„Dobrze Jemy” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 października 2020 00:00

 

https://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/

„Dobrze Jemy” – program skierowany do nauczycieli, przedszkolaków oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych

Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.

Program został przygotowany we współpracy z dietetykami i pedagogami.

Szkoły, które zgłaszają się do programu, otrzymują bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów, dzięki którym mogą włączyć edukację żywieniową i kulinarną do rocznego planu lekcji.

Udział w programie nie obliguje placówki czy nauczyciela do wysyłania raportów czy sprawozdań.

 

Materiały edukacyjne wysyłane do szkół przesyłką kurierską oraz dostępne na stronie www programu poruszają tematy związane z edukacją zdrowotną, takie jak zdrowe odżywianie, nawyki żywieniowe, piramida zdrowego żywienia i stylu życia, picie wody czy edukacja konsumencka.

Nauczyciele z zarejestrowanej placówki otrzymują dostęp do gotowych materiałów – scenariuszy lekcji, kart pracy, filmów edukacyjnych, dzięki którym mogą realizować zajęcia z podstawy programowej dotyczące zdrowia na bazie ciekawych, innowacyjnych i atrakcyjnych dla uczniów materiałów.

Nauczyciele sami decydują, jakie elementy programu wprowadzają do swojego planu nauczania i mogą dowolnie realizować scenariusze lub jedynie ich elementy podczas całego roku szkolnego.

Program jest weryfikowany przez instytucje państwowe i przekazuje rzetelną wiedzę. IV edycja programu otrzymała Patronat Honorowy Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Rzecznika Praw Dziecka, Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej, Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Placówki zarejestrowane w programie mogą (ale nie muszą) brać udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Więcej przydatnych informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej organizatora

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848