WYCIECZKA DO TUŁOWIC PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 kwietnia 2023 06:55

14 marca 2023 r. uczniowie klas IIA i IIIB Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie uczestniczyli w warsztatach „PISANKOWANIA” w Tułowickim Ośrodku Kultury. W czasie zajęć wzięli udział w lekcji regionalizmu. Panie prowadzące warsztaty w ciekawy sposób przedstawiły zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dzieci uczyły się dekorować jaja woskiem tzw. techniką batiku. Każde z nich wykonało piękną i niepowtarzalną pisankę. Sama praca sprawiła dzieciom wiele przyjemności.

Następnie uczniowie zwiedzili Multimedialne Centrum Edukacji Ekologiczno – Przyrodniczej w Zespole Szkół w Tułowicach. Dowiedzieli się dużo ciekawych informacji o lasach oraz ich faunie i florze. Z wielkim zainteresowaniem oglądali zgromadzone eksponaty. Swoją wiedzę sprawdzili w quizach przeprowadzonych przez gospodarzy.

 

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848