Aktualności 2011/2012
Powitanie Wiosny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2016 00:00

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego jest tak bardzo wyczekiwana przez wszystkie dzieci. 21 marca w naszej szkole ogłoszono „zielony dzień”. Uczniowie z klas I-III przyszli w tym dniu do szkoły ubrani w coś zielonego, a niektórzy z nich próbowali nawet upodobnić się do pani Wiosny. Nie zabrakło także kolorowych kwiatów, które dzieci trzymały w rękach, pięknych opasek na głowach oraz głośnych instrumentów. Barwnym korowodem przeszliśmy ulicami Korfantowa oznajmiając wszystkim dookoła nadejście upragnionej wiosny. Na koniec spaliliśmy Marzannę- symbol zimy i w ten sposób pożegnaliśmy ustępującą porę roku. Wracając do szkoły gromkim i radosnym śpiewem witaliśmy wiosnę.

M. Marcinkiewicz

Więcej…
 
Zapraszamy do czytania PDF Drukuj Email
środa, 27 stycznia 2016 00:00


W roku szkolnym 2015/2016 w naszej placówce realizowany jest Rządowy program Książki Naszych Marzeń, dzięki któremu biblioteka Szkoły Podstawowej uzyskała już dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Adresatami programu są dzieci i młodzież szkolna, a celem - promocja czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Zakończono właśnie pierwszy etap realizacji programu. W ramach plebiscytu uczniowie wszystkich klas proponowali książki będące przedmiotem ich czytelniczych preferencji, i na tej podstawie sporządzono listę wymarzonych tytułów. Następnie dzięki dotacji udzielonej szkole w II połowie grudnia dokonano zakupu nowych pozycji, które wzbogaciły księgozbiór biblioteki o 170 woluminów.

 

Więcej…
 
NOWY ROK SZKOLNY! PDF Drukuj Email
piątek, 31 sierpnia 2012 19:25

Zapraszamy
na inaugurację roku szkolnego 2012/2013.
Uroczystość odbędzie się na dziedzińcu
Szkoły Podstawowej
im. Wojska Polskiego w Korfantowie
3 września 2012 r., o godz. 9.00.

 
PRACUJEMY Z PASJĄ... PDF Drukuj Email
piątek, 27 lipca 2012 06:21

Rok szkolny 2011/2012 był pierwszym w dziejach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Niewątpliwym priorytetem w działalności placówki stało się doskonalenie mechanizmów sprzyjających budowaniu wysokiej jakości pracy przedszkola i szkoły. Działaniom tym służyło zaangażowanie nauczycieli, rodziców i dzieci w realizację różnorodnych projektów: edukacyjnych, prozdrowotnych, lokalnych. Korfantowska placówka potrafiła pozyskać do ich przeprowadzenia cennych współpracowników zewnętrznych, co dobrze świadczy o potencjale środowiska zespołu.

 

Więcej…
 
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW SZKOŁY PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2012 21:14

Dnia 28 czerwca 2012 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012 przez uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie. Spotkanie to zgromadziło: dyrekcję ZS-P w Korfantowie, nauczycieli, pracowników zespołu, uczniów i ich rodziców oraz zaproszonych gości, w tym: przedstawicieli Rady Rodziców (Panią Aleksandrę Małachowską i Pana Piotra Szelwacha), a także przedstawiciela organu prowadzącego (Panią Jolantę Grzegorzewicz – Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM w Korfantowie). Po okazjonalnych wystąpieniach, w podniosłej atmosferze uczniowie pożegnali sztandar szkoły i po raz ostatni przyjęli z rąk wychowawców świadectwa absolwenta.

 

Więcej…
 
Prezentacje klubu europejskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2012 21:45

... oto zapowiedziane efekty pracy SKE. Nasi koledzy Natalia i Marek
wykonali prezentacje multimedialne w oparciu o zebrane przez nas
informacje.
SKE

Prezentacja 1

Prezentacja 2

 

 
BAL ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KORFANTOWIE 2012 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2012 00:00

„Miło szaleć, kiedy czas po temu!”. Ta maksyma jak żadna inna pasuje do Balu Absolwentów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie, który odbył się 25 czerwca 2012 r. Niepowtarzalna atmosfera zabawy, potwierdza jedynie to, co już widzieliśmy o tej grupie młodzieży – świetnie pracują i świetnie się bawią. Aż miło popatrzeć!

Więcej…
 
Zadbaj o środowisko razem z nami PDF Drukuj Email
piątek, 22 czerwca 2012 00:00

Wyniki  konkursu - ,,Zadbaj o środowisko razem z nami"

Przez cały rok uczniowie naszej szkoły zbierali zużyte baterie, by można było unieszkodliwić te niebezpieczne odpady. To w nich występuje szereg substancji mogących mieć negatywny wpływ na  środowisko i zdrowie ludzi.
W tym tygodniu kurier odebrał ich ponad 70 kg, co razem daje ponad 160 kg zebranych w tym roku szkolnym !
W klasach przeliczaliśmy je na sztuki.

 

Więcej…
 
Ostatni apel grup wiekowych w roku szkolnym 2011/2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 19 czerwca 2012 00:00

19 czerwca odbył się ostatni apel grupy wiekowej IV-VI szkoły podstawowej naszego zespołu. Był to czas na podsumowanie wszystkich konkursów organizowanych w II semestrze tego roku szkolnego. Uczniowie mieli okazję poznać laureatów konkursu kroszonkarskiego, języka niemieckiego, zbiórki baterii, dnia talentów. Ten ostatni konkurs miał na celu pokazanie ukrytych talentów uczniów starszych klas. Mieli okazję zaprezentować się w różnych dziedzinach. Wbrew pozorom to nie takie proste! Przełamywali swoje opory i obawy związane z publicznym pokazem i udało się! Aby nagrodzić odwagę wychowanków rodzice postanowili nagrodzić wszystkich uczestników tego pokazu niespodziankami – Rada Rodziców Szkoły Podstawowej ufundowała pamięć przenośną o pojemności 4 GB. Była wielka radość i pomysły na wykorzystanie. Rodzicom w imieniu uczniów dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ujawni się dużo więcej utalentowanych dzieci.
22 czerwca 2012 r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej spotkali się na wspólnym apelu. Mieli okazję dowiedzieć się, w jakich konkursach startowali ich koledzy i ile ich wygrali. Wyróżnieni uczniowie prezentowali się przed grupą. Brawom nie było końca. Ci, którzy nieco zazdrościli, będą mieli okazję wziąć udział w zawodnictwie w przyszłym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że wystarczy im wytrwałości.
Jeszcze tylko kilka dni nauki, porządki w klasach i szatniach i znów będą WAKACJE!
Oby tak dalej!


J.Fudali

 
V Gminny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich SP za nami! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 czerwca 2012 00:00


Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie był organizatorem V Gminnego Konkursu Matematycznego Klas Trzecich SP.  11 czerwca 2012 r. najlepsi matematycy z klas trzecich spotkali się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie. Wszystkie szkoły podstawowe, z terenu naszej gminy, miały swoich reprezentantów.   Uczniowie „rozgryzali” dziesięć zadań o różnym stopniu trudności i o różnej tematyce. Były zadania typowo arytmetyczne, obliczenia kalendarzowe i zegarowe, a także zagadnienia geometryczne. Poziom wiedzy i umiejętności większości uczniów był wyrównany. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę (dyplom i książkę), ufundowaną przez organizatora.
Laureaci konkursu to:

 

 

I      Patryk Mucha    SP Ścinawa Mała    op.Ewa Fościak
II     Grzegorz Buczkowski    SP Korfantów    op.Jadwiga Fudalej
III    Szymon Podgórski    SP Ścinawa Mała    op.Ewa Fościak

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom. Zapraszamy za rok!
Koordynator konkursu: Krystyna Krzywicka

Więcej…
 
"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” na tournee PDF Drukuj Email
środa, 06 czerwca 2012 00:00

Któż z nas nie zna tej bajki? Uczniowie z klasy III udali się najpierw do szpitala (6 VI 2012r.), a później do Domu Pomocy  Społecznej w Korfantowie (8 VI 2012r.), aby przypomnieć starszym ludziom historię królewny Śnieżki, która ratując własne życie musiała schronić się w lesie, gdzie spotkała siódemkę sympatycznych krasnoludków. Pacjenci  byli zachwyceni grą  młodych ,,aktorów”, ich humorem i odwagą na scenie. Artyści zebrali bardzo dużo braw i pochwał.


J.Fudalej

Więcej…
 
XIX Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa PDF Drukuj Email
sobota, 02 czerwca 2012 00:00

2 czerwca w Ośrodku Kultury w Prudniku odbył się XIX Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa.
Oliwia Jasińska (kl. VI b), Aleksandra Szczygielska (kl. VI b), Lidia Przystawska (kl. Va)- opiekun p. Angelika Żabińska oraz Julia Hetmańska (kl. III)- opiekun p. Patrycja Magiera, zmierzyły się nie tylko z podniosłymi wierszami Josepha von Eichendorffa ale i tremą, występując przed liczną publicznością. Spośród uczestników Szkół Podstawowych Julia Hetmańska zdobyła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Angelika Żabińska

 

 

 
Raz tylko w życiu ma się tyle lat co Ty... Czyli Dzień Dziecka na wesoło! PDF Drukuj Email
piątek, 01 czerwca 2012 00:00

"Raz tylko w życiu ma się tyle lat co Ty, 
nie pozwól by je porwał wiatr.
Porwie uniesie z sobą już nie odda Ci,
tych najpiękniejszych w życiu dni..."

Ten niezwykły dzień w końcu nadszedł. Przynieśli go: Batman, Król Wiesław, Aśka z V b i goście, którzy czytali, czytali i czytali. Lody, lody, lodziki w prezencie od Rady Rodziców. Muza, muza, muzyka w rytmie disco i wszechobecny na pierwszym piętrze szkoły, duch sportowej rywalizacji. To był dobry dzień! Dzień Dziecka!

Więcej…
 
Szkolny Klub Europejski PDF Drukuj Email
czwartek, 31 maja 2012 17:07

Powstał Szkolny Klub Europejski! Odbyły się już pierwsze  zajęcia klubu europejskiego, podczas których wybraliśmy logo i hasło SKE. "Europa naszym domem" – tak brzmi nasze motto, które będzie odtąd towarzyszyć działaności Kubu. Członkowie Klubu określili również cele i zadania na bieżący i następny rok szkolny.

 

Więcej…
 
POZDROWIENIA Z GÓR PDF Drukuj Email
wtorek, 29 maja 2012 00:00

Uczniowie klas VI- tych  spędzili  piękny, majowy dzień w Sudetach:
- w Kowarach spacerowali po Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska,
- w Szklarskiej Porębie, po pieszej wędrówce, zdobyli Wodospad Kamieńczyka,
- w Karpaczu podziwiali Świątynię Wang,
- w Ściegnach, w mieście prawdziwych kowbojów, próbowali swoich sił  podczas różnych zabaw sprawnościowych.
Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców ZSP w Korfantowie  za dofinansowanie naszej wycieczki.
A. Szejdewik

Więcej…
 
MAJÓWKA MISTRZÓW 2012 PDF Drukuj Email
piątek, 18 maja 2012 00:00

 

18 maja 2012 r. w Krasiejowie spotkali się laureaci tegorocznej edycji wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Szkołę

Podstawową w Korfantowie reprezentowali: pan Wiesław Król – nauczyciel historii i społeczeństwa oraz jego podopieczny, Tomasz Misztal – laureat konkursu historycznego. „Majówkę Mistrzów” otworzył występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla. Następnie pani Halina Bilik – Opolska Kurator Oświaty, wręczyła pamiątkowe dyplomy laureatom konkursów przedmiotowych i ich opiekunom, życząc wytrwałości i dalszych sukcesów. Uczestnicy majówki mięli okazję zwiedzić Pawilon Paleontologiczny „JuraParku”, Oceanarium, Tunel czasu oraz ścieżkę edukacyjną wraz z przewodnikiem. Program imprezy plenerowej uatrakcyjniali wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, w tym Piotr Zioła, który reprezentował Opolszczyzny w drugiej edycji „X Faktor”.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Piknik europejski PDF Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2012 22:52

Piknik europejski 13.05.2012

Więcej…
 
VIII Gminny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
piątek, 11 maja 2012 00:00

11 maja 2012 r. w MGOSiR w Korfantowie odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem  „Poezja dzieciom”. Oprócz rozwijania wrażliwości i zainteresowań, przedsięwzięcie to wpisuje się w program wspierania talentów, która jest realizowana w korfantowskim zespole. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie. Gośćmi konkursu byli: Pani Jolanta Grzegorzewicz - Naczelnik  Wydziału  Edukacji i Spraw Społecznych UM w Korfantowie oraz Pan Marek Misztal - Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego. „Dobrym  duchem”  konkursu był Dyrektor Domu Kultury w Korfantowie Pan Stanisław Szkolny , który już ósmy rok wspomógł organizację konkursu. Recytacje wierszy poprzedziło przedstawienie pt. „Dwanaście miesięcy” w wykonaniu uczniów kl. II i III ZS-P w Korfantowie przygotowane przez  Panią Jadwigę Fudalej. W przerwach  między recytacjami wystąpili z piosenkami: Wiktoria Paszkowska z kl. III i uczniowie kl. II przygotowani przez Panią Krystynę Krzywicką. Recytację wierszy oceniała komisja w składzie: Agnieszka Andrejszyn, Beata  Znojek oraz ksiądz prałat Andrzej Ziółkowski.

Laureatami konkursu zostali:

 

Więcej…
 
DZIEŃ ZIEMI 2012 PDF Drukuj Email
środa, 02 maja 2012 00:00

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało: ,, Dobra energia dla wszystkich". Uczniowie klas V i VI-tych przedstawili zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii: energią geotermalną, biogazem, biopaliwem, biomasą, energią słoneczną, energią wiatru i energią wodną. W naszej szkole organizowanych  jest wiele akcji, które uczą jak dbać o naszą planetę, w związku z tym uczennice z kl. VIa przygotowały prezentacje multimedialne i w ciekawy sposób je zaprezentowały:
Paulina Bej- ,,Wpływ baterii na środowisko"
Agnieszka Mariowska- ,,Wiosenne wypalanie traw"
Aleksandra Maćków- ,, Latarnia hybrydowa "
Na zakończenie obchodów obejrzeliśmy pokaz mody ekologicznej , wzbudzający wiele emocji, wspaniale prowadzony przez Julię Adamowicz z Va. Stroje modelek były bardzo pomysłowe i funkcjonalne. W przerwach  między prezentacjami występował zespół wokalny prowadzony przez p. Katarzynę Juruś.

Anna Szejdewik

Więcej…
 
Niezwykły Dzień - Święto Flagi Narodowej PDF Drukuj Email
środa, 02 maja 2012 00:00

 

2 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej w Korfantowie przejdzie do historii jako Niezwykły Dzień. Pedagodzy korfantowskiej placówki, wraz z rodzicami i samorządem uczniowskim zaproponowali, by tegoroczne Święto Flagi Narodowej było obchodzone niekonwencjonalnie – poza murami szkoły. Wszystkie grupy uczniowskie opracowały zatem plany wycieczek, które uwzględniały wcześniej założone cele, przede wszystkim zaś:

 • poznanie walorów krajobrazowych i turystycznych Opolszczyzny, propagowanie zdrowego stylu życia, przez to zaś, budowanie poczucia wspólnoty;
 • kształtowanie postaw patriotycznych, charakteryzujących się szacunkiem do symboli narodowych – szczególnie flagi i barw narodowych.

Więcej…
 
Święto 3 Maja PDF Drukuj Email
wtorek, 01 maja 2012 18:12

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Korfantowie pielęgnują historię swojego państwa.

W. Król

 
Lekcja przyrody w Kubicach PDF Drukuj Email
czwartek, 26 kwietnia 2012 00:00

Od grudnia 2011r. uczniowie klas  I-VI  brali udział w projekcie pn. "Rodem Korfantowianin, a w przyszłości Europy obywatel", w celu poszerzenia swoich zainteresowań w zakresie przyrody. Dziś odbyło się podsumowanie zajęć "Miłośnik przyrody" na wycieczce w Leśnictwie Kubice. Uczestnicy projektu przeszli ścieżkę dydaktyczną wraz z leśnikiem z Nadleśnictwa Prudnik, panem Rafałem Kaszą, który opowiadał m.in. o budowie lasu, jego mieszkańcach, znaczeniu lasu, pożarach. Wędrówkę zakończyliśmy przy ognisku piekąc kiełbasę.

Anna Szejdewik

Więcej…
 
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Korfantowie PDF Drukuj Email
sobota, 21 kwietnia 2012 00:00

W miniony weekend tj., 21.04.br. odbyły się powiatowe zawody Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, od kilku lat tradycyjnie organizowane w Korfantowie, których koordynatorem był pan Piotr Krzywicki.

W konkursie wzięły udział trzy drużyny reprezentujące szkoły podstawowe powiatu nyskiego oraz cztery drużyny gimnazjalne.

W bieżącej edycji konkursu zawodnicy zmagali się w trzech konkurencjach. Walczyli o jak najmniejszą liczbę punktów karnych na torze przeszkód, o możliwie najwyższą liczbę punktów w teście z wiedzy o ruchu drogowym oraz o wysokie noty na punkcie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem instruktora pierwszej pomocy PCK, pana Marka Flakowskiego zawodnicy ratowali poszkodowanych w wypadkach, głównie opatrując rany.

 

Więcej…
 
Wyniki Gminnego Konkursu Kroszonkarskiego i Palm Wielkanocnych PDF Drukuj Email
piątek, 20 kwietnia 2012 00:00

To już tradycja, że w okresie Świąt Wielkanocnych Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Korfantowie zorganizowała Gminny Konkurs Kroszonkarski i Palm Wielkanocnych. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminny. Po podsumowaniu prac komisji konkursowej dowiedzieliśmy się, że uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

 

Więcej…
 
Konkurs WIR - wyniki PDF Drukuj Email
środa, 11 kwietnia 2012 00:00

 
Indywidualizacja kształcenia - język polski PDF Drukuj Email
środa, 11 kwietnia 2012 00:00

 

Zajęcia z języka polskiego dl dzieci uczestniczących w „Programie indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych” odbywają się na pierwszym piętrze budynku szkolnego. Wśród odgłosów zadowolonych dzieci słychać stonowane komentarze i polecenia Pani Grażyny Bidzińskiej – specjalistki w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia mają na celu wzmocnienie kompetencji ucznia, m.in.:

 • umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby,
 • wyróżniać samogłoski i spółgłoski, tworzenia wyrazów rozpoczynające się od danej sylaby,
 • czytania ze zrozumieniem prostych zdań,
 • pisania z pamięci i ze słuchu prostych wyrazów i zdań, z uwzględnieniem zasad ortograficznych,
 • prawidłowego przepisywania tekstu,
 • uczestniczenia w rozmowie na określony temat,
 • nadawania tytułów obrazkom,
 • samodzielnego układania krótkich wypowiedzi na określony temat,
 • omawiania treści obrazka,
 • porównywania obrazków i wyszukiwania elementów podobnych i różniących je,
 • złożenia obrazka z kilku elementów i ułożenia podpisu z rozsypanki sylabowej i literowej.

 

Warto zauważyć, że zajęcia mają charakter dodatkowych i udział w nich powoduje konieczność pozostania w szkole nieco dłużej. Dzieci jednak mówią, że warto.

 

 
Indywidualizacja procesu nauczania - matematyka PDF Drukuj Email
wtorek, 10 kwietnia 2012 00:00

 

 

Uczenie się przez zabawę i aktywne uczestnictwo w rozwiązywanie zadań. Tak można jednym zdaniem opisać zajęcia matematyki, które odbywają się w naszej szkole, dzięki „Programowi indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych”. Zajęcia prowadzi Pani Grażyna Bidzińska. Podczas zajęć uczniowie zdobywają i utrwalają między innymi następujące umiejętności:

 • usprawnienia pamięci,
 • operacji pamięciowych,
 • spostrzegania oraz orientacji przestrzennej,
 • rozwijanie i doskonalenie elementarnych umiejętności matematycznych,
 • eliminowanie trudności w rozwiązywaniu zadań tekstowych,
 • koncentracji i skupienia uwagi,
 • klasyfikowania obiektów, r
 • óżnych sposobów przeliczania elementów,
 • określania liczebności zbiorów.

Aktywność dzieci była stymulowana poprzez stosowanie nietypowych dla lekcji szkolnych metod i technik nauczania, takich jak: gry i zabawy dydaktyczne, ćwiczenia manipulacyjne, indywidualną pracę z wykorzystaniem kart pracy i zeszytów ćwiczeń.

 

 
Wypalanie traw zabija! PDF Drukuj Email
czwartek, 29 marca 2012 20:34


Wiosenne wypalanie traw to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, nie daje ono żadnych korzyści, a przynosi jedynie same szkody dla przyrody i człowieka.

Negatywny wpływ wypalania traw na ludzi
-co roku w takich pożarach giną ludzie, najczęściej ci, którzy podejmują się wypalania. Zazwyczaj bezpośrednią przyczyną zgonu jest zawał serca, udar termiczny lub gwałtowna zmiana kierunku wiatru, który kieruje ogień w stronę podpalacza
-dym z palących się traw utrudnia często poruszanie się po drogach kierowcom, czego efektem mogą być kolizje i wypadki drogowe
-bardzo często ogień przechodzi na pobliskie lasy, niszcząc nie tylko drzewostan, ale i zagrody rolników
-w wyniku pożarów do atmosfery przedostają się tony toksycznych substancji, które później wraz z deszczem opadają na nasze domy
i nas samych

Więcej…
 
Gimnastyka korekcyjna - dla uczniów klas I-III PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2012 00:00

 

Kolejny rok z rzędu, dzięki wsparciu środków unijnych, w korfantowskiej szkole realizowane są zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy. Odbiorcami zajęć są uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Prowadzenia modułu podjął się Pan Stanisław Rosiński. Zajęcia odbywają w sali gimnastycznej oraz sali zabaw. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach „Programu indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych”. Do głównych celów zajęć gimnastyki korekcyjnej należy:

 • korekcja istniejących wad, zapobieganie pogłębianiu się wad,
 • kształtowanie odruchu prawidłowej postawy,
 • wszechstronny i harmonijny rozwój organizmu,
 • wdrożenie do rekreacji ruchowej.

 

 
Ruszyły zajęcia logopedyczne PDF Drukuj Email
piątek, 23 marca 2012 00:00

 

Od niedawna, w pracowni logopedycznej, na pierwszym piętrze budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie spotykają się uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z nauczycielem – logopedą, Panią Urszulą Kwiecińską-Jatkiewicz. Pani Urszula to pedagog z wieloletnim doświadczeniem, związanym zawodowo z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Prudniku. Zajęcia realizowane są w ramach projektu: „Program indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych”. Do podstawowych celów zajęć należy:

 • Kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej wypowiedzi.
 • Stymulowanie opóźnionego rozwoju mowy.
 • Doskonalenie wymowy już ukształtowanej.
 • Wdrażanie do praktycznego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń.
 • Usprawnianie techniki czytania i pisania.
 • Wdrażanie dzieci do twórczej aktywności słownej.

Dzięki wysiłkowi osoby prowadzącej zajęcia, wsparciu rodziców oraz pracowitości dzieci rozwijane są również kluczowe dla funkcjonowania w środowisku społecznym kompetencje: potrzeba kontaktu z innymi ludźmi, kreowanie pozytywnego myślenia o sobie i o otaczającym świecie, koncentracja uwagi, wyrabianie umiejętności komunikowania własnych potrzeb, wzbogacanie zasobu słownictwa oraz wyrobienie umiejętności budowania sygnałów służących porozumiewaniu się.

Według wszystkich osób uczestniczących w zajęciach (bezpośrednio i pośrednio) ich organizacja to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”.

 
Konkurs języka niemieckiego PDF Drukuj Email
czwartek, 22 marca 2012 19:17

Nadszedł czas na coroczny konkurs j. niemieckiego "WIR". Zapraszam uczniów klas IV-VI do udziału. Konkurs odbędzie się 11 kwietnia o 9:45 (3 godzina lekcyjna) w świetlicy. Zgłoszenia do konkursu- do 4 kwietnia.

Angelika Żabińska

 
I DZIEŃ WIOSNY PDF Drukuj Email
środa, 21 marca 2012 00:00

Powitanie wiosny z udziałem uczniów klas 1-3.

 

Więcej…
 
Nasi strażacy górą ! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 marca 2012 19:12

 

W dniu 19.03.2012 r. reprezentanci Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Korfantowie wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Korfantowie. Konkurs przebiegał  się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności właściwego postępowania na wypadek pożaru, posługiwanie się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz znajomość historii i tradycji ruchu strażackiego.
Nasi zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):

1. miejsce – Katarzyna Malinowska, kl. V a
2. miejsce – Miłosz Sarga, kl. VI a
3. miejsce – Marek Kłonowski. kl. V a
Katarzyna Malinowska i Miłosz Sarga będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach powiatowych w Nysie.

Opiekun drużyny: Piotr Krzywicki

 

Więcej…
 
KOŁO JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email
piątek, 16 marca 2012 00:00

Witajcie! To znowu my!
Tym razem zabieramy głos bezpośrednio. Oto przed wami nasze wrażenia z zajęć koła i prób:

Kamila (kl IVa): -w Snow White gram rolę Śnieżki. Na próbach jest śmiesznie
i chętnie się na nie  przychodzi. W przedstawieniu Zła Królowa każe leśniczemu
zabić mnie w lesie.

Wiktoria(kl IVa) : -w przedstawieniu Snow White gram rolę Złej Królowej. Moja postać uważa,
że jest najpiękniejsza na świecie i pyta lustereczko: „-Mirror, mirror on the
wall who is the fairest of them all?' Lustro odpowiada, że jednak
najpiękniejszą osobą jest Śnieżka. Królowa, czyli ja, każe myśliwemu zabić ją
w lesie.

Więcej…
 
„Recykling, czyli ze starego nowe, a środowisko zdrowe !” PDF Drukuj Email
czwartek, 08 marca 2012 19:47

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie: „Zadbaj o środowisko razem z nami”. Zasady konkursu były proste: wystarczyło zebrać jak najwięcej baterii lub akumulatorków.
Pamiętajcie, że baterii nie można wrzucać do zwykłego śmietnika!
Każda bateria zawiera substancje szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, które przy rozkładzie wnikają do gleby niszcząc środowisko.
Dziś kurier odebrał od nas ok. 90 kg baterii !!!
Nasz rekordzista- Miłosz Sarga z kl. VIb przyniósł 26.6.kg !
Dziękuję za włączenie się do naszej akcji również uczniom z kl. I-III i ich wychowawcom.
Podsumowanie konkursu w czerwcu.
Nadal czekamy na baterie.


Anna Szejdewik

 
ODDAJ SWÓJ GŁOS NA SZKOŁĘ W KORFANTOWIE! TO DOBRA SZKOŁA! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 marca 2012 12:58

Wesprzyj szkołę w ogólnopolskiej akcji

"SZKÓŁKI PIŁKARSKIE NIVEA"

 
Ekologiczna inwestycja w korfantowskim zespole PDF Drukuj Email
niedziela, 04 marca 2012 12:04

28 lutego 2012 r. na terenie placu zabawa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie zamontowano latarnię hybrydową zasilana energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Jest to pierwsze tego rodzaju oświetlenie powstałe na terenie gminy Korfantów. Latarnia ma przede wszystkim za zadanie oświetlenia placu zabaw. W przyszłości jednak ma stać się elementem szkolnego centrum edukacji ekologicznej, które będzie miało za zadanie kształtowanie w dziecku szacunku do przyrody, rozwijanie wiedzy o procesach zachodzących w środowisku naturalnym oraz korzystania z odnawialnych źródeł energii.

 

 

 

 

 
Wygrana w konkursie plastycznym PDF Drukuj Email
niedziela, 04 marca 2012 12:02

Uczniowie korfantowskiej podstawówki, z sukcesem uczestniczyli w eliminacjach gminnych XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas „malują”. W grupie wiekowej 9-12 lat pierwsze miejsce zajął Radosław Kowalski, a wyróżnienie uzyskał Tomasz Zamojski. Opiekunem obydwu chłopców jest pani Violetta Piekarska – nauczycielka plastyki.

 
Srebro dla Tomasza Misztala PDF Drukuj Email
sobota, 03 marca 2012 08:50

knight-4023 lutego 2012 r., w Opolu, odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Do konkursu zakwalifikowały się 23 osoby z terenu naszego regionu. Byli to uczniowie, którzy na etapie eliminacji miejsko-gminnych uzyskali współczynnik przynajmniej 85% poprawnych odpowiedzi. Finaliści musieli wykazać się znajomością materiału obejmującego całość podstawy programowej z historii (ze szczególnym uwzględnieniem historii Polski od czasów prehistorycznych do 1989 r.), umiejętnościami wyszukiwania informacji w różnych tekstach oraz poprawną pracą z mapą i różnymi żródłami historycznymi. Oprócz tego uczestników finałów obowiązywała znajomość lektury historycznej – książki Marka Hryniewicza pt.: Na Zygmuntowskim dworze.

Młodzi historycy mogli zdobyć maksymalnie 80 punktów. Najlepszy wynik, to 74 punkty zaliczone przez wychowanka SP nr 11 z Opola. Dla społeczności naszego zespołu ważniejsze jest jednak to, że uczeń Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie - Tomasz Misztal, uzyskał drugą lokatę oraz tytuł laureata konkursu, zdobywając 72 punkty. Opiekunem merytorycznym Tomka jest pan Wiesław Król - nauczyciel historii i społeczeństwa. Tomkowi oraz panu Wiesławowi składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 
Czy ortografia może być wesoła? PDF Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2012 00:00

Takie pytanie zadawali sobie uczniowie klasy III jadąc 28 lutego 2012r. na spektakl pt. ,,Ortografia na wesoło” do Niemodlina. Ciekawa choreografia, humorystyczne dialogi i sytuacje, barwna scenografia i wspaniała gra aktorów z Narodowego Teatru Edukacyjnego wprowadziła uczniów w wyśmienite humory i świetną zabawę. Spektakl zachęcał dzieci do poszukiwania  nietypowych sposobów zdobywania wiedzy z zakresu ortografii. W drodze powrotnej niektórzy stwierdzili, że aktorzy zachowywali się tak jak niektórzy uczniowie z klasy trzeciej. Zapytacie jak?...... Wystarczy przyjść na przerwę i zaobserwować dzieci.

Więcej…
 
Rusza wsparcie edukacyjne dla uczniów klas I-III PDF Drukuj Email
środa, 22 lutego 2012 00:00

 

Miło nam donieść, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie rozpoczął realizację projektu pn.: „Program indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych”. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki programowi korfantowska szkoła zostanie doposażona w pomoce dydaktyczne. 37 uczniów edukacji wczesnoszkolnej zostanie objętych dodatkowymi zajęciami, realizowanymi w czterech modułach:

 • zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu;
 • zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych;
 • zajęcia logopedyczne;
 • zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848