Mały człowiek - wielkie możliwości

 Wiosna u Biedronek PDF Drukuj Email
piątek, 21 marca 2014 00:00

21 marca, czyli Pierwszy Dzień Wiosny, grupa Biedronek spędziła na zabawach z „Panią Wiosną” oraz na poszukiwaniu zmian w przyrodzie, jakie ze sobą przyniosła. We wspólnym przemarszu po mieście z kolegami z grup Krasnoludków, Jagódek, Leśnych Duszków i Żabek Biedronki oddały cześć budzącej się do życia przyrodzie, żegnając tym samym "Panią Zimę". Kolorowe gaiki, motyle, kwiaty i inne emblematy były wspaniałą ozdobą naszego pochodu. Mieszkańcy Korfantowa mogą być pewni, że Wiosna naprawdę przyszła.

Anna Tlałka, Karolina Chrobok - nauczycielki wychowania przedszkolnego

 
Obchody Dnia Kobiet w grupie "Biedronek" PDF Drukuj Email
piątek, 07 marca 2014 00:00

7 marca grupa dzieci z oddziału V świętowała "Dzień kobiet". Dzień ten rozpoczęliśmy od wycieczki do Gminnego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć występy starszych kolegów. Naszym celem było także nabywanie umiejętności prawidłowego, kulturalnego zachowania podczas takich uroczystości. Dziewczynki z grupy "Biedronek" otrzymały kwiaty od swoich kolegów i razem z nimi oraz Paniami uczestniczyły tego dnia we wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych. Miłym akcentem grupowego świętowania było także zaproszenie do wspólnych działań jednej z mam, która w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz w ramach grupowej współpracy z rodzicami czytała klasyczne baśnie naszym podopiecznym.

Karolina Chrobok, Anna Tlałka - nauczycielki wychowania przedszkolnego

 

Więcej…
 
ZABAWA "BIEDRONEK" PDF Drukuj Email
piątek, 14 lutego 2014 00:00

W dniu 14 lutego 2014 r. dzieci z oddziału unijnego wzięły udział w Balu Karnawałowym zorganizowanym dla klas 1-3.  Główny cel stanowiła tu potrzeba integracji społeczności uczniowskiej oraz budowanie poczucia bezpieczeństwa nowych przedszkolaków i adaptacji do przedszkola. Nauczyciele oraz uczniowie klas 1-3 przyjęli grupę „Biedronek” bardzo serdecznie, zachęcali do wspólnych zabaw, uczestniczyli w nich. Otoczyli opieką i troską młodszych kolegów. Zabawa okazała się bardzo udana. Za co serdecznie dziękujemy.

Ania Tlałka - nauczycielka wychowania przedszkolnego

 
NOWY ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 lutego 2014 00:00

 

 

10 lutego 2014 r. w siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie odbyło się uroczyste otwarcie nowego oddziału przedszkolnego. Oddział powstał dzięki realizowanemu projektowi pn.: „Mały człowiek - wielkie możliwości”. zadanie realizowane jest przez Gminę Korfantów, Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej w Opolu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Korfantowie. Środki na funkcjonowanie projektu zostały pozyskane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.  Priorytet IX, Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1. zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Więcej…
 


Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848