Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
piątek, 30 września 2022 00:00

W dniu 30.09 uczniowie klas II a i II b wzięli udział w warsztatach teatralnych, które poprowadziła aktorka Teatru Lalki i Aktora w Opolu, Pani Elżbieta Żłobicka. Pani Elżbieta podczas spotkania nawiązywała do twórczości Hansa Christiana Andersena. Aktorka czytała także fragmenty literatury dziecięcej, a szczególną uwagę poświęciła twórczości Marii Konopnickiej. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Ewa Kaca, namysłowska poetka, która prezentowała twórczość własną oraz pochyliła się również nad wierszami Marii Konopnickiej, z uwagi na obchodzony Rok Konopnickiej.
Spotkanie z uczniami naszej szkoły odbyło się w ramach Pleneru Literackiego zorganizowanego przez Opolski Oddział Związku Literatów Polskich.

Anna Tlałka

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848