmy się na świeżym powietrzu. Dziękujemy pracownikom za zaproszenie, mieszkańcom życzymy dużo uśmiechu i zdrowia. Obiecujemy, że spotkamy się w przyszłym roku szkolnym.

Iwona Filipek, Irena Bentkowska

Więcej…
 
Bańkowe szaleństwo PDF Drukuj Email
piątek, 13 czerwca 2014 00:00

Co na XX  Festiwalu Piosenki robią mydlane bańki?  Dobre pytanie!!  To dzieci z grupy Krasnoludków po wspólnym śpiewaniu i tańcach rozpoczęły mydlano- bańkową zabawę Ale było fajnie!!! Szkoda tylko, że bańki tak szybko pękały, ale to nic. Zrobimy ich jeszcze dużo, dużo, dużo i polecą wysoko aż do nieba. Wszystkim polecamy taką wspaniałą zabawę. Spróbujcie - warto!!!

nauczycielki -Iwona Filipek, Irena Bentkowska

Więcej…
 
GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ PDF Drukuj Email
środa, 11 czerwca 2014 00:00

11 czerwca 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbył się XX GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ. Na scenie wystąpiło 8 grup przedszkolnych: Krasnoludki, Żabki, Jagódki, Leśne Duszki oraz Biedronki z Korfantowa, Smurfy i Biedroneczki ze Ścinawy Małej oraz przedszkolaki z Przechodu. Organizatorem festiwalu był zespół z Korfantowa. Celem spotkania były nie tylko aspekty muzyczne, ale aktywizacja dzieci do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, integracja oraz promocja talentów wokalnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk pani Jolanty Grzegorzewicz - Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM w Korfantowie i Dyrektora ZSP w Korfantowie – Marka Misztala.

Anna Mariowska - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

 

Więcej…
 
Wyjazd do Nysy na bajkę muzyczną "W tajemniczej krainie krasnali" PDF Drukuj Email
piątek, 06 czerwca 2014 00:00

 

Więcej…
 
Biedronki poznają zawody PDF Drukuj Email
wtorek, 03 czerwca 2014 06:28

Dzieci z oddziału unijnego zwiedziły szkolną kuchnię. Dzięki spotkaniu z paniami Kucharkami dowiedziały się, jak trudnym zadaniem jest przygotowanie posiłków dla bardzo dużej liczby osób. Dzieci podziękowały za pyszne dania oraz zapytały panie o ich ulubione potrawy. "Biedronki" wiedzą, że należy jeść dużo owoców i warzyw, aby być zdrowym.


Anna Tlałka - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
Dzień Mamy u "Biedronek" PDF Drukuj Email
wtorek, 03 czerwca 2014 06:25

"Biedronki" zaprosiły swoje mamy na uroczyste przyjęcie z okazji ich święta. Spotkanie rozpoczęła część artystyczna, gdzie zostały zaprezentowane piosenki, tańce i wierszyki.
Drugą część spotkania stanowiły wspólne zabawy muzyczno-ruchowe i guizy z udziałem mam. W kolejnej części dzieci wręczyły mamom portrety z ich podobiznami oraz  wykonane  przez siebie serca. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Anna Tlałka, Karolina Chrobok - nauczycielki wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE : "JAGÓDEK" , "LEŚNYCH DUSZKÓW" I "ŻABEK" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 czerwca 2014 00:00

Międzynarodowy Dzień Dziecka to najbardziej wesoły i piękny dzień dla wszystkich dzieci na całym świecie. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej placówce odbyły się 2.06.2014r. Był to dzień pełen muzyki, tańcówi konkursów sprawnościowych. Uśmiech i miła atmosfera udzielała się przez cały dzień wszystkim wychowankom przedszkola.

 

Więcej…
 
Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 czerwca 2014 00:00

Najlepsze życzonka!
Pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

 
Ty jesteś mą mamą, wspaniałą kochaną, jedyną na zawsze - KOCHAM CIĘ! PDF Drukuj Email
czwartek, 29 maja 2014 00:00

 
26 MAJA – DZIEŃ MAMY PDF Drukuj Email
piątek, 23 maja 2014 09:06

Kochana Mamo!

Niech ten radosny dzień.

Na zawsze Twe troski Odsunie w cień.

Niech się śmieje do Ciebie świat,

blaskiem szczęśliwych i długich lat!

 

Życzenia składają dzieci z grup: „Leśne Duszki”, „Jagódki” i „Żabki”

 
„Zielony ogródek Biedronek” PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 18:58

 

Grupa Biedronek postanowiła założyć w sali „Zielony ogródek”. Dzieci mogły samodzielnie wysiać nasiona fasoli, pietruszki oraz cebulę do doniczek a następnie podlać sadzonki. Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały, że do rozwoju roślin niezbędne są woda i słońce, więc postawiliśmy nasze doniczki na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. A teraz czekamy na efekt naszej pracy !

 

Karolina Chrobok- nauczyciel wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
"JAGÓDKI" I "LEŚNE DUSZKI" W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 00:00

Dzieci z grup : "Jagódki" i "Leśne Duszki" uczestniczyły w wycieczce do Biblioteki Miejskiej w Korfantowie. W ramach przybliżania dzieciom różnych zawodów, przedszkolaki miały możliwość poznania pracy pani bibliotekarki. Ponadto obejrzały pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla dzieci i zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek.
Panie bibliotekarki zachęcały dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały za miłe chwile spędzone wśród książek i obiecały,że wrócą do biblioteki z rodzicami i staną się jej czytelnikami.

Mariowska Anna, Krystyna Kowalska - nauczycielki przedszkola

 

Więcej…
 
„ŻABKI” poznają rózne zawody PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 00:00

Dzieci w ramach omawianego tematu zajęć miały okazję do spotkania z przedstawicielami wybranych zawodów. Pierwsze spotkanie odbyło się w Zakładzie Fryzjerskim pani Małgorzaty, która zaprezentowała dzieciom swój warsztat pracy oraz pokazała przybory fryzjerskie. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak strzyże sie mężczyzn i w jaki sposób wykonać prostą fryzurę damską. Nastepnie udały sie do Miejskiej Biblioteki w Korfantowie, gdzie zapoznały sie z pracą bibliotekarki. Panie bibliotekarki pokazały, gdzie znajdują się kolejne działy czytelnicze dla dorosłych i dzieci oraz zachęcały do wypożyczania książek. Wszystkie dzieci oczywiście chciały zostać fryzjerką albo bibliotekarką.

 

Opracowała: Teresa Kowalska – Sarga

Więcej…
 
Dzień jak co dzień u Biedronek PDF Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2014 08:17

 

Jak wszystkie owady Biedronki uwielbiają zabawę. Codzienne zabawy dostarczają im wiele przyjemności, są wesołe, zgodne  i twórcze.

Anna Tlałka, Karolina Chrobok - nauczycielki wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
Biedronki poznają instrumenty PDF Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2014 08:14

Biedronki bardzo lubią zabawy z muzyką. Podczas zajęć edukacyjnych mogły poznać wybrane instrumenty. Nie lada przyjemnością okazała się możliwość samodzielnej gry dzieci i wypróbowania tym samym swoich możliwości. Tego typu zajęcia są zachętą do rozwijania zainteresowań i zdolności muzycznych.

Anna Tlałka - nauczyciel wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
Biedronki i Krasnoludki zwiedzają gimnazjum PDF Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2014 08:11

Podczas Dni Otwartych Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie podopieczni Przedszkola mogli
zwiedzić budynek tej dużej i nowoczesnej szkoły. Dla dzieci stanowiło to niemałą atrakcję.

Anna Tlałka - nauczyciel wychowania przedszkolnego

 
SPOTKANIA "JAGÓDEK I LEŚNYCH DUSZKÓW" Z PRZYRODĄ PDF Drukuj Email
piątek, 16 maja 2014 00:00

Korzystając z uroków majowej przyrody dzieci z grup: "Jagódki" i "Leśne Duszki" uczestniczyły w wyjściach edukacyjnych do ogrodu , sadu i na łąkę. Spotkania na łonie natury były dla przedszkolaków świetną okazją do obserwacji, odkrywania zależności w świecie przyrody oraz kształtowania przyjaznych postaw wobec natury. Różnorodne przeżycia w kontaktach z przyrodą były inspiracją do wykonania ciekawych prac plastycznych. Podsumowaniem zdobytych wiadomości była prezentacja multimedialna: "W świecie przyrody".

Anna Mariowska, Krystyna Kowalska - nauczycielki przedszkola

 

Więcej…
 
Przedszkolaki z wizytą w bibliotece PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 maja 2014 00:00

 

 

Więcej…
 
Spotkanie ze Strażakami PDF Drukuj Email
wtorek, 06 maja 2014 00:00

W dniu 06.05.2014r Grupa Biedronek z oddziału unijnego wraz z kolegami z grupy Krasnoludków miała okazję uczestniczyć w spotkaniu ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korfantowie.

Duże wrażenie zrobił na przedszkolakach wóz strażacki którym przyjechali strażacy oraz akcesoria, które prezentowali .Niektóre elementy wozu, takie jak: wąż, nożyce, gaśnica, hełm dzieci miały w swoich dłoniach. Wychowankom szczególnie spodobała się prezentacja węża strażackiego, który używany jest w akcjach pożarowych. Każdy chętny przedszkolak mógł włożyć na głowę prawdziwy hełm strażacki.

Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwięku syren strażackich.

Na zakończenie spotkania strażacy poczęstowali przedszkolaków słodyczami. Dzieci podziękowały strażakom za słodką niespodzianką, oraz za ciekawe i pouczające spotkanie wręczając kwiaty.

Karolina Chrobok-nauczyciel wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI „Żabek,” „Jagódek” i „Leśnych Duszków” PDF Drukuj Email
wtorek, 06 maja 2014 00:00

 

Dzieci z grup miały okazję do spotkania ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korfantowie z okazji ich święta. Na początu spotkania zostały złożone życzenia i wręczone kwiaty. Strażacy zademonstrowali dzieciom wóz strażacki z pełnym osprzętem, omówili podstawowe techniki ratownictwa przeciwpożarowego i w razie zagrożenia innymi czynnikami zewnętrznymi (wichury, powodzie, podtopienia, wypadki samochodowe itp.) oraz pokazali w jaki sposób należy obsługiwać wąż strażacki. Na koniec spotkania wszystkie dzieci mogły samodzielnie podlać wodą z węża strażackiego pobliskie krzaki.

 

Opracowała: Teresa Kowalska – Sarga

Anna Mariowska

Krystyna Kowalska

Więcej…
 
PRZYJACIELE MISIA USZATKA PDF Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 09:21

PRZYJACIELE MISIA USZATKA

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn.:,, Przyjaciele Misia Uszatka „. Celem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej. Jest to trzeci z serii misiowych konkursów.

Więcej…
 
DZIEŃ ZIEMI !!! PDF Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 00:00

28 - 30 kwietnia 2014 r.

Coroczne obchody Dnia Ziemi były świetną okazją do zorganizowania w przedszkolu cyklu zajęć kształtujących postawę proekologiczną wśród dzieci z grupy „Żabki.” Podczas przeprowadzonych zajęć dzieci mogły zapoznać sie z podstawowymi zasadami ochrony przyrody oraz w jaki sposób należy segregować śmieci w domu. Następnego dnia dzieci miały możliwość uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej na temat: „Zaczarowany świat przyrody.” „Żabki” podziwiały z bliska egzotyczne rośliny oraz kwitnące drzewa jabłoni
i wiśni. Kolejny dzień, to podsumowanie podczas zajęć zdobytej wiedzy oraz wykonanie pracy plastycznej pt. „Ekoludek.” Na zakończenie wszystkie dzieci dostały symboliczny order „MAŁEGO EKOLOGA.”

 

Teresa Kowalska – Sarga - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
DNI OTWARTE W GIMNAZJUM PDF Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 00:00

Dni otwarte w Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie dały możliwość dla dzieci z grupy „Żabki” odwiedzenia starszych kolegów w ich szkole. Dzieci zwiedzały budynek gimnazjum w środku, cały teren wokół niego, sekretariat i gabinet dyrektorski oraz uczestniczyły w fragmencie lekcji z chemii.

Teresa Kowalska – Sarga - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
WIZYTA „JAGÓDEK” I „LEŚNYCH DUSZKÓW” W GIMNAZJUM PDF Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 00:00

W ramach Dni Otwartych Gimnazjum dzieci odbyły spacer po szkole. Poznały Panią Dyrektor, nauczycieli i innych pracowników placówki. Wizyta przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy byli bardzo życzliwi, chętnie oprowadzali nasze przedszkolaki po szkole. W trakcie wizyty dzieci miały możliwość zwiedzenia klas, w tym pracownię chemiczną. Zajrzały do biblioteki i wielu innych miejsc. Przy okazji podglądnęły próbę gimnazjalistów, którzy przygotowywali się do uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci szybko nawiązały kontakt ze starszymi kolegami. Korzystając z gościnności pracowników szkoły zrobiły pamiątkowe zdjęcia.

Krystyna Kowalska, Anna Mariowska – nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
„DZIEŃ ZIEMI W GRUPIE „LEŚNYCH DUSZKÓW” I „JAGÓDEK” PDF Drukuj Email
piątek, 25 kwietnia 2014 00:00

Obchody Dnia Ziemi w naszym przedszkolu były świetną okazją do kształtowania postaw proekologicznych wśród dzieci z grup: „Leśne Duszki” i „Jagódki”. Podczas prowadzonych zajęć dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat właściwego dbania o naszą planetę z wykorzystaniem publikacji multimedialnej pt. : „Las – zielone płuca”. W części praktycznej zajęć dzieci miały możliwość uczestniczenia w sprzątaniu najbliższej okolicy. Teraz już wiedzą do jakich pojemników należy segregować papier, szkło, plastik czy metal. Uwieńczeniem omawianej tematyki były prace plastyczne związane z ekologią oraz wiosenny spacer w otoczeniu przyrody.

 

Anna Mariowska, Krystyna Kowalska – nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
Biedronki przygotowują się do Świąt Wielkanocnych PDF Drukuj Email
czwartek, 17 kwietnia 2014 10:16

W  oddziale unijnym trwają przygotowania do  Świąt Wielkanocnych.  Wielką radość sprawia dzieciom wykonywanie ozdób świątecznych. Do wszystkich grzecznych przedszkolaków zawitał „Zajączek” z prezentem.

Anna Tlałka, Karolina Chrobok - nauczycielki wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
Wiosenne zabawy Biedronek z Krasnoludkami PDF Drukuj Email
środa, 16 kwietnia 2014 00:00

Biedronki razem z kolegami z grupy Krasnoludków wzięły udział we wspólnych zabawach o tematyce wiosennej
i wielkanocnej. Tańczące motyle, pisklaki i zajączki z radością opanowały całą salę-łąkę.

Anna Tlałka - nauczyciel wychowania przedszkolnego

 
„TRADYCJE WIELKANOCNE W GRUPIE JAGÓDEK I LEŚNYCH DUSZKÓW” PDF Drukuj Email
środa, 16 kwietnia 2014 00:00

W życiu naszego przedszkola to czas poznawania polskich tradycji ludowych związanych z malowaniem pisanek, wykonywaniem palm i przygotowywaniem potraw na wielkanocny stół. Dzieci z grup: „Leśne Duszki” i „Jagódki” wzięły aktywny udział w konkursie plastycznym na najładniejszą kartkę zorganizowanym przez pracowników świetlicy szkolnej. Najważniejszym momentem dla naszych dzieci było rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród i dyplomów.

Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa w poszukiwanie „słodkich jajeczek” od zajączka.

 

Krystyna Kowalska, Anna Mariowska – nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
Wielkanoc u Krasnoludków PDF Drukuj Email
środa, 16 kwietnia 2014 00:00

 

Więcej…
 
Biedronki z wizytą u stomatologa PDF Drukuj Email
piątek, 11 kwietnia 2014 18:54

W ramach tygodniowego planu zajęć Biedronki odwiedziły gabinet stomatologiczny. Obejrzały znajdujące się tam sprzęty. Dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o zęby i jakich produktów należy unikać lub zjadać w niewielkich ilościach, aby ząbki się nie psuły. Każdy mógł usiąść na fotelu dentystycznym oraz dostać magiczny żel, który chroni ząbki przed próchnicą. W nagrodę za dobre zachowanie Biedronki otrzymały kolorowankę dotyczącą higieny jamy ustnej. Serdecznie dziękujemy Paniom z gabinetu za życzliwość.

Karolina Chrobok, Anna Tlałka - nauczycielki wychowania przedszkolnego.

 

Więcej…
 
Krasnoludki poznają różne zawody PDF Drukuj Email
piątek, 11 kwietnia 2014 00:00

Dzieci z grupy 3-4 latków w przedszkolu, na zajęciach, spacerach poznawały pracę ludzi, którzy wykonują różne zawody. W czasie spacerów poznali pracę kwiaciarki, listonosza, piekarza, sprzedawcy. W budynku ZSP w Korfantowie zapoznały się z pracą kucharza, nauczyciela. W swojej sali gościły panią pielęgniarkę, która leczyła naszego misia. Krawcowa, która do przedszkola przyszła z maszyną i materiałem, uszyła dla dzieci czarodziejski worek. Przedszkolaki wykazywały duże zainteresowanie poznawanymi tematami.

Iwona Filipek Irena Bentkowska, nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
Przedstawienie "Żarcik o wiośnie" PDF Drukuj Email
piątek, 11 kwietnia 2014 00:00

11 kwietnia 2014r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Korfantowie odbyło się wiosenne przedstawienie. Dzieci z grupy Krasnoludków zaprezentowały swoim rodzicom oraz zaproszonym gościom teatrzyk  pt. "Żarcik o wiośnie". Były również piosenki i tańce. Przedszkolaki na scenie nie czuły żadnej tremy i wspaniale radziły sobie z gra aktorską.
Przedstawienie mogło się odbyć dzięki pomocy rodziców, którzy przygotowali maluchom piękne stroje.
Bardzo dziękujemy pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za okazaną pomoc, cenne rady w przygotowaniu dekoracji, dla pana dyrektora Stanisława Szkolnego za oświetlenie i oprawę muzyczną naszego przedstawienia i udostępnienie sali widowiskowej.

Iwona Filipek, Irena Bentkowska, nauczycielki przedszkola.

Więcej…
 
Kiermasz Wielkanocny Krasnoludków PDF Drukuj Email
czwartek, 10 kwietnia 2014 00:00

10.04.2014r. w holu ZSP w Korfantowie odbył się Kiermasz Wielkanocny. Na kiermaszu były sprzedawane stroiki świąteczne, kartki i ciasto, które upiekły mamy naszych przedszklaków. Nad wszystkim czuwały mamy Nikoli i Aleksandry.
Bardzo dziękujemy za upieczenie pysznych ciast i wszelka pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

Iwona Filipek, Irena Bentkowska, nauczycielki przedszkola

Więcej…
 
„WIOSENNE PRZYGODY WRÓBELKA ELEMELKA” PDF Drukuj Email
środa, 09 kwietnia 2014 00:00

9 kwietnia 2014r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu, którzy zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Wiosenne przygody wróbelka Elemelka”. Głównymi bohaterami przedstawienia byli: wróbelek Elemelek i jego mamusia. Spektakl ten miał na celu pogłębienie wiedzy naszych przedszkolaków na temat ochrony środowiska, higieny osobistej oraz zdrowego odżywiania się.

Anna Mariowska – nauczycielka wychowania przedszkolnego

 
Zaproszenia PDF Drukuj Email
wtorek, 08 kwietnia 2014 12:08

 
Dzień powszedni w przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 03 kwietnia 2014 00:00

W naszym przedszkolu codziennie odbywają się różne zajęcia, w których uczestniczą przedszkolaki. W młodszych grupach zajęcia są krótkie i wymagają wielkiego zaangażowania nauczycieli. W starszych grupach trwają dłużej i dzieci mogą już skupić uwagę na większej ilości zadań. Umiejętnie przygotowane prace przez personel uczący rozszerzają horyzonty i wprowadzają milusińskich w otaczający je świat obrazów i dźwięków. Na zajęciach powstają prace, które są świadectwem ogromnej wrażliwości i wyobraźni przedszkolaków.

Więcej…
 
Kosmiczna podróż krasnoludków PDF Drukuj Email
środa, 26 marca 2014 00:00

26.03.2014 roku dzieci odwiedziły Gimnazjum w Korfantowie. Tam czekała na nich niespodzianka przygotowana przez młodzież z III klasy pod przewodnictwem p. Jadwigi Schwarzer.

Dzieci zapoznały się z wyglądem planet, uczestniczyły w doświadczeniach kosmicznych, obejrzały bajkę. Całemu spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, którą stworzyli gospodarze. Krasnoludki chętnie uczestniczyły w zabawach, odpowiadały na pytania. Dzieciom z Gimnazjum udało się wzbudzić u młodszych kolegów zainteresowanie kosmosem.

Wiele osób w drodze powrotnej do przedszkola wyrażała chęć zostania kosmonautą i polecenia w kosmos.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniach do tego spotkania i liczymy na dalszą współpracę. Krasnoludki – Ufoludki.

Iwona Filipek, Irena Bentkowska

Więcej…
 
Zielony ogródek u krasnoludków PDF Drukuj Email
wtorek, 25 marca 2014 00:00

W związku z nadejściem wiosny Krasnoludki zamieniły się w ogrodników i w kąciku przyrody założyły zieloną hodowlę.

W doniczkach rośnie cebula, pietruszka, rzeżucha. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwują wzrost roślin i systematycznie je podlewają. Wiedzą, że jest to źródło witamin. Niedługo szczypiorek i rzeżuchę wykorzystamy do kanapek a pietruszkę do zupki.

Iwona Filipek, Irena Bentkowska

 

 
Marcowe święto PDF Drukuj Email
wtorek, 11 marca 2014 14:34

Z okazji Dnia Kobiet wszyscy chłopcy z naszego przedszkola zaprosili panie pracujące w Urzędzie Miejskim i GOK-u w Korfantowie na uroczyste spotkanie, które odbyło się na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

Na scenie zaprezentowali wiersze i piosenki a następnie wręczyli kolorowe tulipany.

Nie zapomnieli również o swoich koleżankach, na które czekały niespodzianki – kwiaty i kolorowe piłki.

Dużo radości sprawili chłopcy wręczając kwiaty napotkanym paniom na ulicach Korfantowa.

Irena Bentkowska – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
OBOWIĄZEK SZKOLNY SZEŚCIOLATKA PDF Drukuj Email
środa, 19 lutego 2014 13:00

Od 1 września 2014 r. obowiązek szkolny będzie obejmował wszystkie dzieci siedmioletnie (rocznik 2007) oraz dzieci sześcioletnie, które urodziły się w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2008 r.

Na wniosek rodziców, do szkoły będą mogły również uczęszczać dzieci urodzone od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r.

Zobacz zasady rekrutacji (zarządzenie nr 4/2014 Dyrektora ZSP w Korfantowie)

Przeczytaj informację o zasadach rekrutacji w roku szkolnym 2014/2015 (zarządzenie nr 5/2014 Dyrektora ZSP w Korfantowie)

 
WALENTYNKI !!!!! PDF Drukuj Email
piątek, 14 lutego 2014 00:00

Raz w roku jest taki dzień, kiedy możemy powiedzieć do każdego jak bardzo go lubimy i co do niego czujemy. Dla przedszkolaków dzień ten stał się okazją do wspólnej zabawy. Dzieci dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka, które przekazywały sobie wzajemnie, nie omijając również gabinetu Pana dyrektora. Tym co naprawdę się liczy jest życzliwość i szacunek okazywany drugiemu człowiekowi.

Mocnym akcentem tego dnia były czerwone stroje i integracja grup podczas wspólnych tańców.

 

Teresa Kowalska – Sarga - nauczyciel wychowania przedszkolnego


 

 
Poranek muzyczny PDF Drukuj Email
środa, 12 lutego 2014 00:00

Dzieci przedszkolne z grup "Leśne Duszki" i "Jagódki" były uczestnikami koncertu muzycznego, który został zorganizowany przez Łódzkie Biuro Koncertowe "Wirtuoz". Podczas tego koncertu dzieci miały możliwość zapoznania się z brzmieniem instrumentów dętych i perkusyjnych pochodzących z różnych stron świata. Czas upłynął przedszkolakom w bardzo miłej atmosferze podczas muzykowania i wspólnych tańców.

Anna Mariowska - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 
WIZYTA W KUCHNI PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 stycznia 2014 00:00

Przedszkolaki z grup „Jagódki” i „Leśne duszki” w ramach realizowanych zajęć odwiedziły kuchnię. Panie kucharki bardzo chętnie opowiadały o swojej codziennej pracy. Dzieci z dużym zainteresowaniem poznawały sprzęt kuchenny oraz miejsce, gdzie przygotowywane są dla nich posiłki. Zobaczyły ogromne garnki, patelnie, miski oraz wiele innych naczyń. W podziękowaniu za pyszne obiadki i za możliwość odwiedzenia kuchni, podarowały paniom kucharkom po kwiatku.

Spotkanie było dobrym wprowadzeniem dzieci w dalsze odkrywanie tajemnic kuchennego świata.

Krystyna Kowalska - wychowawczyni grupy „Jagódki”


 

 
Bal przebierańców PDF Drukuj Email
piątek, 24 stycznia 2014 00:00

24.01.2014r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Przebierańców. Całą zabawę prowadził wodzirej, który zapraszał wszystkich do wspólnych tańców przy znanych przebojach. Na uwagę zasługują wspaniałe stroje naszych przedszkolaków. W przerwie na uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek, który przygotowały mamy  przedszkolaków.
Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Iwona Filipek

 

Więcej…
 
Z wizytą u seniorów PDF Drukuj Email
czwartek, 23 stycznia 2014 00:00

Krasnoludki z przedszkola w Korfantowie odwiedziły DPS "Maria".
Zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce. Seniorzy nie szczędzili braw a na ich twarzach można było zobaczyć uśmiech.
Na pamiątkę wspólnego spotkania dzieci wręczyły mieszkańcom DPS-u aniołki: szczęścia, zdrowia, pomyślności.
Krasnoludki zostały obdarowane słodyczami.
Wrażenia z występów na długo zostaną w pamięci wszystkich.

Iwona Filipek

 

Więcej…
 
Święto Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
środa, 22 stycznia 2014 00:00

 

 

 

Niechaj dziadzio z babciunią tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
niech się dziadzio z babcią nażyją do woli.

  

22.01.2014 r. w sali gimnastycznej ZSP w Korfantowie odbyło się uroczyste spotkanie przedszkolaków z babciami i dziadkami. Dzieci zaprezentowały tańce, piosenki i wiersze, które zaproszonym gościom sprawiły dużo radości i wzruszeń. Po wspólnym odśpiewaniu 100 lat wnuki wręczyły laurki i zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnego tańca. Babcie i dziadkowie mogli zwiedzić przedszkole, gdzie ich wnuki bawią się i uczą.

Nauczycielka przedszkola – Irena Bentkowska

 

Więcej…
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email
wtorek, 21 stycznia 2014 00:00

DZIEŃ BABCI I DZIADKA – odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej im.Maria w Korfantowie

21 stycznia 2014 r.

Tego dnia dzieci z grupy p. Ani, p. Krysi i p. Teresy odwiedziły mieszkańców DPS-u w Korfantowie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla seniorów program artystyczny, w którym zaprezentowały piosenki i wiersze okolicznościowe oraz symboliczne upominki – laurki. Mieszkańcy wzruszeni życzeniami od dzieci odwdzięczyli sie słodyczami. Cała uroczystośc przebiegała w ciepłej i serdecznej atmosferze.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat!!!

 

Teresa Kowalska – Sarga - nauczyciel wychowania przedszkolnego


 

 
SPOTKANIE PRZY CHOINCE PDF Drukuj Email
piątek, 20 grudnia 2013 00:00

Dzieci z grup starszych przygotowały program słowno - muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej dla swoich młodszych koleżanek i kolegów oraz dla pracowników przedszkola i zaproszonych gości.

Zaprezentowane wiersze, piosenki i kolędy stworzyły miłą atmosferę wprowadzając wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Miłym akcentem było podziękowanie przez pana dyrektora występującym przedszkolakom i wręczenie upominków w postaci książek.

 

Anna Mariowska - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA OD KRASNOLUDKÓW PDF Drukuj Email
czwartek, 19 grudnia 2013 10:23

Z blaskiem pierwszej gwiazdki składamy życzenia.

Niech się wszystkim spełnią najśmielsze marzenia.

 
PRZEDŚWIĄTECZNY KIERMASZ PDF Drukuj Email
czwartek, 12 grudnia 2013 08:18

12 grudnia 2013 r. grupa Krasnoludków z korfantowaskiego przedszkola zorganizowała sprzedaż ciast, babeczek, papierowych aniołków i kartek świątecznych. Kiermasz odbył się dzięki rodzicom przedszkolaków, którzy upiekli wspaniałe ciasta. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów uszycia strojów krasnoludków. Wszystkim bardzo dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt.

Iwona Filipek - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

 
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
piątek, 06 grudnia 2013 00:00

Dzisiaj do Przedszkola w Korfantowie zawitał szczególny gośc – Mikołaj. Wszystkie dzieci od samego rana niecierpliwie czekały na prezenty, które miały otrzymac od Mikołaja. Szacowny gośc przybył do dzieci w asyście diabła, aniołów i elfów. Wizytę swoją rozpoczął od najmłodszej grupy „Krasnoludków”, a następnie gościł kolejno w grupie „Żabek", „Leśnych Duszków", i „Jagódek". Każda grupa w podziękowaniu Mikołajowi za paczki zaśpiewała piosenki lub powiedziała wierszyk. Szacowny Gośc opóścił przedszkolaki obiecując im, że przyjdzie do nich za rok.

Teresa Kowalska-Sarga - nauczycielka wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM PDF Drukuj Email
czwartek, 05 grudnia 2013 00:00

5 grudnia w grupach „Jagódki” i „Leśne duszki” odbyły się niecodzienne zajęcia. Tego dnia, w galowym stroju na spotkanie z dziećmi przybył dziadek Beatki z grupy „Jagódek”, który jest górnikiem w Kopalni Piasku/Żwiru w Malerzowicach. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które posiadał gość za długoletnią pracę. W trakcie spotkania, dzieci z dużym zaciekawieniem słuchiwały opowieści o codziennym trudzie wszystkich górników. Dowiedziały się, jak niebezpieczna jest praca górników. Największą jednak atrakcją była czapka górnicza, którą każdy przedszkolak mógł przymierzyć. Wszystkie dzieci chętnie pozowały w niej do zdjęć. Nie obyło się również bez pamiątkowych fotografii w młodszych grupach, które także odwiedził nasz gość.

Spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami ciekawych zawodów to wielkie wydarzenie i źródło cennych informacji.

 

K. Kowalska – nauczycielka wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
„PRZYGODY PIRATA KARMAZYNA” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2013 00:00

5

Przygody na morzu wśród piratów oraz opowieści o Syrenach zawsze zachwycały najmłodszych. Taką przygodę mogły przeżyć nasze przedszkolaki wspólnie z aktorami Teatru Współczesnego z Krakowa podczas przedstawienia pt. „Przygody Pirata Karmazyna”. Przedstawienie odbyło się 2 grudnia 2013 r. w nyskim Domu Kultury.

Więcej…
 
GALA PROPORCOWA W PRZEDSZKOLU MISIA USZATKA W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
środa, 27 listopada 2013 00:00

Dzieci z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie otrzymały proporzec z podobizną swojego patrona. Dzięki staraniom rodziców i sponsorów został zakupiony proporzec, który będzie symbolem przedszkola. 27 listopada 2013 r. zorganizowano uroczyste przekazanie przedszkolakom. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście w osobach Burmistrza Gminy Pana Zdzisława Martyny i Skarbnik Gminy Pani Joanny Szkudlarskiej, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Katarzyny Szkolnej-Gach oraz przyjaciela przedszkola Pana Zdzisława Bochenka. Niespodziankę sprawiły Panie: Lucyna Bielik, Franciszka Podstawka, Bożena Bernacka i Teresa Kowalska-Sarga – byłe dyrektorki przedszkola, które przyniosły drobne upominki. Z zaproszenia skorzystali także emerytowani pracownicy placówki. Proporzec został poświęcony przez księdza wikarego Leszka Zarzyckiego. Dzieci przedstawiły krótkie inscenizacje przygotowane pod opieką wychowawczyń specjalnie na tę okazję. Na uroczystości pojawił się sam Miś Uszatek w towarzystwie swoich przyjaciół. Przedszkolaki otrzymały upominki przygotowane przez rodziców. Na koniec wszyscy razem wzięli udział w zabawie „Stary niedźwiedź”. Po spotkaniu w sali gimnastycznej dzieci przeszły do swoich sal na słodki poczęstunek. Długo jeszcze dzieliły się wrażeniami ze spotkania z gościem z dobranocki. Proporzec będzie reprezentował przedszkole na różnych doniosłych dla dzieci uroczystościach. Życzymy przedszkolakom samych uśmiechów.

Joanna Fudali - zastępczyni dyrektora ZSP w Korfantowie

Więcej…
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email
środa, 27 listopada 2013 00:00

Tego dnia dzieci z grupy p. Ani, p. Krysi i p. Teresy mogły uczestniczyc w zabawach i konkursach zorganizowanych z okazji Dnia Pluszowego Misia. Uroczystośc odbyła się w sali zabaw. W tym dniu dzieci do przedszkola przyniosły swoje pluszaki – misie, z którymi chętnie się bawiły i śpiewały piosenki. Odbył się także konkurs na największego misia i najmniejszego misia. Wszystkie dzieci i „ misie” bawiły się wyśmienicie.

Teresa Kowalska – Sarga - nauczyciel wychowania przedszkolnego


 

 
Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2013 00:00

25.11.2013r. KRASNOLUDKI przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Dzieci opowiadały historie swoich pluszowych przyjaciół oraz wspólnie się bawiły.
Na koniec kolorowały sylwetę Misia Uszatka, patrona naszego przedszkola.
Mamy nadzieję, że misiom w przedszkolu się podobało i odwiedzą dzieci w przyszłym roku.

Iwona Filipek - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 
Krasnoludki w przedszkolu PDF Drukuj Email
wtorek, 19 listopada 2013 00:00

 

- staramy się wszystko zjadać i grzecznie zachowujemy się przy stolikach

- chodzimy na spacery

Więcej…
 
SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ PDF Drukuj Email
piątek, 15 listopada 2013 00:00

W ramach zajęć pt. "Dbamy o zdrowie", dzieci z grupy "Jagódek" i "Leśnych Duszków" spotkały się z p. pielęgniarką. Podczas tego spotkania dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia, zasad dbania o higienę osobistą, oraz chorób brudnych rąk. Dobór ciekawych metod sprawił, że czas upłynął w bardzo miłej atmosferze.

Anna Mariowska - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

 
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
piątek, 08 listopada 2013 00:00

Dla upamiętnienia Święta Niepodległości dzieci z naszego przedszkola przygotowały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła się od Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci ubrane w odświętne stroje z biało-czerwonymi kotylionami z pełną powagą zaśpiewały hymn Polski.

Następnie każda z grup zaprezentowała własny program, w którym nie zabrakło patriotycznych wierszy i piosenek. Podczas wystąpień dzieci wykazały się znakomitą wiedzą na temat naszego kraju. Przedszkolaki udowodniły, że patriotyzm nie jest im obcy.

Krystyna Kowalska - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

 
„MIŚ Z KLAPNIĘTYM USZKIEM” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2013 00:00

4 listopada 2013 r. w Przedszkolu Misia Uszatka w Korfantowie, gościliśmy aktorów agencji artystycznej „ARTMA” z Krakowa, którzy zaprezentowali naszym podopiecznym przedstawienie pt. "Miś z klapniętym uszkiem i przyjaciele". Bohaterami spektaklu byli najbliżsi przyjaciele Misia Uszatka. Przedstawienie miało na celu pokazanie przedszkolakom prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach. Wspaniała gra aktorów przypomniała wszystkim o stosowaniu zwrotów grzecznościowych oraz kulturze spożywania posiłków. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, przyłączając się do proponowanych przez aktorów zabaw. Takie przypomnienie podstawowych zasad savoir-vivre na pewno wszystkim przedszkolakom się przydało!

Krystyna Kowalska - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

 
POSKROMIENIE NIEZNOŚNEGO SMOKA PDF Drukuj Email
wtorek, 29 października 2013 00:00

Dzieci z naszego przedszkola były widzami spektaklu pt."Poskromienie Nieznośnego Smoka"

w wykonaniu aktorów z Teatru "Inspiracja z Krakowa". Głównym celem tego spektaklu było uwrażliwienie dzieci na krzywdę innych, przeciwdziałanie agresji oraz przestrzeganie norm społecznych. Dzieci z zainteresowaniem oglądały spektakl. Doznane przez nich wrażenia były inspiracją do wykonania pracy plastycznej.

Anna Mariowska - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

 
GOŚCIE Z FRANCJI PDF Drukuj Email
sobota, 26 października 2013 17:59

21 października 2013 r. w Korfantowie przebywała delegacja francuskiej Gminy Boulleret. Było to związane z podpisaniem porozumienia w zakresie współpracy z Gminą Korfantów. Wśród wielu miejsc, które odwiedzili goście z Francji, był również Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie. Zobacz plan BOULLERET

 

Więcej…
 
MAŁY CZŁOWIEK - WIELKIE MOŻLIWOŚCI PDF Drukuj Email
sobota, 26 października 2013 17:33

Gmina Korfantów oraz Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej w Opolu, wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w  Korfantowie realizują projekt pn.: "Mały człowiek - wielkie możliwości". Projekt obejmuje dwie grupy działań. Jedna z nich dotyczy powołania piątego oddziału w Przedszkolu Misia Uszatka w Korfantowie. Pierwszym etap jest, trwający od kilku miesięcy remont części budynku zespołu. Kolejne części pozwolą na zakup nowoczesnego wyposażenia oddziału (meble, pomoce dydaktyczne) oraz zatrudnienia dodatkowych nauczycieli i pomocy. Za wymienione działania odpowiada Gmina Korfantów.

 

Więcej…
 
WIZYTA W DOMU KULTURY PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2013 00:00

Korzystając z zaproszenia pracowników Domu Kultury w Korfantowie dzieci z grup: „Jagódki” i „Leśne Duszki” miały możliwość obejrzenia wystawy prac Gminnej Grupy Twórczości Artystycznej. Dzięki uprzejmości pani Ewy poznały sposób wykonania niektórych prac. Z zachwytem oglądały koronki szydełkowe, hafty, obrazy wykonane różnymi technikami, pomysłowe stroiki z kwiatów. Wszystkie dzieła przypadły dzieciom do gustu, ale największe zainteresowanie wzbudziła zwłaszcza wśród dziewczynek przepiękna biżuteria i gałgankowe zabawki.

Krystyna Kowalska - nauczycielka wychowania przedszkolnego


 

 
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK I UCZEŃ - TEATRZYK W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM PDF Drukuj Email
czwartek, 10 października 2013 00:00

10 października 2013 roku, mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu aktorów z Teatru w Opolu im. Jana Kochanowskiego, który przyjechali do nas z przedstawieniem pt. „Bezpieczny Przedszkolak”. Aktorzy wcielili się w postaci: Elemelka i Policjanta.

 

Więcej…
 
SZKOLENIE EKOLOGICZNE PDF Drukuj Email
środa, 25 września 2013 00:00