Profilaktyka zdrowego żywienia ,,WIEM CO JEM- ZDROWO JEM” PDF Drukuj Email
wtorek, 08 listopada 2022 00:00

W ramach akcji listopadowej -8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania, jak co roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z specjalistą w dziedzinie żywienia, panią dietetyk Jagodą Grobosz, działania w ramach tej akcji rozpoczęliśmy już dnia 3 listopada 2022roku.

W bardzo ciekawych zajęciach wzięli udział uczniowie z klas I-III , oraz klasy zerowe z przedszkola
im. ,,Misia Uszatka”.
Celem spotkania było zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci.

Pani dietetyk przygotowała gry i zabawy oraz interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną. Przeprowadziła dyskusję z dziećmi na temat zasad prawidłowego odżywiana. Przekazała informacje na temat produktów jakich powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak dobrze skomponować pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce w naszym życiu codziennym.

 

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania
i zdrowego stylu życia. Po spotkaniu dzieci wraz z wychowawcą udali się do sali gdzie mogli eksperymentować z warzywami i owocami. Dzieci przygotowały sałatkę warzywną, szaszłyki owocowo warzywne, oraz ufoludki.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze dziękujemy pani Jagodzie, dzieciom i wychowawcom!

W kolejnych dniach od 04-08 listopada 2022roku w ramach akcji tygodniowego spożywania zdrowego śniadania uczniowie przynosili zdrowe kanapki, owoce ,sałatki owocowo- warzywne, które wspólnie spożywali w czasie przerw międzylekcyjnych.

Uczniowie klas I-III dodatkowo uczestniczą w programie ,,Owoce w szkole” i ,,Szklanka Mleka”
Codziennie podczas spożywania prze uczniów klas I-III i przedszkolaków posiłków przygotowanych przez naszą kuchnie szkolną, dzieci mają możliwość delektowania się przepysznymi potrawami, które przygotowują panie kucharki z panią intendent, która dba o zróżnicowaną i zbilansowaną dietę, różnorodność smakową.
Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły z apetytem zjadają przygotowane posiłki.

Organizatorzy spotkania:
Agnieszka Pałamarz -Intendent
Beata Swaciak - Sroka - Pedagog szkolny
Paulina Jarosik – Psycholog szkolny

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848