SPOTKANIE Z POLICJANTEM ,, BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA” PDF Drukuj Email
środa, 21 września 2022 00:00

W dniu 21.09.2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się spotkanie uczniów klas I-III i przedszkolaków z policjantem Panem Grzegorzem Gorskim z Komisariatu Policji w Korfantowie w ramach akcji ,, Bezpieczna droga do szkoły” –uczniowie klas I-III i ..Bezpieczna droga do przedszkola”- wychowankowie przedszkola im ,, Misia Uszatka” w Korfantowie.

W czasie spotkania pan policjant przedstawił uczniom i przedszkolakom zasady zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i miejscach. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszanie się po drodze, w czasie jazdy autobusem szkolnym czy samochodem. Uwrażliwiał uczniów i dzieci przedszkolne na możliwe zagrożenia w trakcie spędzania czasu wolnego, w kontaktach z nieznajomymi. Przypomniane zostały numery alarmowe. Uczniowie i przedszkolaki chętnie i aktywnie brali udział w spotkaniu, zadając pytania jak również dzielili się własnymi spostrzeżeniami.

Pedagog szkolny Beata Sroka

 

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848