ŻYJ WARCABOWO! PDF Drukuj Email
środa, 08 lutego 2023 18:42

Szkolna Liga Warcabowa Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie nabiera tempa. Środy są dniem spotkań uczniów z klas IB i IIIA. Warcaby obok szachów są jedną z najpopularniejszych gier logicznych, które wywodzą się od gier znanych w starożytnym Egipcie. Forma znana współcześnie ukształtowała się w Europie w XV wieku. 64 pola planszy, 24 piony w dwóch kolorach i 2 zawodników siedzących naprzeciw siebie, to mikroświat zmagań, strategii oraz rodzących się rozwiązań. To miły sposób spędzania czasu, świetny trening myśli. Oprócz spotkań zespołowych, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki dzieci mogą zmagać się w formule gier podłogowych - także losowych. Wszyscy chętni są mile widziani!

 

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848