Z życia szkoły 2018-19
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 - SZKOŁA PODSTAWOWA PDF Drukuj Email
piątek, 18 czerwca 2021 08:49


  • Uczniowie klas trzecich przejeżdżają wraz rodzicami bezpośrednio przed uroczystością.
    W przypadku uczniów przyjeżdżających autobusami, pozostają oni pod opieką wychowawców klas trzecich do zakończenia uroczystości, po czym przechodzą pod opiekę świetlicy.
  • W odniesieniu do uczniów klas pierwszych i drugich stosujemy podobne zasady sprawowania opieki. Z rana – opieka świetlicy. Począwszy od godziny 9:00 uczniowie przechodzą pod opiekę wychowawców do czasu zakończenia uroczystości zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wsparciem służą inni nauczyciele.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram wydarzeń:

Więcej…
 
Debiut literacki Jadwigi Stankiewicz uczennicy klasy IIIb PDF Drukuj Email
czwartek, 17 czerwca 2021 00:00
Uczennica klasy III b, Jadwiga Stankiewicz chciałaby w przyszłości zostać pisarką. Już teraz tworzy przepiękne wiersze. Kilka z nich zostało opublikowanych w ogólnopolskim czasopiśmie dla dzieci pt. "Wytryszek". Serdecznie gratulujemy Jadzi i życzymy dalszego rozwoju jej pasji literackich.
Anna Tlałka

 
Wystawa prac Marleny Mamak uczennicy klasy IIIa PDF Drukuj Email
czwartek, 17 czerwca 2021 00:00
Na przełomie maja i czerwca 2021 r. w naszej szkole mogliśmy oglądać wystawę prac plastycznych uczennicy klasy III a, Marleny Mamak. Inspiracją do powstania prac były wiersze dla dzieci autorstwa pani Anny Tlałki (teksty wierszy wydane w książeczkach będzie można przeczytać w nowym roku szkolnym, będą dostępne w Bibliotece szkolnej oraz w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Korfantowie).

Obok liczny prac Marlenki na wysttawie znalazły się także prace Klaudii Grzegorzewicz, Pauliny Malinowskiej, Mai Wołoszczuk i Piotra Richtera - uczniów klasy III a oraz autorskie wiersze i rysunki uczennic klasy III b - Jadwigi Stankiewicz oraz Darii Iwańskiej. Cieszymy się, że uczniowie posiadają liczne talenty i chcą dzielić się nimi z innymi.

 
Dzień Dziecka 2021 PDF Drukuj Email
środa, 02 czerwca 2021 00:00

 

Życzenia Burmistrza Korfantowa z okazji Dnia Dziecka

 

Dorośli składają życzenia dzieciom

 
I SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY - 2021 PDF Drukuj Email
wtorek, 01 czerwca 2021 10:52

 

Jedną z atrakcji obchodów Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie był turniej warcabowy. Do zmagań zgłosiło się 32 uczniów z sześciu klas edukacji wczesnoszkolnej. Na dwie godziny świetlica szkolna zmieniła się w arenę turniejową. Dzieci zaprezentowały się z jak najlepszej strony, wykazując dobre przygotowanie merytoryczne i postawę fair play. Dlatego wszystkim zawodnikom należą się gratulacje.

Więcej…
 
Stacja Photon PDF Drukuj Email
wtorek, 01 czerwca 2021 00:00


Uczniowie na tej stacji uczyli się programować. Dzieci dostały tablety i roboty. Uczyły się zaprogramować trasę dla Photona. Robot wyposażony w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, wydawać dźwięki, zmieniać kolor i wykonywać ,,rozkazy” programującego.

Opuszczając stanowisko, dzieci stwierdzały, że to najlepszy Dzień Dziecka w szkole.

Jadwiga Fudalej

Więcej…
 
Dzień Dziecka 2021- fotoreprtaż PDF Drukuj Email
wtorek, 01 czerwca 2021 00:00

 
Dzień Dziecka 2021r. PDF Drukuj Email
wtorek, 01 czerwca 2021 00:00

 

Jak co roku w naszej szkole nie mogliśmy zapomnieć o tak ważnym święcie jakim jest Dzień Dziecka. Z tej okazji postanowiliśmy uatrakcyjnić i urozmaicić ten ważny dzień. Każda klasa miała do wykonania sześć przydzielonych zadań. Nad wszystkim czuwali pracownicy naszej szkoły. Dzieci po kolei przechodziły przez kolejne zadania. Uczestniczyły w zajęciach sensorycznych, w których mogły rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności plastyczne. W czasie pobytu w sali zabaw słownych, ćwiczyły swoją wymowę i rozwiązywały słowne łamigłówki. Podczas zajęć komputerowych tworzyły prace za pomocą grafiki komputerowej. Jednym z najbardziej atrakcyjnym miejscem były zajęcia z robotyki, gdzie dzieci miały doskonałą okazję poznać mechanizm działania robota Photona i zakodować podstawowe programy sterowania. Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć sprawnościowych, gdzie mogły wyładować swoją niespożytą energię i wyszaleć się do woli. Trafiły również do sali na zajęcia relaksacyjne, gdzie ćwiczyły swój oddech, mogły się wyciszyć i odpocząć. Wszyscy ten dzień będą długo wspominać.

Więcej…
 
KOMUNIKAT DYREKTORA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 maja 2021 12:36

 
Podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego pn. „ Od rycerza do żołnierza” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 maja 2021 00:00

W VI edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego pn. „ Od rycerza do żołnierza” zorganizowanego w ramach obchodów Dni Patrona naszej szkoły wzięło udział 34 uczestników.

Prace wykonane były różnymi technikami plastycznymi w ciekawy sposób. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na kategorie wiekowe, w których wyłoniono zwycięzców. W kategorii klas pierwszych zwyciężyła Maja Kownacka, w klasach drugich Amelia Szadurska i Natalia Walczak, w klasach trzecich Jadwiga Stankiewicz i Wiktoria Klein.

Oprócz tego jury w każdej kategorii wiekowej przyznało drugie i trzecie miejsca. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe. Prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Serdecznie dziękujemy wykonawcom. Gratulujemy laureatom!

Więcej…
 
Dzień Patrona Szkoły - listy do kombatantów PDF Drukuj Email
piątek, 28 maja 2021 00:00

 
Dzień Matki PDF Drukuj Email
wtorek, 25 maja 2021 12:29

 

 
List do żołnierza PDF Drukuj Email
wtorek, 25 maja 2021 00:00

W tym roku szkolnym Dni Patrona Szkoły, ze względu na pandemię obchodzone były inaczej niż zazwyczaj. Nie mogliśmy zaprosić żołnierzy ani kombatantów, żeby podziękować im za ich służbę dla Ojczyzny. Postanowiliśmy , więc napisać do nich kolorowe listy, w których przekażemy im swoją wdzięczność za ochronę naszego kraju i nas. I tak każda klasa napisała list do kogoś innego.

Klasa IA

Zarząd Miejsko-Gminny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Nysie

Klasa IB

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Opolu

Klasa IIA

X Brygada Logistyczna w Opolu

Klasa IIB

I Pułk Saperów w Brzegu

Klasa IIIA

22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej w Kłodzku

Klasa IIIB

Zarządu Okręgu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Opolu

A oto nasze listy. Czy nie są piękne?

 
KOŃCOWOROCZNE KONSULTACJE Z RODZICAMI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. WOJSKA POLSKIEGO W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 maja 2021 10:53

Zapraszamy rodziców klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie na końcoworoczne konsultacje z nauczycielami:


Więcej…
 
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "DLA CIEBIE POLSKO!" PDF Drukuj Email
środa, 12 maja 2021 09:43

Już po raz szósty zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pn. „Dla Ciebie Polsko!”. Konkurs stanowi jedno z wydarzeń uświetniających Dni Patrona Szkoły – Wojska Polskiego. Przedsięwzięcie ma na celu kształtowanie i pielęgnowanie postaw patriotycznych, budzenie poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią i tradycją, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego, promowanie talentów recytatorskich oraz propagowanie dewizy BÓG - HONOR - OJCZYZNA jako wartości ponadczasowej.

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO - DLA CIEBIE POLSKO 2021.pdf

 
VI KONKURS PLASTYCZNY "OD RYCERZA DO ŻOŁNIERZA" PDF Drukuj Email
wtorek, 11 maja 2021 20:12

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie do wzięcia udziału w VI Szkolnym Konkursie Plastycznym pn. "Od rycerza do Żołnierza". Konkurs odbywa się z okazji obchodów przez społeczność szkolną Dni Patrona korfantowskiej podstawówki. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i licznego udziału w wydarzeniu.

KONKURS PLASTYCZNY - DNI PATRONA 2021.pdf

 

 
VI DNI PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. WOJSKA POLSKIEGO W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
wtorek, 11 maja 2021 11:50

Już po raz szósty społeczność Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie będzie przeżywała Dni Patrona. Ze względu na ograniczenia pandemiczne formuła wydarzenia będzie nieco skromniejsza. Uczniowie będą uczestniczyli w kilku okazjonalnych konkursach oraz w lekcjach patriotycznych. W związku z tym, że nie jesteśmy w stanie spotkać się z przedstawicielami Wojska Polskiego oraz środowisko kombatanckich, w tym roku każda z klas wykona i wyśle do wybranego adresata "kolorowy list".

 

 
SMACZNIE! ZDROWO! KOLOROWO! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 maja 2021 11:40

 

„SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO” - to tytuł profilaktycznego programu skierowanego do wychowanków Przedszkola im. Misia Uszatka oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie. Program ma na celu upowszechnianie zasad profilaktyki prozdrowotnej, wdrażanie do przestrzegania higieny życia codziennego, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uświadomienie związku pomiędzy stylem życia, a zdrowiem fizycznym i psychicznym, zapoznanie uczniów z piramidą zdrowego żywienia, promowanie postaw proekologicznych oraz przyjaznego nastawienia do otaczającego świata.

Więcej…
 
POWRÓ UCZNIÓW DO SZKOŁY - OD 4 MAJA 2021 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 maja 2021 07:55

Drodzy uczniowie. Dziewczęta i chłopcy. Drodzy rodzice. We wtorek, 4 maja, wznawiamy zajęcia stacjonarne. Zapoznajcie się z procedurami sanitarnymi, zasadami organizacji pracy szkoły oraz planem lekcji. Do zobaczenia!

Więcej…
 
WIWAT KONSTYTUCJA 3 MAJA! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 maja 2021 07:44

 
KONKURS PLASTYCZNY - 2 MAJA PDF Drukuj Email
niedziela, 02 maja 2021 00:00

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848