SUKCES W 50 MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM W JAPONII PDF Drukuj Email
piątek, 08 maja 2020 07:44

Uczennica klasy I b Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie Natalia Walczak, zdobyła wyróżnienie na 50 Międzynarodowym Konkursie w Japonii.

To wielkie przedsięwzięcie jest sponsorowane przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną (Biiku Bunka Kyokai) we współpracy z: Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej oraz firmą Pentel Co., Ltd. Na konkurs wpłynęło ponad 14 tysięcy prac z całego świata. Natalia swoją pracę stworzyła na zajęciach kółka plastycznego. Pracowała pod kierunkiem swojej wychowawczyni Krystyny Krzywickiej.

Warto wspomnieć o wcześniejszych sukcesach plastycznych uczniów kl. I b w roku szkolnym 2019/2020: Jan Mirecki zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Boże Narodzenie”, a Jakub Tlałka – wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Artystycznym „Św. Jan Paweł II – pasterz i przyjaciel dzieci i młodzieży”.

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848