BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA I DO SZKOŁY - 2023/2024 PDF Drukuj Email
czwartek, 07 września 2023 00:00

7 września 2023 r. roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się spotkanie uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego i wychowanków Przedszkola Misia Uszatka z policjantami z Komisariatu Policji w Korfantowie w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do przedszkola i do szkoły". W czasie spotkania pan policjant przedstawił uczniom i przedszkolakom zasady zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i miejscach oraz zasady ostrożnego zachowania się wobec osób i zwierząt. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszanie się po drodze, w czasie jazdy autobusem szkolnym czy samochodem. Uwrażliwiał uczniów i dzieci przedszkolne na możliwe zagrożenia w trakcie spędzania czasu wolnego, w kontaktach z nieznajomymi. Przypomniane zostały numery alarmowe. Uczniowie i przedszkolaki zostali zachęceni do stosowania elementów odblaskowych. Poruszona została również kwestia ponoszenia odpowiedzialności za własne czyny- ,, Traktujmy innych tak, jak byśmy sami chcieli być traktowani” Uczniowie i przedszkolaki chętnie i aktywnie brali udział w spotkaniu, zadając pytania jak również dzielili się własnymi spostrzeżeniami.

Pedagog szkolny Beata Sroka

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  wydarzeń z dnia 07.09.2023

PREZENTACJA.pdf

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848