JESTEM WYJĄTKOWY JAK KAŻDY! MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W SZKOLE PODSTAWOWEJ PDF Drukuj Email
czwartek, 27 kwietnia 2023 17:28

 

Kwiecień to miesiąc, podczas którego propagowana jest wiedza i świadomość na temat autyzmu. Z racji tego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego  – Panią Ewę Walczak oraz psychologa szkolnego - Panią Paulinę Jarosik.

 

 

W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć film animowany o funkcjonowaniu osób z autyzmem. Uczestniczyli także w pogadance dotyczącej poszanowania różnic występujących między ludźmi oraz sposobów zachowania się, kiedy dostrzegą, że ktoś np. nie radzi sobie z hałasem wokół. Wspólnie z opiekunami rozmawiali także o zmysłach i ich ważnej roli w poznawania świata. Następnie uczniowie skorzystali z przygotowanej na te okoliczność ścieżki sensorycznej oraz wykonali zaproponowane im zadania. Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo pozytywnych wrażeń.

 

 

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848