UCZNIOWIE POWITALI WIOSNĘ PDF Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2023 00:00

Ten wtorek zapamiętamy na długo. 21 marca 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie pożegnali zimę i powitali wiosnę. Pierwszym akordem święta było spotkanie uczniów z liderami powiatu nyskiego - Andrzejem Kruczkiewiczem - Starostą Nyskim i Damianem Nowakowskim - Wicestarostą. Tak zacni goście, w ramach projektu powiatowego kwietnych łąk, przekazali dzieciom nasiona kwiatów miododajnych.  Następnie uczniowie wzięli udział w przedstawieniu przygotowanym przez nauczycieli Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie, podczas którego dzieci miały okazję spotkać się z Panią Wiosną i jej orszakiem. Po przedstawieniu uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli w przemarsz ulicami Korfantowa. Na trasie spaceru znalazł się korfantowski Rynek, na którym uczniów i wychowawców witał i słodkościami częstował Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik. Ostatnim etapem przemarszu było przejście na boisko sportowe, gdzie dopełniono obyczaju i ostatecznie pożegnano Marzannę. Ot, już wiosenka, wraca wesoła. Spoza okienka, widna dokoła. Słonko przygrzewa, wciąż promieniście. Śmieją się drzewa, spod pęków liści.


 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848