WARCABOWY ZAWRÓT GŁOWY PDF Drukuj Email
czwartek, 09 lutego 2023 12:56

Warcabowy zawrót głowy. Czwartek to dzień spotkań uczniów z klas IIB i IIIB Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie. Na spotkaniach SLW pojawiają się często pytania dotyczące zasad gry. Warto przypomnieć, że bicie jest obowiązkowe. Przy kilku możliwych biciach pierwszeństwo ma to, które „bierze” więcej pionów. Partnerzy powinni sobie przypominać o biciu, w końcu gra towarzyska ma służyć rozwijaniu umiejętności i miłemu spędzaniu czasu. Można również zaakceptować brak bicia przeciwnika i grać dalej. Co jeszcze. Można wykonywać zbicia do tyłu. Damka nie ma pierwszeństwa bicia przed pionkiem. Oznacza to, że jeżeli damka i pionek może zbić taką samą liczbę pionów o wyborze bicia decyduje gracz. W innych przypadkach decyduje zasada większości bicia.

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848