GMINNE ELIMINACJE KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email
środa, 17 kwietnia 2024 00:00

Dnia 17 kwietnia 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie wzięli udział w eliminacjach do Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.

Już po raz piąty wydarzenie to zgromadziło dzieci uczące się w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy. W tym roku do zabytkowej Remizy - siedziby Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Korfantowie - udała się ośmioosobowa reprezentacja naszej szkoły.

 

W toku konkursowych zmagań z lekturą wyłoniono trójkę laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. I tak : w kategorii młodszej, czyli uczniów klas I –II

II miejsce zajął Mikołaj Stolarczyk, a miejsce III uzyskała jego koleżanka z klasy - Hanna Stolarczyk. Zbieżność nazwisk jest nieprzypadkowa i świadczyć może o obecności „genu zdolności pięknego czytania” u dwójki spokrewnionych drugoklasistów. Obojgu z pewnością należą się brawa, bo to systematyczna praca, bez której nauka czytania obejść się nie może przyniosła tak dobre owoce.

Tym niemniej gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom, które przystąpiły do konkursu, i jak same twierdzą po prostu lubią czytać książki.

Mikołaj, jako laureat II miejsca weźmie udział w finale Konkursu Pięknego Czytania, który odbędzie się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie.

Życzymy mu powodzenia !

K. Suchodolska – bibliotekarz 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848