SZKOLNA LIGA WARCABOWA PDF Drukuj Email
środa, 01 lutego 2023 07:10

Szkolna Liga Warcabowa to projekt edukacyjny skierowany do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie. Przedsięwzięcie jest koordynowane przez wychowawców świetlicy szkolnej. Do udziału w zajęciach zgłosiło się ponad 50 dziewcząt i chłopców. Podczas zajęć dzieci poznają historię gier logicznych, w tym warcabów oraz będą doskonalić własne umiejętności.

Projekt ma za zadanie kształtowanie w dziecku umiejętności logicznego i analitycznego myślenia służącego rozwiązywaniu pojawiających się problemów, rozwijanie koncentracji uwagi i procesów twórczych, wyobraźni przestrzennej, myślenia matematycznego oraz wsparcia emocjonalnego uczniów. Nade wszystko jednak SLW jest propozycją spędzania czasu w grupie rówieśniczej. W programie zajęć przewidziano czas na naukę, zabawę, rywalizację i budowanie więzi koleżeńskich.

SZKOLNA LIGA WARCABOWA - ZASADY GRY

SZKOLNA LIGA WARCABOWA - PLAN ZAJĘĆ


 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848