ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE - "A TO CI HISTORIA!" PDF Drukuj Email
sobota, 05 marca 2022 12:16

 

Projekt edukacyjny pn. „A to ci historia!” realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie od października 2021 r., jako komponent zajęć świetlicowych. Przedsięwzięcie skierowane jest do chętnych uczniów klas drugich i trzecich. W trakcie dotychczasowych zajęć dzieci poznały historię piłki nożnej, polskie drogi do niepodległości oraz dzieje Korfantowa i miejscowości naszej małej ojczyzny – Ziemi Korfantowskiej. Uczniowie odbyli wycieczki do pobliskiego kościoła, poznały otoczenie Zamku Korfantów (obecnie OCR) oraz odwiedziły Burmistrza Korfantowa w miejscowym urzędzie miejskim. Do końca roku szkolnego zaplanowane są spotkania dotyczące między innymi historii gier logicznych oraz zajęcia z programowania. Realizatorem zajęć jest Marek Misztal.

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848