Z życia przedszkola

 

 ZAJĘCIA POLISENSORYCZNE W GRUPACH TYGRYSKÓW I PSZCZÓŁEK PDF Drukuj Email
wtorek, 29 listopada 2022 19:01

Feria barw, zapachów i przeróżne konsystencje zaskoczyły naszych najmłodszych, podczas zajęć polisensorycznych. Przedszkolaki z radością weszły do zaczarowanej krainy i zamieniły się w odkrywców. Mieszały zaczarowane eliksiry, które zmieniały barwę, mieszały zioła o intensywnych i nieznanych zapachach, lepiły makaronowe guziki, które tak łatwo nie chciały odkleić się od wszędobylskich rączek. Po zapoznaniu się ze wszystkimi wspaniałościami, dzieci stworzyły kolorową, pachnącą przyjaciółkę, która cieszyła wszystkich swą obecnością przez resztę dnia.

Patrycja Bąba- nauczycielka wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
DZIEŃ PATRONA PRZEDSZKOLA MISIA USZATKA W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
wtorek, 29 listopada 2022 19:00

Oklapnięte uszko ma i brązowe oczka dwa.

Co dzień rano wcześnie wstaje,

Dobry przykład wszystkim daje.

Tymi słowami rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Patrona naszego przedszkola im. Misia Uszatka. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu przez przedszkolaki i przybyłych gości w programie artystycznym zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne. Uśmiech towarzyszył wszystkim przez cały czas. Po występach i głośnym ślubowaniu, odbyło się pasowanie nowych dzieci zaczarowanym ołówkiem na przedszkolaki.

Patrycja Bąba- nauczycielka wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
OKRESOWE SPOTKANIE RODZICÓW WYCHOWANKÓW PRZEDSZKOLA PDF Drukuj Email
wtorek, 29 listopada 2022 07:11

 
"Eko- Misiu" PDF Drukuj Email
piątek, 25 listopada 2022 00:00

Dnia 25.11.2022 r. ogłoszone zostały wyniki konkursu "Eko-Misiu". W konkursie wzięło udział 51 dzieci. Wszystkie prace przyniesione na konkurs były bardzo pomysłowe, ciekawe i pięknie wykonane. Komisja w składzie: dyrektor E. Rauch,  B. Szczepaniak,  J. Paszkowska, według kryterium regulaminu wybrały zwycięzców. Ze względu na dużą ilość uczestników, przyznane zostały trzy 1 miejsca, trzy 2 miejsca, trzy 3 miejsca. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Sponsorami nagród byli: Mariusz Oleksów, Barbara Kobylańska, Urząd Miasta i Gminy Korfantów.

Serdecznie dziękujemy. Dorota Wilk

Więcej…
 
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
niedziela, 13 listopada 2022 00:00

Dzisiaj wielka jest rocznica

11 listopada…..

Tym co zmarli za Ojczyznę

Hołd wdzięczności

Polska składa.

Takim wierszykiem 9 listopada 2022 roku rozpoczęła się Akademia z okazji Dnia Niepodległości w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie. Każda grupa przedszkolna przedstawiła swój program artystyczny. Były wiersze, piosenki, tańce narodowe. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice naszych przedszkolaków. Został odśpiewany Hymn Polski.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Mamy nadzieję, że tak obchodzony Dzień Niepodległości Polski na długo zostanie w sercach zarówno naszych wychowanków jak i ich rodziców.

Iwona Filipek – nauczyciel wychowania przedszkolnego

 

 

Więcej…
 
NIECH ŻYJE POLSKA! PDF Drukuj Email
piątek, 11 listopada 2022 00:00

 
KONDOLENCJE PDF Drukuj Email
piątek, 28 października 2022 10:40

 
JESIENNY BAL W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2022 00:00

Bal Jesienny jest czasem radości – kiedy wśród kolorowych liści zabawa gości. W tym wyjątkowym dniu nasze przedszkolaki przyszły ubrane w kolorach jesieni. Na bal przybyła Pani Jesień w towarzystwie swoich pomocników: Chmurki i Deszczyku. Dzieci miały sposobność rozwiązywania zagadek wzbogacających wiedzę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Każda z grup wiekowych zaprezentowała balowe stroje podczas przejścia po barwnym dywanie, który był wykonany przez naszych wychowanków. Dzieci spożywały zdrowe przekąski przygotowane przez rodziców. Był to miły dzień, spędzony na zabawach i tańcach w rytmie jesiennych przebojów.

Anna Mariowska, Iwona Filipek – nauczycielki przedszkola

 
ZALOGUJ SIĘ DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 października 2022 12:44

Drodzy Rodzice!

Otrzymaliście dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+). Adres strony internetowej e-dziennika to: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminakorfantow

 

INSTRUKCJA VULCAN DLA RODZICÓW

Więcej…
 
Czytanie książek to największa zabawa PDF Drukuj Email
sobota, 15 października 2022 00:00

„Czytanie książek to największa zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Z dniem 12 września Przedszkole im. Misia Uszatka przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Projekt realizowany będzie do 31.05.2023r. w sześciu modułach. W podróży czytelniczej dzieciom z każdej grupy towarzyszy postać pluszowego misia, który pełni rolę przewodnika. Głównym celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęcanie dorosłych do głośnego czytania swoim pociechom.

 

REGULAMIN

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
czwartek, 13 października 2022 00:00

Dlatego w Dniu Waszego Święta,

Pięknie się kłaniamy,

Serdecznie życzenia z głębi serc składamy.

Pamiętajcie co dobre, nie pamiętajcie złego,

Życzymy Wam Wszystkiego Najlepszego!!!!!


13 października 2022 roku w Przedszkolu im. Misia Uszatka odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na scenie wystąpiły dzieci z najstarszych grup: Motylki i Żabki. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Goście mogli usłyszeć wiersze, piosenki wykonane przez przedszkolaków oraz zostali obdarowani laurkami wykonanymi przez dzieci.
Było mnóstwo życzeń i uścisków. Ten dzień zostanie na długo w pamięci wszystkich, a życzenia wypowiedziane przez dzieci na pewno się spełnią.

Irena Bentkowska, Iwona Filipek – nauczycielki Przedszkola w Korfantowie

 

Więcej…
 
DZIEŃ JABŁKA PDF Drukuj Email
wtorek, 11 października 2022 09:14

Jabłko to owoc znany już od starożytności. Jabłkami zajadali się nasi przodkowie, starożytni Grecy i Rzymianie. Ślady jabłoni zostały odkryte ok.1600 r. p .n. e.  w pobliżu Biskupina. 28 września obchodzimy  Światowy Dzień Jabłka. Owoc ten jest jednym z najpopularniejszych owoców w naszym kraju i na świecie. Warto wspomnieć, że co czwarte jabłko w Europie pochodzi z Polski. W 2019 roku polskie jabłka były eksportowane do 47 krajów na świecie. Jabłka zawierają sporo witamin i minerałów. Brytyjczycy mawiają: ,,Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”. Dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się, że należy regularnie jeść jabłuszka.  Należy również pamiętać o tym, że najwięcej cennych składników znajduje się w skórce, dlatego przed spożyciem jabłko wystarczy umyć, zamiast obierać. To był bardzo miły i smaczny dzień!!!

Iwona Filipek – nauczyciel przedszkola

 

Więcej…
 
DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
wtorek, 11 października 2022 09:13

Ważna dzisiaj data taka,

Bo to przecież Dzień Chłopaka.

Mili chłopcy, w dniu Waszego Święta,

Niech Wam radośnie płyną dni,

Niech się spełnią wymarzone sny.


Takie życzenia i wiele innych otrzymali nasi chłopcy w dniu swojego święta. Były prezenty, konkursy, zdjęcia, wspaniała zabawa i wiele uśmiechów. Życzymy spełnienia marzeń!!!!!!   Wasze koleżanki z przedszkola.

Iwona Filipek – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
DZIEŃ DZIEWCZYNKI PDF Drukuj Email
wtorek, 11 października 2022 00:00

IDĄ CHŁOPCY PARAMI,

NIOSĄ KOSZYK Z KWIATAMI.

WSZYSTKIE DZIEWCZYNKI,

DOSTANĄ DZISIAJ UPOMINKI.11 października 2022 roku w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie obchodziliśmy DZIEŃ DZIEWCZYNEK. Były prezenty, konkursy, życzenia i wiele innych atrakcji.

Dziewczynki w tym dniu czuły się na pewno wyjątkowo i zapamiętają ten dzień na bardzo długo.

Życzymy spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.Iwona Filipek – nauczyciel przedszkola

Więcej…
 
MAMO! TATO! PDF Drukuj Email
czwartek, 06 października 2022 07:52

 
Konkurs Eko-Misiu PDF Drukuj Email
środa, 05 października 2022 00:00

Regulamin konkursu Eko-Misiu

1. Organizator:

Organizatorem konkursu jest Przedszkole im. Misia Uszatka w Korfantowie, ul 3 Maja 12, 48 – 317 Korfantów

2. Adresaci:

Konkurs adresowany jest dla dzieci 2,5 – 6 letnich.

3. Przedmiotem konkursu jest wspólne wykonanie przez dzieci i rodziców misia z materiałów ekologicznych.

4. Cele konkursu:

- zachęcanie rodziców i dzieci do wspólnego oraz twórczego spędzania wolnego czasu,

-rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej,

- rozwój umiejętności plastycznych.

Więcej…
 
NASZA MAŁA FILHARMONIA PDF Drukuj Email
wtorek, 04 października 2022 00:00

W przedszkolu im. Misia Uszatka w Korfantowie 04 października 2022 roku rozpoczął się cykl spotkań pod nazwą NASZA MAŁA FILHARMONIA. Biorą w nich udział trzy najstarsze grupy przedszkolne: Sówki, Żabki, Motylki. Spotkania mają na celu rozbudzić ciekawość i wrażliwość dzieci na rozmaite odsłony i aspekty muzyki.

Tak było na pierwszym spotkaniu, na które został zaproszony Błażej Brzezina, który uczy się gry na saksofonie. Spotkanie było bardzo interesujące. Błażej pokazał swoim młodszym kolegom z czego składa się instrument, jak na nim się gra, pokazał zapis nutowy oraz zagrał wiele utworów. Atmosfera była bardzo miła i dzieciom bardzo się podobało.

Na następnym spotkaniu wystąpi ktoś inny , i zapozna dzieci z brzmieniem innego instrumentu, ale z Błażejem na pewno się jeszcze spotkamy.

W imieniu wszystkich dzieci oraz osób pracujących w przedszkolu, bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.Iwona Filipek, Irena Bentkowska – nauczycielki wychowania przedszkolnego


 

Więcej…
 
MUSICAL "DZWONNIK Z NOTRE DAME" PDF Drukuj Email
piątek, 30 września 2022 00:00

30 września 2022 roku dzieci z Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie pojechały do Nysy na musical "Dzwonnik z Notre Dame". Wszystkim występ bardzo się podobał. Dzieci mogły obejrzeć wspaniałą dekorację, usłyszeć piękny śpiew aktorów z teatru muzycznego Forte. Po powrocie do przedszkola dzieci opowiadały, rysowały swoje wrażenia z teatru.

To był bardzo udany wyjazd i chętnie wybierzemy się znowu.

Iwona Filipek – nauczyciel przedszkola
Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA PDF Drukuj Email
wtorek, 20 września 2022 00:00

Cała społeczność Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie świętowała w ramach tegorocznego Dnia Przedszkolaka. Jak przystało na tak ważną uroczystość były życzenia dla dzieci oraz wspólna zabawa w rytmach wesołych melodii. Każda grupa przedszkola zaprezentowała się w opaskach z emblematami nawiązującymi do nazwy grupy, ponadto panowało bardzo wesoła i przyjazna atmosfera, która umilała wspólną zabawę.

 

Anna Mariowska – nauczycielka przedszkola

Więcej…
 
SPOTKANIE Z RODZICAMI WYCHOWANKÓW PRZEDSZKOLA W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 września 2022 19:46

W poniedziałek, 5 września 2022 r., rodzice wychowanków Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie po raz pierwszy w roku szkolnym 2022/2023 spotkali się z dyrekcją i pedagogami placówki. Podczas zebrania przedstawiono rodzicom organizację pracy przedszkola, zaprezentowano kadrę pedagogiczną oraz pracowników obsługi, omówiono ramowy plan dnia oraz odniesiono się do kwestii wyprawki przedszkolaka. Ważnym momentem okazały się wybory rad oddziałowych oraz rady rodziców przedszkola. Miejmy nadzieję, że dobra atmosfera spotkania zaowocuje owocną współpracą dyrekcji i personelu placówki z rodzicami dzieci.

 
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO PDF Drukuj Email
piątek, 02 września 2022 00:00

2 września 2022 roku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2022/2023. Pan dyrektor na sali gimnastycznej powitał grupy Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie: Kreciki, Tygryski, Pszczółki, Biedronki, Sówki, Żabki i Motylki. Dzieci miały okazję się poznać i wspólnie porozmawiać. Życzymy wszystkim dzieciom wspaniałych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

Iwona Filipek – nauczyciel przedszkola

 

Więcej…
 
LISTY WYCHOWAWNKÓW GRUP PRZEDSZKOLNYCH 2022/2023 PDF Drukuj Email
czwartek, 18 sierpnia 2022 07:30

Przedstawiamy listy grup Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie w roku szkolnym 2022/2023 oraz wyprawkę przedszkolaka w formacie PDF. Inauguracyjne spotkanie z rodzicami wychowanków przedszkola odbędzie się 5 września (poniedziałek) o godz. 16:30.

GRUPA I - lista wychowanków

GRUPA II - lista wychowanków

GRUPA III - lista wychowanków

GRUPA IV - lista wychowanków

GRUPA V - lista wychowanków

GRUPA VI - lista wychowanków

GRUPA VII - lista wychowanków

Wyprawka przedszkolaka

 

 
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA PDF Drukuj Email
czwartek, 18 sierpnia 2022 07:14

Przedstawiamy wykaz podstawowej wyprawki przedszkolaka. Pozostałe informacje dotyczące wyposażenia i organizacji zajęć dzieci zostaną Państwu przekazane przez wychowawczynie grup na pierwszym spotkaniu rozpoczynającym rok przedszkolny 2022/2023, które odbędzie się 5 września 2022 r. (początek godz. 16:30).

Prosimy o zapoznanie się z regulaminami porządkowymi umieszczonymi na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Przypominamy, że w okresie adaptacji rodzice dzieci, które rozpoczynają współpracę z przedszkolem, w ciągu dwóch pierwszych tygodni września będą mogli wchodzić z dziećmi do pomieszczeń szatniowych przedszkola.

Więcej…
 
POŻEGNANIE Z PRZEDSZKOLEM WYCHOWANKÓW ODDZIAŁÓW "0" PDF Drukuj Email
wtorek, 28 czerwca 2022 16:20

 

22 czerwca 2022 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego 2021/2022 przez wychowanków oddziałów "0" Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami - Krystyną Kowalską i Anną Mariowską rozpoczęły spotkanie w rytmie poloneza, po czym przedstawiły program artystyczny. Całość zwieńczyło rozdanie dyplomów i upominków książkowych. Popisom przedszkolaków przyglądali się dumni rodzice dzieci, członkowie grona nauczycielskiego, pracownicy zespołu oraz dyrekcja placówki. Pani Magdalena Marcinkiewicz-Juzwa - Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola w swoim wystąpieniu podkreśliła wagę kilkuletniej nauki przedszkolnej, życząc wychowankom udanych wakacji oraz powodzenia w dalszej drodze edukacyjnej.

Więcej…
 
ODWIEDZINY PANA POLICJANTA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 czerwca 2022 00:00

20 czerwca 2022 r. Przedszkole Misia Uszatka w Korfantowie odwiedził Pan Policjant, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady, których powinny przestrzegać podczas wakacji. Dzieci otrzymały wskazówki jak się zachować, gdy zaczepi je obca osoba. Na zakończenie mogły zadać Panu Policjantowi różne pytania.

Adrianna Gajewska - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
Pożegnanie 6-latków PDF Drukuj Email
środa, 15 czerwca 2022 00:00

15 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków, przez ich młodszych kolegów z grup Motylki i Pszczółki.Dzieci  przygotowały krótki program artystyczny oraz kolorowe zakładki do książek.W uroczystości wzięła udział p.dyrektor Joanna Fudali.Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zakończyło się wspólnym  zdjęciem. Życzymy wszystkim przedszkolakom udanych wakacji a 6-latkom powodzenia w szkole.


wychowawczynie Iwona Filipek Irena Bentkowska

Więcej…
 
Czerwiec 2022 - grupa „ Zajączki” PDF Drukuj Email
czwartek, 09 czerwca 2022 12:43

W tym miesiącu dzieci uczestniczyły w zajęciach o następujących tematach:
- Dzień Dziecka.
- Na moim podwórku.
- Nadchodzą wakacje..
- Wakacyjne rady - bezpieczeństwo.
Czerwiec, to szczególny miesiąc ponieważ obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci mialy przygotowane atrakcje i niespodzianki przez panią w grupie. Grupa "Zajączki" uczestniczyła w Projekcie "Sercem patrzę na świat," do którego wykonały plakat. Atrakcją dla dzieci były odwiedziny Ochotniczej Straży Pożarnej z Korfantowa, która zademonstrowała swój wóz strażacki. Grupa "Zajączki" miała okazję rywalizować podczas Olimpiady Sportowej z innymi grupami. Wszyscy okazali się zwyciężcami i otrzymali pamiątkowe medale. Czerwiec, to również koniec nauki i początek wakacji. Grupa "Zajączki" wszystkim życzy udanych i bezpiecznych wakacji.
Wszystkie wydarzenia można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Oto kilka z nich:


Opracowała:  Teresa Kowalska

Więcej…
 
REKRUTACJA DO ODDZIAŁU WAKACYJNEGO ZAKOŃCZONA PDF Drukuj Email
piątek, 03 czerwca 2022 06:31

 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-EKOLOGICZNEGO PT. „ŚCIEŻKA EDUKACYJNA PO MOJEJ MIEJSCOWOŚCI” PDF Drukuj Email
piątek, 03 czerwca 2022 00:00

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie plastyczno-ekologicznym zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie Małej. Celem konkurs było rozbudzanie u dzieci zainteresowania otaczającym środowiskiem w duchu poszanowaniu przyrody. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców z naszego przedszkola:

I miejsce: grupa „Motylki”

II miejsce: grupa „Sówki”

III miejsce: grupa „Pszczółki” i „Żabki”

Anna Mariowska – nauczycielka przedszkola

 

Więcej…
 
ODWIEDZINY STRAŻAKÓW PDF Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2022 00:00

 

2 czerwca 2022 r. naszych przedszkolaków odwiedzili strażacy. Dzieci poznały zasady odpowiedzialnej pracy strażaków. Oglądały i dotykały strażackie węże gaśnicze, mierzyły kaski. Na pożegnanie wszystkie przedszkolaki dostały cukierki.

Dorota Wilk - nauczycielka wychowania przedszkolnego

Więcej…
 
Maj 2022 - grupa „ Zajączki” PDF Drukuj Email
wtorek, 31 maja 2022 00:00

W tym miesiącu dzieci uczestniczyły w zajęciach o następujących tematach:
- Wszystko może być muzyką.
- Moja miejscowość.
- Wiosna na łące.
- Moi rodzice.
Maj to szczególny miesiąc, ponieważ oprócz codziennych obowiązków przedszkolnych dzieci miały okazję zaprezentować swój program artystyczny z okiazji Dnia Rodziców. Razem z panią przygotowały drobne upominki dla mam i tatusiów. Dzieci również brały aktywny udział w zajęciach dotyczących własnego miasta - Korfantów. Jak co roku dzieci z grupy Zajączki brały udział w Festiwalu Piosenki i Tańca, gdzie zaprezentowały swoją grupową piosenkę "Malowany zając." Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka został zorganizowany wyjazd do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na przedstawienie pt. "Calineczka."
Wszystkie wydarzenia można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Oto kilka z nich:


Opracowała:  Teresa Kowalska

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 20

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848