KORFANTOWSKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA - PODSUMOWANIE KONKURSU RODZINNEGO PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 stycznia 2023 00:00

Dnia 23 stycznia 2023 r. w rozśpiewanej atmosferze szkolnego  kolędowania odbyło się podsumowanie rodzinnego konkursu na szopkę bożonarodzeniową. Organizatorem konkursu były Biblioteka Szkolna. Nadrzędnym celem konkursu było pielęgnowanie  pięknej tradycji  budowania stajenek betlejemskich. Tym razem jednak uczestnikom postawiono zadanie przeniesienia sceny narodzin Dzieciątka Jezus w architektoniczne realia Korfantowa - roku Pańskiego 2023. Na konkurs wpłynęło 29 przestrzennych prac plastycznych, każda w unikatowej formie i o niepowtarzalnym charakterze. W nawiązaniu do tematyki konkursowej w przedstawionych szopkach uwidocznione zostały zabytki Korfantowa: Kościół pw. Trójcy Świętej, dawna remiza strażacka, korfantowski Ratusz, dziedziniec późnorenesansowego Zamku - dzisiejsza siedziba Opolskiego Centrum Rehabilitacji. Nie zabrakło także odniesień do symboliki naszego miasta - herbu i flagi. Jury w osobach Księdza Wojciecha Kępińskiego, pani Dyrektor Elżbiety Rauch oraz Pani Ewy Walczak stojąc w obliczu trudnego zadania rozstrzygnięcia konkursu, postanowiło docenić każdą z przygotowanych szopek, i przyznało następujące lokaty w dwóch kategoriach wiekowych:

 

 

PRZEDSZKOLE IM MISIA USZATKA W KORFANTOWIE

  • I MIEJSCE: Oliwia Kopij, Jakub Szeliga, Jakub Czajka, Julia Juśkiewicz, Liwia Łożańska, Martyna Wilk, Nadia Świerczewska
  • II MIEJSCE: Nela Niewiadowska, Anna Oleksów
  • III MIEJSCE: Emilia Sołotwińska, Anna Pałka, Zuzanna Pałka, Elena Giereś, Amelia Dzwonkowska

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. WOJSKA POLSKIEGO W KORFANTOWIE

  • I MIEJSCE: Amelia Juzwa, Mirosława Stankiewicz, Vanessa Sapiecha, Barbara Ryś, Milena Świtała, Bartosz Gorzelak
  • II MIEJSCE: Agata Raczek, Issabelle Leahy, Halina Szlęzak, Zuzanna Pyskata
  • III MIEJSCE: Anna Pruszyńska, Adrian Sołotwiński, Antoni Dzwonkowski, Jasmin Pluta, Łukasz Pałac, Jennifer Pluta, Piotr Preusner

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Społeczność szkolna podziwiać mogła prace konkursowe podczas XXII Szkolnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Korfantowskie Szopki Bożonarodzeniowe wzbudziły także uznanie w środowisku lokalnym na pokonkursowej wystawie towarzyszącej obradom Rady Miejskiej Korfantowa. Rodzinny konkurs na szopkę bożonarodzeniową był ważnym akcentem inaugurującym w bieżącym roku szkolne obchody 30 rocznicy odzyskania przez Korfantów praw miejskich.

Katarzyna Suchodolska - nauczycielka biblioteki

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848